Forum: Tehnici & Materiale Sticla de murano

  • Margelute
    Margelute

    Buna!

    As vrea sa stiu daca sunteti interesate sa cumparati margele din sticla de murano. Ma gandeam sa aduc in magazinul meu dar necesita o investitie considerabila si as avea nevoie sa aflu mai intai si sa-mi fac o idee daca exista cerere pentru asa ceva. Ar ajunge undeva in jurul pretului de 2-3 lei pe bucata cele de 6 mm si 5-6 cele de 8mm cu o marja de eroare in plus sau in minus de 1 leu. Ce credeti, ati cumpara?

    Astept comentariile voastre, multumesc!

    Andreea

    26.01.2010, 18:51:22
  • user21
    user21

    cei de la arad au pe site cu 0.2 euro cele de 6 mm si cu 0.26 euro cele de 8mm.
    deci....

    26.01.2010, 19:42:31
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    pe mine m-ar interesa :)

    26.01.2010, 22:07:38
  • Margelute
    Margelute

    Multumesc de raspunsuri, speram totusi sa se tranga mai multe pareri :)

    @BWE, am uitat sa spun ca e vorba de cele cu foita de aur, deci varianta cea mai scumpa. Nu stiu cine sunt cei de la arad, daca au magazin on line poti sa ne dai adresa te rog? Mai ales ca mi-ar prinde bine o comparatie. Mersi mult de tot.

    Cred ca pana la urma ma sui in avion si stau o luna la Venetia :))) Asta da investitie initiala!

    27.01.2010, 12:54:17
  • user21
    user21

    nu e nevoie sa te duci la venetia :)

    firma care face margele/bijuterii din sticla de murano (din arad) aduce sticla fix de acolo si o prelucreaza.arata bestial,ca au magazin si in cluj.acolo unde imi stric eu timpul si banii :)

    www.getmuranobeads.com

    27.01.2010, 13:22:06
  • Margelute
    Margelute

    Aha, mersi intru acum sa ma edific. Cred si eu ca ies mai ieftin daca le fac ei aici.

    27.01.2010, 14:22:42