Forum: Feedback pentru magazinul tau Si eu as dori feedback

  • Eni
    Eni

    Ma numesc Eni, si sunt si eu destul de noua pe Breslo. As fi interesata sa stiu ce parere aveti despre magazinu meu ...in special in ceea ce priveste preturile.... credeti ca sunt acceptabile?
    Multumesc!

    15.12.2009, 09:35:39
  • GOT
    GOT

    Mie imi place foarte mult magazinul tau, pozele sunt foarte reusite(pe langa cele din magazinul meu de exemplu :)) ). Produsele sunt foarte frumos lucrate si parerea mea e ca isi merita bani, dar pana la urma numai tu sti cat ai lucrat la ele.

    15.12.2009, 13:36:51
  • z0z0le
    z0z0le

    Foarte frumoase mi se par. Facute asa, cu multa grija. Bravo!
    Cred ca preturile sunt ok si sunt facute dupa formula: materiale + munca + profit
    Succes!

    15.12.2009, 20:09:55
  • havin
    havin

    foarte ok mi se pare raportul pret/design.... n-am spus calitate pt ca asta numai cineva care a cumparat poate stii, dar banui ca sant ok... oricum arata tare bine. spor si succes!

    15.12.2009, 20:52:09
  • Eni
    Eni

    Multumesc frumos pentru aprecieri! :)

    16.12.2009, 14:23:05
  • ladybeads
    ladybeads

    arata bine, pozele sunt frumoase,culorile alese cu mult bun gust. dar, si sper sa nu te superi ptr ca tu ai cerut feedback, seamana destul de tare cu ce fac si altii . mi se pare ca magazinul tau nu are ceva care sa te faca sa-l ti minte.e cuminte, frumos, dar se pierde in anonimat . alege un manechin care sa atraga, poate un decor mai special...ceva ce sa fie tu

    16.12.2009, 15:54:42
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eni, pozele tale sunt foarte faine! Mai ales cele pe fundal negru.
    Referitor la ce spune ladybeads, poate ai putea completa descrierea produselor cu niste date mai "boeme"..de genul cine ar putea purta produsul, ce stare iti evoca, cum ti-a venit ideea...
    In rest, mi se pare totul f. ok la tine. Poate ai putea sa pui un avatar mai personalizat...sa ii dai magazinului un look unitar care sa te reprezinte.

    16.12.2009, 23:46:01
  • Eni
    Eni

    Da, inteleg ce ziceti ... pai inca mai lucrez la ''look-ul personalizat'' :), dar in ceea ce priveste descrierile mai detaliate .... hm, o sa-mi fie cam greu, nu prea le am cu povestile :(, dar o sa fac un efort :). Mersi de sfaturi!

    17.12.2009, 22:05:57
  • 19MM91
    19MM91

    Sunt de acord, foarte reusite pozele.
    Mie preturile mi se par cam mici. Sunt ok pentru breslo, pentru ca toate sunt cam la preturile astea...sau si mai putin. Totusi, daca le iei din contextul asta, pretul ma face sa cred ca sunt kitsch-uri. Le poti creste in timp, spui ca esti la inceput.
    Produsul meu preferat este: www.breslo.ro/Product/Cercei-026_108529
    Mi se par simpli si speciali, imi plac pozele, mai ales prima pentru ca ai ales sa adaugi inca ceva, sa se citesca un context.
    Descrierea mi se pare cam stiintifica, eu nici nu prea stiu ce inseamna "sarma argintata" ( e un aliaj ceva cu un strat de argint peste? sau e o sarma de culoare argintie? o sa rugineasca in timp? trebuie sa am grija sa nu-i ud? )
    Nu cred ca trebuie sa incepi sa scrii povestioare pentru fiecare produs. Nici nu cred ca s-ar potrivi bijuteriilor tale, cu atat mai putin daca scrisul nu e talentul tau. Totusi, ar fi util sa ai niste descrieri mai interesante si mai utile. Poti scrie despre cum i-ai facut, ce te-a inspirat, din ce sunt facuti, cum trebuie ingrijiti, cat rezista, cand pot fi purtati, cu ce i-ai asorta etc.)
    Banner-ul pare pentru alt magazin. Toate pozele tale sunt facute pe aceleasi fundal. Foloseste-te de asta. Fontul este in regula, desi este destul de banal. La fel si textul. In loc, ai putea scrie ceva mai personal, chiar semnatura ta, sau numele magazinului scris ca o semnatura. In orice caz ceva care sa rezoneze cu stilul clasic pe care il au produsele tale. La fel si avatarul.
    Sper ca te-am ajutat :D

    20.12.2009, 20:29:34
  • scharmen
    scharmen

    Eni draga,

    magazinul tau e chiar dragut, fotografiile mi se par bine realizate si faptul ca sunt facute pe accelasi background denota clasicism, un pic de sobrietate ceea ce se potriveste cu tema micilor tale creatii, creatii ce mi se par foarte reusite si f purtabile.
    un magazin ordonat in care organizarea e la ea acasa, lucru care m-a convins si pe mine sa imi schimb look-ul magazinului si sa realizez alte fotografii. Felicitari!
    Daca as zari pe strada un astfel de magazinas cu siguranta m-as simti atrasa sa intru un pic si sa ma delectez cu aceste minunatii.
    O mica remarca: ai putea sa pui o imagine rprezentativa la avatar si sa schimbi banner-ul, e un pic prea "simplu" pentru fastuozitatea creatiilor tale.

    si acum la final inchei in nota sarbatorilor: Sarbatori pline de pace, liniste si bucurie in casa ta!

    charm bijou'

    22.12.2009, 11:36:48
  • Eni
    Eni

    Mersi frumos de aprecieri!

    Da, bannerul va fi schimbat in curand, stiu ca nu prea se mai potriveste cu pozele mele si oricum era ceva provizoriu. Lucrez la unul nou si la avatar, sper sa reusesc sa le fac si apoi astept noi pareri :)

    @ 19MM91: la descrieri m-am ghidat dupa simplul fapt ca eu de ex nu prea am rabdare sa citesc descrierile lungi la produse, adica ma uit la poza, la pret si sa vad din ce este facut si cam atat :) M-am gandit ca acestea ar fi elementele principale la care se uita un posibil cumparator. Nu stiu daca sunt chiar atat de tehnici descrierile, adica pur si simplu am enumerat ce materiale am folosit. Poate ar fi util sa creez o rubrica pe blog in care explic mai in detaliu despre materiale, despre sarma, despre pietrele pe care le folosesc, eventual cateva sfaturi de curatare, ceva de genul, asta n-ar fi o idee rea :) Iar la preturi ... hehe, esti prima persoana care sa-mi zica ca sunt prea mici :)

    @scharmen: Mersi frumos si de urari, si eu iti doresc la fel Sarbatori Fericite!

    Si mersi tuturor pentru feedbackuri, sa stiti ca ma ajuta mult!

    22.12.2009, 12:43:05