Forum: Tehnici & Materiale suporturi cabochon

  • Fine.Things
    Fine.Things

    Buna,

    Adeseori vad in ofertele de vanzare cabochoane frumoase de 20x15 mm, INSA nu si suporturile aferente ....
    Scotocesc de mult timp, pe net, in cautarea unor asemenea baze, dar nu am gasit nimic pana acum; chiar nu exista sau nu stiu eu unde sa caut ?? Mi se pare ciudat ca nici cei care fac piese metalice la ei in ateliere nu au sesizat aceasta nisa ... pt a o acoperi.

    Ma poate ajuta, cineva, cu un link, o oferta ?
    Nu ma intereseaza sa "mesteresc" singura bazele respective (din sarma sau alte materiale), ci le vreau gata facute - pt lipit, in mod "standard" - ca sa zic asa ...

    Cu multumiri,
    Otilia

    01.03.2014, 16:12:15
  • user21
    user21

    nu ca intru eu in categoria celor care fac piese metalice la ei in atelier, dar ca sa faci baza pentru cabochon, trebuie sa ai cabochonul :)

    01.03.2014, 17:44:06
  • Fine.Things
    Fine.Things

    multumesc pt mesaj.

    cred ca nu cabochonul e pbl. (ca sunt "pe toate drumurile"), ci matrita care e destul de scumpa (vreo 500 euro, am inteles), insa avand in vedere ca nu exista pe piata spre vanzare asemenea suporturi, eu zic ca se justifica investitia, mai ales daca se toarna un model frumos, dar merge si simplu - pt inele ...

    03.03.2014, 10:17:59
  • LoveMade
    LoveMade

    Aproximativ de dimensiunea pe care o vrei tu, am ceva in magazin: www.breslo.ro/Product/Baza-pandantiv-bronz_1065045

    Insa are 19 mm cu 14 mm, asadar o diferenta de 1 mm.

    03.03.2014, 11:59:38
  • Fine.Things
    Fine.Things

    multumesc frumos ! am 2 cabochoane turcoaz reconstruit, chiar 19x14 si mi-e f buna oferta ta !! ma duc sa ma mai uit la tine in magazin ...
    o zi buna sa ai !

    03.03.2014, 12:20:22
  • LoveMade
    LoveMade

    Cu mare drag! Multe furnituri nu am, dar daca gasesti ceva care sa ti se potriveasca ma bucur ca te-am ajutat. O zi frumoasa!

    03.03.2014, 12:26:31