Forum: Tehnici & Materiale Spray impaslire rapida

  • foambubbles
    foambubbles

    Stie cineva unde as putea gasi o solutie-spray pentru impaslire rapida cu apa? Vazusem undeva, candva... dar acum nu mai gasesc nicaieri. Si nici google-ul nu m-a ajutat prea mult.

    Parca era ceva cu "impaslire turbo"... :)

    Multumesc!

    06.11.2013, 11:17:29
  • arabela
    arabela

    Da-i un search la "turbo filzer" ;)

    06.11.2013, 11:39:30
  • foambubbles
    foambubbles

    Asta era!!! Multumesc mult, Arabela!
    Acum sa vad daca il gasesc si la noi sau trebuie sa-l comand din afara.

    De obicei folosesc metodele "clasice" de impaslire, fara shortcut-uri... dar cand am comenzi mari, solutia asta m-ar salva. :)

    06.11.2013, 11:59:48
  • arabela
    arabela

    Nu am folosit niciodata, asa ca nu stiu cat de util ar fi.
    Spor la impaslit

    06.11.2013, 12:04:17
  • love4felt
    love4felt

    Sa imi spui si mie daca iti iei cum e si daca rezultatul final e la fel ca la impaslirea traditionala.

    10.11.2013, 07:19:49
  • foambubbles
    foambubbles

    Dupa ce reusesc sa-l cumpar, revin cu un review. :)
    Deocamdata inca mai caut de unde sa-l cumpar si nu m-am hotarat inca. In Romania nu am gasit decat la comanda, iar cu germana mi-am prins urechile. :))

    12.11.2013, 17:19:15
  • arabela
    arabela

    Daca ai nevoie de ajutor cu germana contacteaza-ma

    22.11.2013, 15:13:23
  • foambubbles
    foambubbles

    Multumesc, dar am comandat deja. Am gasit si in Romania in cele din urma. Dupa ce il testez, revin cu pareri.

    23.11.2013, 10:51:59
  • foambubbles
    foambubbles

    Am folosit sprayul "minune" si dupa cum am promis, revin cu pareri.
    Sincer, nu prea m-a impresionat. Se impasleste lana ceva mai repede (dar cu siguranta nu de 10 ori mai rapid, cum se lauda pe eticheta). Dar se impasleste cumva la suprafata si rezultatul nu e suficient de compact (pentru gustul meu). Si ca sa obtin acelasi rezultat pe care l-as obtine in mod obisnuit, aproape ca trebuie sa muncesc mai mult decat inainte.
    Acum depinde si la ce il folositi si cum vreti sa arate rezultatul final. Pentru o impaslire mai fluffy, cred ca e ok. :)

    27.11.2013, 19:26:22