Forum: Locuri & Evenimente Targ de binefacere

  • ghindutza
    ghindutza

    "Sa oprim timpul de Craciun"

    01.11.2011, 17:06:11
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna dragii mei,
    Vin in intampinarea voastra cu o propunere de suflet. Sunt coordonatorul unei Campanii sociale - "Sa oprim timpul de Craciun" - lansata de catre Crilia in colaborare cu Asociatia "Training People".
    Acest proiect are 2 etape. Etapa 1 - un Targ Handmade pe care am vrea sa il desfasuram la parterul magazinului Moldova Mall Iasi. Acest targ presupune vinderea de produse handmade donate de persoane ce au astfel de indeletnici, de asemenea produse facute de copiii de la Centrul de Primire in Regim de Urgenta si Copiii Strazii (Str. Codrescu, nr. 6). In cadrul targului vom amplasa si un stand special destinat copiilor pentru activitati creative. Banutii ii folosim pentru cumpararea de dulciuri si jucarii pentru copiii acestui Centru. Vom oferi diplome de recunoastere a participarii :). Cine vrea sa faca o fapta buna de Craciun?

    01.11.2011, 17:06:24
  • ghindutza
    ghindutza

    Bineinteles ca vom face poze cu acest eveniment!

    01.11.2011, 17:08:12
  • soso07
    soso07

    Pana la ce data pot fi trimise la tine produsele handmade?

    02.11.2011, 13:50:50
  • Live
    Live

    Când e târgul? Când trebuie trimise produsele? V-ar fi de folos, la o adică, şi furnituri gen mărgele şi accesorii metalice?

    05.11.2011, 16:07:12
  • user22061
    user22061

    eu te sprijin si poate ne adunam mai multi
    poate sa iasa ceva foarte frumos

    05.11.2011, 16:37:13
  • Live
    Live

    Dacă totul merge bine, pe 19 noiembrie ajung în en-gross să iau materiale diverse. Te gândeşti, Ghindutză, cam ce crezi că v-ar fi de folos şi...vorbim!:)

    05.11.2011, 17:03:44
  • crusos62
    crusos62

    Primesti ca donatii bijuterii si accesorii hand made? daca da, te rog sa-mi zici si mie unde si cand ne putem intalni :)

    05.11.2011, 18:06:39
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna dragii mei, va multumesc din suflet pt raspunsuri. am crezut ca acest subiect a fost sters pentru ca nu-l mai gaseam pe Forum si am renuntat:(...noi acum asteptam ceva raspunsuri de la Moldova Mall Iasi....eu intentionez sa tin acest targ de pe 4-9 decembrie...fiecare obiect trimis va avea logo-ul persoanei care la facut(logo firma sau ce vreti voi) pentru ca vreau sa se stie cine a lucrat la ele cu atata dragoste. De asemenea, vreau sa puneti voi preturile pentru ca numai voi stiti cat timp si material ati investit. Revin la voi pe marti cu toate raspunsurile necesare...VA MULTUMIM DIN SUFLET!!

    06.11.2011, 22:21:06
  • Live
    Live

    Gata, domniţă! Aşteptăm să dai detalii!
    Venesis şi Crusos sunt din Iaşi şi cu ele te poţi vedea direct. Soso şi eu suntem mai depărtişor (Soso-Ploieşti, eu-aproape de Târgovişte), dar există Poşta Română.
    A, ce fel de lucrări realizează copiii? Aveţi nevoie şi de ceva materiale? Să zici tot-tot, mâine!:))

    07.11.2011, 14:09:35
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna buna!
    Avem ceva vesti bune. Se pare ca vom primi aprobarea pentru targ, iar sambata voi avea un raspuns final de la ei. Deci...dragii mei....LA TREABA! :) Va multumesc din suflet pt sprijin si pt ca v-ati oferit. Vineri seara voi da adresa la care trebuie sa trimiteti pachetelele (nu uitati de preturi). Incercati sa nu trimiteti produse foarte scumpe pt ca noi urmarim sa le vindem si nu stim cum vor reactiona la sume prea mari. Data limita la care sa puneti pachetelele la Posta si pe care o consideram cea mai buna ar fi 20 noiembrie ca noi sa putem pregati standul asa cum v-am promis (reclama pt fiecare).Targul va fi pe 4-9 decembrie. Speram sa fiti de acord cu noi ca aceasta este o campanie umanitara si ca nu am vrea sa ne aglomeram cu alte costuri pentru a putea face un gest cat mai frumos(si mai mare) , asa ca avem marea rugaminte ca voi sa suportati taxa de livrare (de obicei e intre 5-6 lei). :"> ... Cu cei din Iasi ne vom intalni personal.Va pupam si revenim cu informatii noi!

    08.11.2011, 12:56:02
  • Live
    Live

    Ar fi fost chiar culmea să vă punem să plătiţi taxa de livrare!:))

    Mai încerc încă o dată să aflu dacă aveţi nevoie şi de furnituri... Aveţi sau nu nevoie de furnituri?

    08.11.2011, 15:17:05
  • soso07
    soso07

    Eu ma apuc de lucru :) Asteptam noile detalii.

    09.11.2011, 16:01:31
  • ghindutza
    ghindutza

    Puteti trimite orice credeti ca se vinde usor, acesta este si scopul:)

    12.11.2011, 23:26:11
  • soso07
    soso07

    Cum facem mai departe? Punem produsele in magazin si le comanzi sau ne dai adresa la care sa expediem pachetul?

    14.11.2011, 09:51:45
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    M-ar interesa si pe mine! Nu am foarte multe...dar macar un pic sa pot ajuta si eu!

