Forum: Idei si sugestii Sugestii pt imbunatatire (usurare munca in zadar)

  • 4handmade
    4handmade

    1. daca un produs nu mai este pe stoc (l-am scos sau l-am vandut), sa dispara imediat din magazin, nu dupa n ore sau a doua zi.

    29.11.2014, 10:48:42
  • 4handmade
    4handmade

    2. cautarea de produse in magazin sa functioneze asa cum ar trebui, adica sa pot cauta dupa nume un produs si sa il gasesc, chiar daca el are stoc 0. In acest moment daca dau filtrare dupa un cuvant imi apar doar produsele de pe stoc, iar eu chiar asta vroiam, sa repun pe stoc un produs mai vechi!

    29.11.2014, 10:48:57
  • 4handmade
    4handmade

    3. separat, bineinteles ca ar fi de dorit sa pot vedea si toate produsele cu stoc 0. In felul acesta putem avea pretentia sa nu se reposteze produse.

    29.11.2014, 10:49:06
  • 4handmade
    4handmade

    4. cand primim mesaje pe breslo sa fim anuntati si pe mail - acum nu mai suntem anuntati
    5. produsele non-handmade sa apara si ele ca pana acum pe prima pagina breslo, macar cu atatea poze cate apar si produsele handmade. Nu mi se pare normal ca din non-handmade sa apara doar 10 poze ale ultimelor produse postate, chiar daca sunt postate de un singur magazin! Mai ales ca taxa breslo este mult mai mare pentru acestea.

    29.11.2014, 10:49:12
  • 4handmade
    4handmade

    6. Si bineinteles, sa nu mai fie restrictia de 255 de caractere la trimiterea unui mesaj pe forum :)

    29.11.2014, 10:49:54
  • 4handmade
    4handmade

    7. in lista cu comenzi primite sa se vada ca si inainte si produsele comandate. Eu am de exemplu cliente fidele care trimit mai multe comenzi. Un produs azi, unul maine si tot asa. Acum am acumulat un numar de 24 de produse comandate, si trebuie sa intru pe fiecare comanda in parte sa vizualizez produsul. Inainte era mult mai usor pentru ca vedeam direct si pozele produselor.

    29.11.2014, 10:54:33
  • DanaH
    DanaH

    Va rog sa faceti ca si inainte ferestrele de comanda, cu poza. Am stat jumatate de ora sa gasesc un tip de margele cumparate in trecut, a trebuit sa deschid fiecare comanda in parte sa vad pozele, in loc sa dau scoll cum era si pana acum. E imposibil de lucrat asa.

    29.11.2014, 21:16:15
  • 4handmade
    4handmade

    Se lucreaza la vreunul din punctele sugerate? Ma intereseaza in special pct 5. Magazinele non-handmade sunt destul de dezavantajate. Pentru cei care nu isi permit plata pachetelor publicitare, era un mod de promovare faptul ca erau vizibile mai multe produse nou-adaugate.
    Multumesc.

    05.12.2014, 13:38:09
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Iti multumim pentru Feedback, toate lucrurile mentionate de tine, inclusiv punctul 5 sunt deja pe lista noastra de lucru.

    Incercam sale rezolvam cat mai rapid, ne cerem scuze pentru inconveniente!

    05.12.2014, 14:42:14
  • 4handmade
    4handmade

    Multumesc pentru raspuns.
    Sper sa se rezolve pana imi expira magazinul :)
    Tocmai ma gandeam sa intru in vacanta.

    05.12.2014, 14:47:21
  • blanitza
    blanitza

    Va rog sa includeti in mesajele de anuntare pe mail a unei comenzi si linkul functional, astfel incat sa pot accede in magazin direct din mesaj. Acum apare linkul, dar nu este functional. Nu se anunta pe mail faptul ca ai primit un mesaj pe breslo. Inainte erau multe lucruri bune, asa incat ma intereseaza sa le repuneti si in actuala varianta a sitului. La statusurile comenzilor , va rog sa reveniti la anterioara organizare : noi, in curs de trimitere, trimise si anulate. Acum e o varza in statusuri.

    07.12.2014, 01:29:04
  • lucashop
    lucashop

    eu as vrea sa pot edita un produs listat,poate vreau sa modific ceva la descriere...si nu pot...
    deasemenea un mod de cautare al magazinelor....dupa nume macar...

    09.12.2014, 20:16:30
  • lucashop
    lucashop

    mesajele primite sa fie anuntate si pe mail,nu toata lumea acceseaza zilnic breslo ca sa citeasca notificari-ma refer la cumparatori..

    09.12.2014, 20:18:46
  • Breslo
    Breslo

    Rezolvat.

    Poti edita un produs dand click pe simobolul "creion" din dreptul lui.

    Cautarea in Lista de Produse functioneaza acum.

    Au inceput sa se trimita si notificari prin e-mail.

    La Cautare se lucreaza in continuare.

    Va multumim pentru Feedback, vom face tot posibilul sa tinem cont de toate sugestiile voastre.

    Va rugam sa ne scrieti direct pe [email protected] daca aveti de semnalat erori sau neconcordante, pentru a fi siguri ca vor fi vazute in timp util.

    Va invitam in acest topic pentru a ne spune opiniile voastre despre noul sistem de Gestionare comenzi ce urmeaza sa fie implementat >> www.breslo.ro/Forum/noul-sistem-de-gestionare-comenzi-topic-15883

    Multumim inca o data, zi frumoasa!

    11.12.2014, 16:49:50