Forum: Idei si sugestii Sugestie filtre pentru cautare

  • atriae
    atriae

    Salutare tuturor! Eu sunt noua pe Breslo si sunt foarte incantata de aceasta platforma minunata.
    As avea si eu insa o sugestie in legatura cu cautarea pe site. Ar fi ideal daca ar exista si un mod "avansat" de cautare, nu numai in categoriile majore. Spre exemplu cautarea dupa orasul de vanzare. Am observat ca majoritarea fetelor ofera posibilitatea de a te intalni cu ele daca esti din acelasi oras. Cand vine vorba de produse cum ar fi cosmeticele (care pot ajunge la greutati destul de mari) sau alte produse perisabile sau foarte fragile, ar fi ideal sa existe si aceasta posibilitate de a cauta in functie de oras. Mi s-ar parea utila si pentru integritatea anumitor produse dar si pentru produsele care prin natura lor sunt grele si ridica taxele postale. Aparent nu pare mare lucru insa daca cumperi de exemplu cateva sapunuri de la magazine diferite ajungi sa platesti aproape dublu produsele daca sunt din magazine de prin toata tara, din cauza taxelor postale - evident, in cazul in care nu gasesti ce iti trebuie la un singur sau doua magazine. Ca sa poti sa eviti problema transportului trebuie efectiv sa cauti activ magazinele din orasul tau citind profilul (si sunt foarte multe), si sa iei fiecare magazin la rand ca sa vezi toate produsele, lucru care cere foarte, foarte mult timp. Poate ar fi utila o asemenea functie pentru acest tip de produse dar si pentru alte produse mai marunte (materiale) care se pot gasi in mai multe magazine si, evident, ar fi avantajos sa se evite taxele postale.
    Va multumesc si va urez toate cele bune si cizmulite cat mai pline!

    04.12.2011, 20:34:12