Forum: Idei si sugestii Subiectul La o cafea -moderare

  • luthelo
    luthelo

    Subiectul La o cafea e mai lung decat cel mai mare carnat pe care l am vazut in guiness. Pe pagini ati putea crea capitole si arhiva. Este imposibil de urmarit. Din pagina in pagina inca nu am ajuns la 106

    De exemplu dupa 10 pagini scrise creat nou capitol si link de trimitere catre capitolul nou deschis iar capitolul incheiat inchis.

    Sunt coerenta? Sper ca s-a inteles idea.

    Multumesc

    07.12.2011, 18:08:04
  • cocky
    cocky

    nu e mai usor sa dai click direct pe ultima pagina, 106 sau 107 ? :-?

    07.12.2011, 20:13:52
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nici eu nu prea inteleg, prin capitole intelegi "desfacerea" subiectului in mai multe topicuri individuale? Mie mi se pare mult mai util sa ai totul intr.un loc si apoi sa reiei de la pagina unde stii ca ai ramas.

    07.12.2011, 22:06:05
  • luthelo
    luthelo

    Nu e mai usor sa apesi direct pe 107 pentru ca nu sunt vizualizate ultimele ci primele pagini. Apesi pe
    16, apoi 26 sau care urmeaza, 50 samd;;;Poti ajunge mai usor poate la ultima doar daca apesi pe raspunde. Dar nu sunt sigura daca asa se pot vizualiza ultimele raspunsuri.

    Cinnamon, nu e topic ci capitol. La o cafea 1, la o cafea 2 etc

    Eu cred ca e mult mai ordonat si usor de folosit. Ca e cea munca in privinta asta pana se ordoneaza, e drept. Stiu si eu ce presupune moderarea subiectelor si nu e usor.

    08.12.2011, 09:56:37
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    @luthelo: pe orice topic, poti ajunge la ultima pagina foarte simplu, facand click pe numarul care spun cate pagini sunt. De exemplu, pe "La o cafea (2)", unde ai in josul paginii:

    Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 din 108

    apasa pe "108" si ajungi pe ultima pagina.

    08.12.2011, 11:02:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu tot nu am inteles ce e un "capitol". :) E un link in cadrul topicului?
    In rest, Anita are dreptate.

    08.12.2011, 19:29:53
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    lutelo,
    te-am asteptat cu ceaiul tau de la pag.106...dar n-ai mai aparut.
    Vino printre noi si explica-ne care ar fi nemultumirile
    sau propunerile tale si poate le dam de capat.
    Anita ti-a aratat ce simplu ajungi la ultima postare.
    Te asteptam cu drag.

    11.12.2011, 16:33:37
  • forHOPE
    forHOPE

    Buna seara,

    Cazand pe ganduri, mi-a venit o idee si am spus haideti sa vedem daca ar fi posibil de realizat. In cadrul topicelor "La o cafea", George ne-a prezentat multe pietre (semi)pretioase. Avand in vedere ca sunt niste topice consistente atat calitativ cat si cantitativ, nu s-ar putea crea ceva, nu stiu sigur ce, dar de exemplu daca vreau sa vad informatii despre Ametist,sa nu fie necesar sa iau fiecare pagina la rand, ci sa ajung direct la Ametist. Sa existe ceva categorii...nu stiu...s-ar putea crea asa ceva?

    12.12.2011, 20:46:53