    Sa-mi spuneti numai ce si cum ! :p

    14.11.2011, 14:56:57
  • Live
    Live

    Cred că am să înnebunesc!:D Ghinduţă, furnituri=materiale pt lucru, da!? Presupun că aşa ceva nu aţi băga la vânzare... E nevoie sau nu de materiale pt bijuterit? Că aia întreb, disperată, de o săptămână şi mai bine. Ziceai că se vor vinde şi produse lucrate de nişte copii. Ce lucrează ei? De ce materiale au nevoie pt ceea ce lucrează?
    Ziceai şi de o adresă. Cum o obţinem?

    14.11.2011, 16:14:35
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna Live, e mai greu cu mine. Nu cred ca s-ar vinde aceste lucruri pentru ca facem un targ de handmade ce vor putea fi oferite cadou mai departe. Daca vor fi doritori le voi spune ca avem pe cineva (adica tu) care ne poate trimite. Cu acei copilasi vom lucra cu atze si hartie .E mai simplu :). Adresa o trimit acum pe privat celor care au spus ca sunte interesati

    14.11.2011, 16:28:12
  • Live
    Live

    Recepţionat, priceput, răspuns!:)) Ţinem legătura!:)

    14.11.2011, 16:40:36
  • ghindutza
    ghindutza

    Deci...
    AVEM APROBARILE!
    Targul are loc in perioada 4-9 decembrie la parterul Magazinului Moldova Iasi.
    Data limita de punere la posta este 20.noiembrie.2011 pentru a avea timp sa pregatim totul asa cum se cuvinte.

    Cine mai doreste sa trimita sa imi lase un mesaj ca sa ii pot transmite adresa de livrare pe privat.
    La finalul targului veti primi poza si diplome de participare.

    Spor la treaba! va pup!

    14.11.2011, 16:43:25
  • Live
    Live

    20 noiembrie este...duminică. După cum ţi-am scris în mesajul privat, nu pot pune pachet decât săptămâna viitoare. La începutul ei, sper! Nu am ce trimite acum (sunt toate plecate spre vânzare) şi nu am timp să lucrez bijuterică, deoarece am de onorat nişte comenzi croşetate, plus că...am clasa I.:)

    14.11.2011, 19:06:05
  • cattie
    cattie

    Trimis mesaj,astept adresa pentru ca produsele sunt aproape gata :)

    14.11.2011, 19:34:57
  • RonaBijoux
    RonaBijoux

    Buna seara,
    Ma aflu in aceeasi situatie cu Live - va pot trimite cateva produse abia marti, pe 22 nov. Daca apreciati ca va incadrati in termenele pe care vi le-ati propus, va rog sa-mi dati de veste!

    14.11.2011, 20:15:35
  • mina2
    mina2

    + 1 :)

    14.11.2011, 20:41:24
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna,
    am primit deja 4 colete.
    - 2 din Bucuresti
    - 1 din Ploiesti
    - 1 din Iasi.

    Nu va stiu numele de pe breslo, ma puteti ajuta cu un mesaj privat?
    Nu vreau sa va postez numele complet pe forum fara permisiunea voastra.
    Cine stie ca a trimis sa ma intrebe.
    Multumesc.

    M-ati lasat fara grai cand am deschis cutiile....niste minunatii...deja le cumparam noi:)) inainte sa le punem pe taraba.

    24.11.2011, 13:20:15
  • cattie
    cattie

    hihihi

    Mesaj trimis :)

    24.11.2011, 19:25:46
  • soso07
    soso07

    Sorina (Ploiesti) - soso07. Am uitat de logo :) Dar sper ca nu era graba, poate il fac luni si il trimit pe e-mail.

    24.11.2011, 20:27:26
  • ghindutza
    ghindutza

    ok ok.Il astept pe mail.

    24.11.2011, 20:37:02
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna.
    Am promis ca va voi tine la curent.
    Astazi am inceput targul si a fost un real succes. Nu ne putem opri din multumiri. Sunteti fantastici. Speram sa ne fie cel putin la fel de bine la vanzari ca astazi in fiecare zi de targ.

    poze si alte detalii gasiti pe
    http://www.facebook.com/Crilia.Training?sk=photos

    Va pup!

    04.12.2011, 20:20:39
  • cattie
    cattie

    Am vazut pozele.
    SUPER!!!!

    04.12.2011, 23:21:32
  • ghindutza
    ghindutza

    Buna, ieri am incheiat targul. A fost un succes pt noi. Astazi cumparam dulciuri, iar maine mergem cu copilasii la teatru si le dam papa-bun. Va pun poze curand.

    Intrebare: Au mai ramas cateva produse de la fiecare din cei care au donat. Am pastrat adresele voastre si vreau sa stiu daca sa vi le trimitem inapoi sau putem sa oferim cadou catre doamnele de la Centru si partenerilor cate o mica atentie pentru sustinere.

    Astept rasp voastre.

    10.12.2011, 11:42:24
  • soso07
    soso07

    Din partea mea ... cadouri :)))
    Ma bucur daca ati reusit sa faceti ce v-ati propus. Sarbatori cu bine !!!

    10.12.2011, 18:21:16
  • cattie
    cattie

    Si din partea mea tot cadouri :)
    Succes in continuare.

    10.12.2011, 18:32:19
  • user22061
    user22061

    am vazut pozele
    mi-am vazut si produsele:)
    sper ca v-am fost de folos
    felicitari si mult succes pe viitor

    19.12.2011, 11:18:34