• victoria.ghilas
    victoria.ghilas

    Sugestia mea se contine in intrebarea: pentru ce, atunci cand cream galerii, mai dam titlu galeriei (si sub atentionarea sa avem mare grija, caci numele galeriei nu poate fi schimbat) , daca numele nu apare deasupra paginii, atunci cand ii vine randul galeriei respective sa apara pe prima pagina Breslo?

    20.01.2012, 13:40:55
  • gemsgems
    gemsgems

    Da, chiar ar fi dragut sa apara numele pe prima pagina. Pentru ca de multe ori numele da un sens aparte produselor alese. :)

    20.01.2012, 16:09:59
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Ar fi foarte dragut, eu una as fi tare incantata, pentru ca imi place sa fac galerii si intr-adevar listele de produse exprima o idee din titlu, insa ganditi-va ca nimeni dintre administratori nu sta sa le verifice. Titlurile pot contine greseli sau limbaj neadecvat, intentionat sau nu. Ca le vedem noi intre noi nu-i bai, insa daca apar ca atare pe prima pagina nu e tocmai placut. Cred ca aici este problema, ca nu ar mai exista control asupra homepage.

    20.01.2012, 17:43:49
  • gemsgems
    gemsgems

    Da, e un motiv bun. Sa speram ca va luata in considerare sugestia pentru cand vor avea timp. :P

    20.01.2012, 17:50:20
  • victoria.ghilas
    victoria.ghilas

    ei, chiar asa? credeti ca cineva are vreun interes sa dea un titlu cu continut inadecvat? plus ca galeriile se stocheaza, inainte sa apara pe prima pagina,in categoria "galerii", ce se poate accesa de la butonul de jos,, deci oricine le poate previzualiza, inainte ca acestea sa si apara pe pagina Breslo.Si chiar daca titlul e nepotrivit, se poate remedia in timp util, cred eu

    20.01.2012, 18:32:37
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Nu vreau sa dau nume, dar saptamana trecuta chiar a aparut un titlu scandalos in galerii. Era o gluma pe care am gustat-o mai mult sau mai putin, dar in niciun caz nu era de prima pagina. Alte greseli pot aparea in mod neintentionat, cum sunt greselile de ortografie sau de folosire incorecta a unei limbi straine. Si la fel cum un titlu poate face ca o lista sa fie prezentata la adevarata ei valoare, potrivit intentiei artistice a autorului, la fel de bine un titlu "defect'' o poate discredita, inclusiv pe autorul ei. Sa nu mai vorbim de persoane care pot fi intr-adevar rau intentionate, am vazut pe aici pe forum ca exista astfel de persoane, care fac comenzi fara a avea intentia de a ridica un colet de la posta. In ceea ce priveste timpul util de remediere a greselilor, ma indoiesc, caci uneori o lista intra pe prima pagina imediat ce a fost intocmita.
    Sa nu ma intelegi gresit, eu sustin ideea, mie personal mi-ar face mare placere sa vad si titlurile listelor, unele liste sunt atat de bine facute si as fi mai mult decat incantata sa vad intentia autorului. Si mi-ar placea sa imi vad listele cu titlul dat de mine (in conditiile in care sunt atenta si il scriu corect :)) pe prima pagina, insa cred ca cele spuse de mine mai sus reprezinta reversul medaliei.

    20.01.2012, 19:46:22
  • victoria.ghilas
    victoria.ghilas

    atunci, sa se propuna o sanctiune de natura sa taie cheful de continuturi aiurea.eu tot tin la titlu! sa fie, sa fie bine ales, sa completeze intr-un mod poetic continutul artistic al imaginilor, sa se creeze concursuri de galerii, sa existe premii :)

    20.01.2012, 21:55:06
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Da, sanctiunile ar putea fi o solutie. Ai sintetizat foarte bine rolul titlului, Victoria, iar ideea concursurilor de galerii o sustin din toata inima. Cred ca as putea sa stau si cateva ora sa iasa galeria perfecta :).

    20.01.2012, 22:35:10
  • victoria.ghilas
    victoria.ghilas

    Asteptam sa ni se alature sustinatorii! Poate ca astfel ideea noastra poate sa capete forme reale!

    20.01.2012, 22:59:52
  • blanitza
    blanitza

    Si eu am devenit addicted de galerii, unde mai an faceam una pe saptamana, acuma tare-mi place sa am cat mai multe in derulare. Sugestia e buna, fetelor, si-o sustin intrutotul, stiu la ce galerie te referi, draga mea Gabi, personal nu cred ca a fost denumita astfel in intentia de a jigni pe cineva, cred ca a fost o faza neintentionata, doar... sa nu mai zic...iti spun eu...

    20.01.2012, 23:52:12
  • Breslo
    Breslo

    E pe lista, si noi credem ca titlul completeaza frumos galeriile.

    23.01.2012, 12:40:37
  • victoria.ghilas
    victoria.ghilas

    Va multumim foarte mult pentru ca ne impartasiti aspiratiile! Sincer, intotdeauna am admirat armonia , atunci cand am intalnit-o, dintre imagini si cuvinte.Asteptam!

    24.01.2012, 18:12:01