Forum: Idei si sugestii Stoc produse

  • Loulou
    Loulou

    Incerc sa-mi editez stocul produselor din magazin, majoritatea fiind vandute in afara breslo, au stoc aici si nu la toate am reusit sa trec faptul ca-s vandute, in plus pe unele nici nu le pot reface. O sa ma aleg cu negative din partea clientilor :(

    Problema este ca dureaza foarte mult editarea unui produs, sunt multi pasi!

    Editez un produs din pagina 15 sa zicem, apoi ma intoarce la pag. 1 si trebuie s-o iau de la capat cu periatul..

    Cred ca ar exista o varianta mai simpla, anume sa se poata modifica stocul fara verificare si etc...

    Daca tot nu se poate asta, n-ar strica sa ajungi dupa editare, la produsul ultim editat, nu la inceputul listei.

    Scuze daca acest subiect a mai fost in discutie, nu l-am gasit prima vedere.

    20.08.2010, 07:13:00
  • shinysmile
    shinysmile

    de acord cu Loulou - e groaznic de enervant si time-consuming sa tot incarci, sa te duci la capul listei si sa cauti ce ai de sters! plizzzzz

    20.08.2010, 13:37:33
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    hey! ar ajuta daca dupa o modificare de produs, lista cu toate produsele sa fie cea de la care ai plecat (adica sa preia nr. de produse afisate, filtrele si sortarea dupa nume/data/stoc de la prima lista, cea in care ai dat click pe editeazaun produs) ?

    20.08.2010, 18:16:25
  • chivucris
    chivucris

    buna seara! imi cer scuze ca intervin, dar am o dilema. ieri am modificat si eu in contul meu stocul, scriind "nedisponibil" la denumirea produselor vandute in afara breslo (pt ca aici nu am vandut:) ), si am constatat acum ca au disparut. am vazut ca a scazut nr produse afisate, si daca ma gandesc mai bine, pusesem si stoc 0 la produsele care au disparut . exista o explicatie? sau poate ca eu nu stiu, si e chiar o regula aici legata de "stocul pe 0". nu stiu, dar daca exista, imi cer scuze pt interventie.

    20.08.2010, 22:07:26
  • chivucris
    chivucris

    cred ca trebuia sa postez acest mesaj la "ajutor". va rog sa ma scuzati... poate fi sters daca se doreste, am sa revin maine cu intrebarea, la sectiunea de mai sus.
    numai bine!

    20.08.2010, 22:20:54
  • Loulou
    Loulou

    chivucris, produsele cu stoc 0 nu se afiseaza, adica este logic cumva, nu se pot vinde si in consecinta nu se vad in magazin.
    Daca doresti sa le lasi vizibile, le treci stoc 1 si mentionezi ca sunt disponibile la comanda. In acest fel, eventualii clienti pot sa te contacteze si sa-ti comande un produs similar celor vandute.
    Cred ca trebuie sa mentionezi si in politica magazinului tau ceva legat de produsele la comanda, timp aproximativ de executie, modul in care vei proceda pentru a prezenta clientilor produsul realizat, eu de ex. nu le postez in magazin ci trimit poze pe mail.

    21.08.2010, 07:50:37
  • Loulou
    Loulou

    Daaaaaa Cinnamon, exact asta spuneam, macar sa te intoarca la ultimul produs editat!!
    Crezi ca se va putea realiza?

    21.08.2010, 07:53:18
  • chivucris
    chivucris

    @Loulou: multumesc pentru lamurire si sfat. :)

    21.08.2010, 10:19:46
  • goodchoice
    goodchoice

    Eu deschid o pagina(folosesc firefox), selectez produsele dupa Nume, de exemplu, iar produsul pe care vreau sa-l editez il deschid intr-un tab nou. Cand termin de editat, inchid tab-ul si gata.
    Asa imi ramane lista initiala(sortata dupa nume) in primul tab. Procedez la fel cu urmatorul produs pe care vreau sa-l editez.

    22.08.2010, 14:34:34
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Daa, exact asa faci si eu, cu tab-uri. Dar uneori ma incurc si trebuie sa o iau iar de la capat, asa ca o sa ii spui lui Luigi sa modifice (candvaaaa) :)

    22.08.2010, 14:43:28