Forum: Feedback pentru magazinul tau Sfaturi pentru poze :)

  • nikki.thedora
    nikki.thedora

    Buna tuturor! :)

    As dori si eu cateva sugestii si pareri in legatura cu pozele produselor.
    Si ma refer in special la pozele gentilor.
    Cum vi se par mai interesante: pozate pur si simplu pe un fundal textil, sau poate mai bine pe unul organic (un tufis verde, un zid).
    Sau preferati sa fie pozate pe un manechin de plastic sau chiar pe o persoana, undeva in studio pe un fundal uniform sau undeva in natura?

    Stiu ca pozele sunt foarte importante pentru promovarea unui produs, si de aceea ma gandeam sa va cer parerea, sa imi fac o idee cum ati prefera sa vedeti promovata o geanta.

    Multumesc frumos si astept pareri :)

    09.05.2011, 22:41:11
  • Live
    Live

    Mie mi se par ok aşa! Şi pozele, şi produsele.:)

    10.05.2011, 12:02:31
  • mariac
    mariac

    Sunt foarte bune pozele.Insa mie personal,mi-ar placea sa vad pozele pe un manechin,eventual pe o persoana,asa eventualii clienti isi dau mai bine seama de dimensiuni.
    Sper sa ajute la ceva parerea mea.
    Pupici si numai bine.

    10.05.2011, 18:05:51
  • nikki.thedora
    nikki.thedora

    Multumesc pentru pareri!
    Voi incerca sa fac cateva poze cu fundal de frunzis, si una cu geanta pozata pe o persoana.

    10.05.2011, 22:40:41
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mie imi plac mult pozele de la manusi!
    Cat despre genti, cred ca un fundal uni e intotdeauna de preferat. Si una din poze ar fi super sa fie pe un manechin sau o persoana!

    11.05.2011, 11:31:49
  • sognami
    sognami

    mmmmmmmmm :x

    11.05.2011, 12:11:11
  • Rostogol
    Rostogol

    Buna,
    Pe mine ma intereseaza sa stiu exact ce cumpar, deci cu cat pui mai multe poze, cu atat vei atrage mai multi cumparatori.

    Breslo iti permite sa adaugi 4 imagini, deci as vrea sa vad asa: fata, spate, lateral si in actiune (pe model). Poti sa incarci si mai multe, daca le lipesti unele de altele. Asta pentru a arata si interiorul, detaliile, etc.

    Despre poze pe fundal organic, gandeste-te cu nu o sa poarte nimeni o rochie din frunzis, si poate nu tuturor le place verdele.

    Recomand hartia in locul materialului textil, sau orice alt material dur care nu face valuri si cute, ca nu arata prea bine in poze.

    Pe fundal alb e cel mai clar, si iti scoate in evidenta cel mai bine produsele. Sau o culoare inchisa destul de neutra, daca produsul e foarte deschis la culoare. Si rosul pe care il folosesti tu arata foarte bine, si iti atrage atentia imediat, dar asta inseamna ca restul produselor din magazinul tau raman in fundal. Eu cel putin nu am dat click decat pe manusile pozate pe rosu.

    As scoate rama fotografiilor, ocupa spatiu pretios aiurea si e si facuta neglijent. Ca aici de exemplu: www.breslo.ro/Product/Brosa-04_125765
    Daca tii neaparat la ea, fa-o sa arate bine, si sa fie subtire.

    E o treaba subiectiva asta cu pozele, sunt convinsa ca multi au alte preferinte. Ti-am spus aici doar care e metoda care a functionat la mine, si cum m-ai face clienta.

    Oricum, cat mai multe poze, si neaparat pe model.

    ;)

    15.05.2011, 14:45:53
  • nikki.thedora
    nikki.thedora

    Multumesc mult pt pareri si sfaturi!

    Stiu din proprie experienta ca fundalul uni e de preferat, dar vroiam sa experimentez si de aceea am cerut pareri.
    Cu hartia alba am avut probleme de cateva ori, ca arunca reflexii prea puternice si nu ieseau bine pozele.
    Cat despre ramele fotografiilor, au inceput si mie sa-mi displaca de la o vreme, de aceea vroiam sa schimb fotografiile.
    Multumesc pentru sfaturi Monica, ajuta mult si parerile altor persoane :)

    15.05.2011, 16:37:54