Forum: Idei si sugestii selectie galerii prima pagina

  • BohemianSin
    BohemianSin

    Am si eu o curiozitate. Ma roade, e adevarat. Nu unde va asteptati!:D

    Cine selecteaza galeriile ce urmeaza sa apara pe prima pagina?

    Mancarimea mea e datorita imprejurarii ca vad cu predilectie aceeasi 2/3 ''creatori '' selectati, cu pana la 2/3 liste concepute de dumnealor/ pe zi. Si, imi dau seama ca muncesc, uneori cate o ora pe lista (sunt nebuna si perfectionista) degeaba. Nu spun ca toate ar trebui sa apara pe prima pagina. Chiar ar trebui sa existe criterii de selectie pentru a incuraja masele sa lucreze cat mai performant.

    Dar pentru subsemnata, care chiar are gusturi in materie, si concepe si galerii faine (nu e lipsa de modestie), nu e nici incurajator. Si, probabil mai sunt cativa ca mine.

    14.07.2014, 21:00:08
  • user21
    user21

    eu sigur nu.

    15.07.2014, 19:04:54
  • blanitza
    blanitza

    Si eu am remarcat un lucru - dat fiind ca acum nu mai exista un numar de produse de rezerva in formatul unei galerii, astfel incat daca unul selectat devine indisponibil, sa treaca in locul lui o piesa de rezerva, si galeria sa continue a fi activa, se intampla situatia ca galeria respectiva sa ajunga ea toata indisponibila si sa nu mai fie vizibila. Ca sa previn aceasta situatie, nu-mi ramane decat sa verific mereu vizibilitatea galeriilor mele, sa vad daca n-a ajuns vreun produs indisponibil, si ea nu mai este vizibila, in consecinta nu are cum sa ajunga pe prima pagina, spre a fi vazuta de toata lumea. In momentul de fata, daca o galerie de-a mea are vreun gol, si se intampla mai mereu asa, completez golul respectiv si ea e din nou vizibila. Trebuie sa se gaseasca o solutie pentru acest lucru, nu e normal sa stam toata ziua si sa verificam vizibilitatea galeriilor, reintroduceti in formatul galeriilor spatiul pentru piesele de rezerva.

    16.07.2014, 14:16:28
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Si asta!

    16.07.2014, 19:40:28
  • decoart3
    decoart3

    mie imi plac enoooorm galeriile tale si se vad ca sunt muncite mult... pacat ca nu apar in perioadele de "varf", asa cum ar fi normal.... dar, se para ca cei ce le "selecteaza cu atentie", au alte gusturi....

    17.07.2014, 10:15:10
  • Breslo
    Breslo

    BohemianSin & bijuteriiwhatelse, si noua ne plac mult galeriile voastre, si putem sa va spunem sigur ca 99% dintre ele apar pe prima pagina.

    Daca ne puteti da niste exemple de galerii care ar fi trebuit sa apara si n-au aparut, putem verifica ce s-a intamplat cu ele.

    blanitza, acest bug a fost rezolvat. galeriile nu mai dispar cand un produs devine indisponibil.

    Zi frumoasa!

    18.07.2014, 09:48:26
  • user21
    user21

    probabil apar, nu am stat sa contabilizez. eu doar o asiguram pe eugenia ca nu fac eu selectia.
    se vede, nu? :))))

    22.07.2014, 16:02:47