Forum: Locuri & Evenimente Targ hand-made Craiova , organizat cu ocazia zilelor orasului

  • miruca
    miruca

    Bizarre Bazaar, Editia a IV-a

    Dragi prieteni,
    Bizarre Bazaar se intoarce! Si nu in zile oarecare, ci chiar de Zilele Craiovei!

    Asadar, in perioada 24 – 28 septembrie – mai precis, in ultimele cinci Zile ale Craiovei, targusorul nostru h...andmade va va atrage din nou ca un magnet, cu minunatii pe care doar acolo le puteti gasi. Si pentru ca vrem sa fim chiar in miezul evenimentelor - de care nu indraznim sa va lipsim nici pe voi, cat timp ne vizitati - ne-am schimbat locatia special pentru aceste zile. Nu vom mai fi in English Park, asa cum v-am obisnuit pana acum, ci in Piata Prefecturii, langa fantana arteziana.

    Cum spuneam, targul „Bizarre Bazaar” se va desfasura pe parcursul a 5 zile, intre orele 9.00 – 20.00. Veti gasi aici tot ce va trece - sau nu – prin minte: de la bijuterii lucrate in sarma de argint si cupru, cu cristale si margele, ori din lut polimeric, piele sau crosetate, la accesorii diverse si maiestrit realizate, obiecte de decor nastrusnice executate prin tehnici diferite – mozaic, pictura pe lemn, ceramica si sticla, quilling, origami.

    Pentru cei care vor sa participe la targ, mentionam ca organizatorii ofera:
    - mese;
    - sevalete;
    - gustari;
    - corturi
    - cazare pentru cei care vin din afara Craiovei;
    - promovare in presa locala si nationala.

    De retinut:

    Evenimentul se va desfasura in aer liber, la data stabilita, indiferent de vreme (se asigura din partea organizatorilor corturi sau umbrele).

    Expozantii trebuie sa fie prezenti la targ cel tarziu la ora 08.45, in fiecare dintre cele 5 zile.

    Toti participantii vor primi chitanta/factura pentru taxa platita. De aceea, la inscriere, participantii trebuie sa trimita pe e-mail CNP-ul, adresa, numele complet sau CUI-ul firmei /Întreprindere familiala/PFA/Asociatie, adresa si numele reprezentantului.

    Locurile la targ se vor acorda in functie de ordinea in care s-a achitat taxa.
    Taxa de participare este de 250 de lei pentru toate cele 5 zile.

    Data limita de inscriere este 20 octombrie a.c.

    Inscrierile se fac la tel. 0736.388.722 sau pe adresa de e-mail: [email protected]

    Va multumim si va asteptam cu drag!

    07.10.2012, 11:02:01
  • user61482
    user61482

    Eu ma gandesc serios sa particip, am firma, sunt in regula cu casa de marcat, insa nu am mai participat niciodata. E vreuna din voi interesata sa ne asociem?
    Ps: e vorba de 24-28 octombrie nu? :)

    07.10.2012, 15:46:49
  • miruca
    miruca

    Ai dreptate, imi cer scuze: 24- 28 octombrie este perioada de desfasurare a acestui targ. Eu nu mai pot sa modific in postarea anterioara, poate ma ajuta un admin?

    07.10.2012, 19:41:22
  • user61482
    user61482

    Multumesc organizatorilor. M-am simtit foarte bine la acest targ si cu siguranta voi reveni. Tot respectul pentru Sorina care era peste tot! Se vede ca o face din placere .

    30.10.2012, 12:35:16