Forum: Idei si sugestii Setare PayPal

  • user61482
    user61482

    Mi-ar fi foarte util daca as putea seta optiunea asta adaugand descriere . De exemplu:
    - Pentru Romania x lei
    - Pentru restul lumii y lei

    Am primit plati prin PayPal atat din Romania cat si din alte tari, nu pot pune taxa te livrare la gramada si nici intervalul de suma nu ma ajuta.
    Va rog luati in considerare.
    Multumesc!

    13.05.2015, 11:44:53
  • EtnoWare
    EtnoWare

    chc.handmade Poti adauga o noua taxa de livrare spre exemplu "International" si setezi acolo taxa de transport precum doresti

    14.05.2015, 11:21:19
  • user61482
    user61482

    Intrebare : cand clientul alege metoda de plata "paypal" este directionat direct catre pagina respectiva?
    Daca da, nu vad cu ce ma ajuta sa adaug o alta taxa de livrare, separata de taxa predefinita paypal...din moment ce de acolo nu esti directionat catre pagina pentru plata.
    Nu ar fi mai simplu sa fie ca pe toate siteurile care accepta aceasta modalitate de plata, sa poti selecta tarile sau :oriunde altundeva" ?
    ...

    14.05.2015, 13:56:17
  • EtnoWare
    EtnoWare

    chc.handmade poti seta Taxe de livrare - International, prin care bifezi doar paypal. uite, am adaugat o taxa cu profilul International la mine in cont; in momentul in care efectuezi o comanda pe pagina mea, se alege livrare International, apoi modalitatea de plata (ramane doar optiunea de paypal sau plata online cu cardul - care te redirectioneaza catre paypal); Deocamdata nu sunt optiuni de diferentiere intre taxele de transport pentru tari, asa ca iti sugerez sa adaugi in politica magazinului faptul ca taxele de transport pot varia in functie de locatia destinatarului si de greutatea coletului.
    Daca nu am inteles prea bine la ce te referi, te rog sa imi spui.

    15.05.2015, 21:35:29
  • user61482
    user61482

    Multumesc, as putea face cum zici deocamdata..

    16.05.2015, 09:51:52
  • dana13
    dana13

    Buna ma numesc Dana sunt de ceva timp membru Breslo,acum am o intrebare pentru cunoscatori de materiale de margelit:exista un material din matase naturala care se numeste shibbori cred ca ti auzit despre el...nu este de gasit in magazinele din Romania,asa ca am apelat la voi .Are ideie cineva de unde-l pot cumpara?

    17.05.2015, 11:08:57