Forum: Feedback pentru magazinul tau Sfaturi de care am foarte mare nevoie

  • z0z0le
    z0z0le

    Incep prin a spune ca sunt probabil cea mai mica de pe Breslo si stiu, sunt constienta ca produsele mele nu sunt perfecte,mai am atat de mult pana sa ajung acolo,dar totusi,sunt foarte rele? Sunt foarte urate? Sunt foarte scumpe?
    Chiar nu pricep,pentru ca orice as face vanzarea e foarte foarte slaba.
    Niste sfaturi ar fi perfecte. Accept orice critica sau lauda, nu ma supar, o sa incerc sa le pun cat mai mult in aplicare pentru ca sunt pentru binele meu pana la urma.
    Sper ca aveti rabdare sa imi impartasiti si mie din cunostintele voastre!
    Multumesc anticipat tuturor care imi vor da un sfat,o idee, o sugestie, sau imi vor aduce o critica.

    13.12.2009, 00:01:19
  • foambubbles
    foambubbles

    ZOzOle, produsele tale nu sunt nici rele, nici urate, nici scumpe! :) Mai ales nu urate! Sunt foarte draguti cerceii si brosele, ft atent pictati. Mie imi plac foarte mult cerceii cu modele abstracte, geometrice.

    Ai incercat sa ordonezi produsele, sa le pui pe categorii, in aceeasi postare. Lucru bun, ca intentie. Dar le dezavantajeaza, pentru ca pozele fiecarui cercel devin foarte mici si greu de vizualizat. Dupa o vreme devine obositor sa tot dai click pe fiecare imagine ca sa o vezi mai mare si sa descifrezi fiecare produs. Parerea mea e ca ar trebui sa faci cate o postare cu fiecare produs ( cum ai la margele) sau maxim cate 2-3 produse, fiecare in poze separate. :) Cred ca s-ar vedea mai bine si ar fi mai atractive.

    Cam asta ar fi critica mea constructiva (..sper). :) In rest toate bune si frumoase! Spor la lucru si nu te descuraja! Gandurile pozitive aduc clienti! ;)

    Numai bine!

    13.12.2009, 02:53:41
  • z0z0le
    z0z0le

    Le`am pus "la gramada"pentru ca le`am mutat din vechiul magazin si sa pui 100 de perechi de cercei nu e o treaba usoara.
    Multumesc mult de tot pentru raspuns.
    PS: Eu ador cerceii tai din lemn pictat:-"

    13.12.2009, 11:06:07
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Da, si eu cred ca te dezavantajeaza listarile de mai multe produse odata.
    In primul rand, vorba lui Foambubbles, pozele devin prea mici. In al doilea rand, nu poti pune mai multe poze cu acelasi produs (de genul cum e pictat pe spate? sau cum arata pe model? o poza mai artistica facuta cu perspectiva...intelegi tu: ) ) In al patrulea rand, nu poti da detalii despre fiecare cercel, dimensiuni si povestea din spatele lor, si e pacat. Poate si din cauza asta da un pic impresia de "pictat pe banda rulanta". Nu ma intelege gresit, stiu ca ii pictezi tu si ca nu sunt produsi in masa, dar parca lipseste putin povestea din spatele produsului, de ce e fiecare special si tot asa. Sper ca intelegi ce vreau sa zic....

    Poate ar fi mai bine daca cu timpul ai face cate o listare separata pentru fiecare produs, cu descrieri si mai multe poze. Asa cred ca o sa ai sigur muuulte comenzi fiindca sunt foarte faini cerceii pictati de tine.

    In schimb, pozele de la furnituri sunt impecabile!Imi vine sa mananc margelele alea din rasina!

    13.12.2009, 16:23:18
  • zozole
    zozole

    Vi se par dragute bratarile realizate prin innodare?
    Sa continui cu asta? Sau e pierdere de vreme? Mie imi plac foarte mult si as vrea sa imbunatatesc tehnica punand la capetele bratarilor terminatii de metal.
    P.S: As vrea sa fac si niste bratari cu alb-rosu pentru martisor.
    V`ar placea sa primiti asa ceva de martisor?

    09.02.2010, 21:50:15
  • LulutuGeller
    LulutuGeller

    Mie da, dar eu sunt in acelasi domeniu. Iti spun din experienta, o sa ai mai multe comenzi de la cei care le vad la tine.

    10.02.2010, 14:49:53
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu cred ca bratarile cu alb-rosu sunt o idee buna pentru Martisor!

    11.02.2010, 11:52:40