Forum: Tehnici & Materiale swarovski citrine

  • anamanole
    anamanole

    as avea nevoie de niste margele swarovski biconice, galben citrine, de 6 si 8 mm. am gasit pe un site, dar problema e comanda minima de 120 ron, ori eu nu prea am gasit alte lucruri prea interesante acolo ca sa pot intruni aceasta conditie. pe breslo nu am vazut, dar totusi fac un apel la cei ce au magazine de furnituri. eventual astept o saptamana, zece zile, daca ar putea cineva sa-mi aduca pe comanda. multumesc.

    17.06.2010, 12:53:57
  • tonycat
    tonycat

    Buna,

    vezi ca Tensha are ceva. Nu exista culoarea citrine, dar exista culoarea
    jonquille si mai exista topaz galben
    www.breslo.ro/Search/?searchQuery=jonquile&;searchType=supplies

    ToniTheCat

    17.06.2010, 13:39:09
  • anamanole
    anamanole

    multumesc de indrumare. am vazut ce are tensha, numai ca imi trebuie musai nuanta aceea, ca asa-i comanda.

    17.06.2010, 16:26:38
  • tonycat
    tonycat

    Vroiam doar sa iti spun ca Swarovski are o anumita paleta de culori, culorile au nume date de companie. Pe site-ul oficial o sa vezi paleta de culori si eu zic ca e destul de generoasa. La aceea trebuie sa te raportezi. E doar o sugestie...
    Bafta!

    17.06.2010, 16:42:17
  • tonycat
    tonycat

    Culoarea "citrine" nu exista. E posibil sa fi existat in serii de productie mai vechi. Sunt site-uri(SUA) care inca au serii vechi de Sw si le vand ca "vintage". E posibil ca acum sa se numeasca "Light topaz". Daca pe site-ul oficial al companiei nu exista o culoarea inseamna ca aceea nu se mai fabrica sau a fost redenumita.

    17.06.2010, 17:08:38
  • tonycat
    tonycat

    Ai dreptate, exista culoarea , are cod 249.

    17.06.2010, 18:08:06
  • anamanole
    anamanole

    da, culoarea chiar exista, am verificat in prealabil un catalog swarovski. nu e o inchipuire de-a mea. iti multumesc pentru interes.

    17.06.2010, 22:24:26
  • tonycat
    tonycat

    De ce ganditi asa, nici prin cap nu mi-a trecut ca ar fi o inchipuire? Doar ca s-ar putea sa nu mai fabrice Swarovski biconice in culoarea aceea. Vedeti catalogul oficial in care nu apare. In alte cataloage , da, am vazut ca exista. Cautati un site in SUA
    Bafta!

    17.06.2010, 23:13:37
  • tonycat
    tonycat

    Eu raspund cu placere pe site, nu am nici o obligatie, departe de mine sa ma gandesc ca cineva are avea inchipuiri. Vedeti ca sunt magazine online in SUA , de la care puteti cumpara un minim cat aveti nevoie, si poate aveti norocul sa beneficiati de transport cu posta americana, e mai ieftin.

    17.06.2010, 23:18:42
  • tensha
    tensha

    Sorry, citrine am avut numai 5301 de 4mm
    culoarea e cea dintre Lime si Lt Topaz: http://www.coral4u.ro/c4u/culori_margele_cristale_Swarovski.htm

    17.06.2010, 23:38:58