Forum: Idei si sugestii Selectare nr. de produse comandate

  • aigile
    aigile

    Nu s-ar putea ca, pe pagina cu butonul "cumpara", sa apara si numarul de produse din stoc, astfel incat sa selectezi cumpararea simultan cu indicarea numarului de produse comandate? La o comanda cu mai multe produse procesul e mai mult decat anevoios si indelungat - sa nu mai vorbim de cazul mai multor comenzi, in magazine diferite...
    Trebuie sa spun ca nu inteleg de ce se deschide pagina produsului selectat cu atatea pozitii intermediare!... Si pana ajungi la butonul de comanda trebuie sa astepti deschiderea pozei, ca sa cobori pe pagina...imi placea mult mai mult paginarea anterioara, cand butonul de comanda era imediat in dreapta pozei produsului. Nu cred ca e mai mare castigul cu poza de dimensiuni augumentate, fata de inconvenientele aduse de modificare...

    18.01.2013, 16:52:18
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey, la mine butonul de "cumpara" apare inainte sa se incarce poza. Si la mine pozele mai mari se incarca abia dupa cateva secunde, dar butonul "cumpara" e de la inceput acolo si pot sa si fac scroll la el. Poate ar trebui sa incerci alt browser?

    Nr. de produse in stoc apare pe fiecare pagina de produs (banuiesc ca la asta te referi prin "pagina cu butonul cumpara"), imediat sub pret. Cand apesi "cumpara" e drept ca nu poti selecta direct nr. de bucati, dar poti face asta fara probleme in cosul de cumparaturi unde vezi si sumele finale, ceea ce cred ca e mult mai util.

    19.01.2013, 00:24:40
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Se referea la a adauga de la inceput numarul dorit de produse comandate.
    Aici sustin si eu utilitatea, atunci cand faci o comanda mai mare de furnituri, este un chin. De multe ori nu ai toate info necesare in titlul produsului si trebuie mereu sa verifici si pe pagina produsului si in cos. Ce dimensiune are, cate buc inseamna un produs, etc Pot fi produse foareta semanatoare(gen incuietori, tortite, margele, etc)

    19.01.2013, 03:24:19
  • NicoleCeaMov
    NicoleCeaMov

    De acord! Atunci cand cumpar produse, trebuie sa ma duc la cosul de cumparaturi pentru a adauga cantitatea dorita.
    De fiecare data am deschise si cosul si pagina cu produsul, plus ca la adaugarea inca unui produs se schimba ordinea in cos si iar caut...
    Nu ar putea fi ordonate alfabetic in cos? ar simplifica lucrurile.

    19.01.2013, 12:04:23
  • gemsgems
    gemsgems

    Da, si eu m-am lovit de problema asta cu ordonarea. Se schimba ordinea in cos si daca stergi un produs. Si din inertie poate stergi ceva ce nu voiai sa stergi si trebuie sa mergi din nou in magazin, sa cauti si sa comanzi. Daca nu ordonate alfabetic, atunci macar sa ramana asa cum sunt la inceput.

    Si ar fi foarte util, intr-adevar, sa putem alege cantitatea atunci cand comandam produsul in magazin.

    19.01.2013, 12:21:36
  • daisy.jewelry
    daisy.jewelry

    Si eu sustin alegerea nr de produse la inceput. E un chin cu 2-3 ferestre deschise....Si mai ales ca majoritatea celor care vand nu prea accepta retururi.

    20.01.2013, 22:35:00
  • andreaz
    andreaz

    Am incercat sa fac azi comenzi cu multe produse, si m-am lasat pagubasa, ca nu mai am nervi. Dupa ce am un km de produse, puse in cos in vreo 3 zile, cand selectez cantitatea, se strica ordinea, o iau de la capat, intre timp observ ca mai am cate un produs de care nu imi aduc aminte, verific, ma duc inapoi in cos, nu-l mai gasesc acolo, sterg din greseala un produs de care am nevoie, verific si mai descopar produse cu 1 buc.
    Mi-ar place sa pot cumpara produsul direct din pagina cu magazinul, fara sa trebuiasca sa selectez produsul si sa-l cumpar de acolo, si tot de pe pagina cu magazinul sa se poata selecta si numarul de produse. Stiu ca se poate ca am mai folosit astfel de cumparaturi pe alte site-uri.
    De pe o parte imi convine asa cum e acum, pentru ca asa, nu cumpar asa de mult doar daca am foarte mare nevoie de ceva pentru o comanda si nu gasesc altundeva, in rest mi-e cam groaza de "corvoada" a 100000 de click-uri si scroll-uri .
    De pe alta parte nu imi convine ca desi nu am multe produse in magazin, posibil sa fie si altii ca si mine si de aceea sa nu cumpere.

    11.05.2013, 14:07:50
  • HandmadeByCrys
    HandmadeByCrys

    Din cate imi aduc eu aminte, pe vremuri, pe breslo, cand plasai o comanda puteai scrie de la inceput cate bucati doresti din produs...
    Nu stiu de ce s-a renuntat la aceasta idee.

    13.05.2013, 20:37:32
  • swarovskibijuterii1
    swarovskibijuterii1

    Subscriu la cele scrise mai sus!!!... Am incercat sa cumpar furnituri din magazinele site-ului,...insa, datorita acestor inconveniente,...am renuntat!!!

    16.05.2013, 23:19:17