Forum: Locuri & Evenimente Targ Hand Made

  • kiruletz
    kiruletz

    Buna ziua, va invitam sa participati la targul nostru de obiecte si produse hand-made si vintage, nu se percepe nici o taxa de participare, locatia se afla in centrul istoric (Bucuresti), incepand cu data de 10 Februarie, din pacate locurile sunt limitate, pentru inscrieri va rugam sa ne contactati la 0727 653 200 sau la email [email protected].
    Dorim sa organizam acest targ pentru a sprijini producatorii romani de haine si accesorii hand-made si vintage.

    27.01.2010, 18:18:52
  • veronel
    veronel

    buna. frumoasa initiativa. intrebarea ar fi.. este afara??

    28.01.2010, 12:04:38
  • user8272
    user8272

    eu tot incerc sa va trimit mail,este corect adresa scrisa?vreau detaliile pe mail va rog,va trimit mailul in mesagerie

    28.01.2010, 14:48:38
  • veronel
    veronel

    nu raspunde pe email..din pacate

    28.01.2010, 15:15:45
  • kiruletz
    kiruletz

    Buna ziua, targul nu va fi afara, va fi intr-un spatiu inchis, pentru alte detalii va stau la dispozitie si pe forum.

    29.01.2010, 11:43:39
  • mady68
    mady68

    buna,mai multe detalii despre locatie?sunt amenajate spatii expunere sau se vine cu mese,scaune?pna cand se fac inscrierile?in principiu as fi interesata,mai multe detalii ,mersi

    29.01.2010, 22:08:05
  • kiruletz
    kiruletz

    Dorim sa va invitam maine , joi 04.02.2010, ora 17:00, adresa este Str. Smardan nr 41, in incinta Switch pentru o intalnire pentru a stabili toate detaliile participarii si pentru a vizualiza spatiul de expunere.

    Vlad Chiru
    0727653200

    03.02.2010, 17:16:30
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Uaaaa,eu nu sunt din Bucuresti si nu pot ajunge...(Nu ati putea sa dati detaliie aici?Sa stie toata tara,chiar daca locurile sunt limitate...zic si eu...

    03.02.2010, 18:16:25
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    fara uaaa nu se putea? sincer nu e problema organizatorilor ca nu esti tu din Bucuresti ca sa ii hulesti :) nu e semn de buna crestere si nici nu e permis pe forum sa ai o astfel de atitudine (din ce am citit) ;)

    04.02.2010, 08:40:43
  • veronel
    veronel

    Cred ca DoinaDay a scris un "uauu" pentru ca ii parea rau ca nu ajunge, fiecare interpreteaza cum poate.
    Kiruletz, mi-ai trimis mail specificand 16.30, dupa care mi-am si facut programul. Aici vad ca ai devansat ora, asadar nu voi putea petrece mai mult de 30', sper sa fii punctual.

    04.02.2010, 09:51:16
  • kiruletz
    kiruletz

    Eu va astept si la 16.30, scuze ca am devansat ora. Multumesc

    04.02.2010, 13:56:07
  • veronel
    veronel

    Ok, pot sa ajung oricand, insa trebuie sa plec la 5.30. Spun asta pentru ca nu stiu cat dureaza. Deci, la cat sa fie? Multumesc frumos.

    04.02.2010, 14:44:30
  • veronel
    veronel

    Ramane ora 5. See you there!

    04.02.2010, 15:24:55
  • beadshop
    beadshop

    DoinaDay nu huleste.....o stiu eu bine :)
    E o draguta......cred ca e un "oaaaaa" mai degraba decat un "UA".....e vorba de dezamagirea ca nu poate ajunge la discutie, ca la targ ar fi facut eforturi sa ajunga daca ar fi avut mai multe amanunte, chiar daca nu e din Bucuresti.
    Oricum este foarte interesant cum pot fi interpretate strigaturile si onomatopeele fara diacritice :)) ...nici DreamerGirl n-are vreo vina :)

    04.02.2010, 19:30:50
  • CAT.E
    CAT.E

    DreamerGirl, sunt multe fete care nu sunt din Bucuresti, dar vin in Bucuresti la targuri. de asta era util sa anunte cate ceva aici sau sa fi pus un link catre o pagina a targului. pentru ca daca ajungi in Bucuresti pentru targ e o chestie, stai toata ziua, dar asa, pt o ora, doua, poate sa nu fie asa usor. Doina vine la multe targuri in Buc si sunt sigura ca nu a zis nimic cu rea intentie. iar termenul a huli e mult prea dur.
    o zi buna

    04.02.2010, 19:48:13
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    Ciudata reactie si in mod clar prea dura la postul Doinei. Chiar daca ar fi zis UA, nu vad cu ce ar fi "hulit", UA nu mi se pare injuratura.
    Si e normal, atunci cand se anunta un targ sa se dea din timp toate detaliile acolo unde se face anuntul sau, evident, pe un site al evenimentului al carui link e pus in anunt.
    Si de altfel, avem moderatori care sa "ii traga de urechi" pe cei care se exprima aiurea, ceea ce aici chiar n-a fost cazul.

    04.02.2010, 20:10:26
  • DoinaDay
    DoinaDay

    De fapt era oa oa,ca bebelusii!!!!Cum credeati ca as fi hulit???

    04.02.2010, 21:15:42
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    SIncer acum nu coinsider ca am fost nici dura si nici rautacioasa dar asa se intelege cand citesti si nu cunosti persoana respectivaa...si sigur peste 90% din cei care citesc prin forum nu o cunosc pe Doina :) Si fix termenul hulit se potriveste cand zici "uăăăăăă" (cum se citeste si cu diacritice).
    Si nu prea vad legatura intre oa oa ca bebe si uaaaaa singur fara macar ":((". :)

    Concluzie :) nu sunt eu "moderator" dar nici nu am exagerat cu observatia.

    Cer scuze persoanelor ce s-au simtit lezate in vreun fel :)

    04.02.2010, 21:33:52
  • veronel
    veronel

    Buna. Ma numesc Veronica.
    Am fost azi acolo. Nu am experienta, acesta va fi primul targ la care voi participa. Totul pare in regula, este inauntru, caldura, lumina mai facem daca este nevoie, eu sunt in sala de langa bar, intre Maria si Cristiana (nu le cunosc nickul pe breslo). Taxa pentru promovare este de 50 ron. Targul este de joia viitoare pana duminica (parca duminica este ultima zi, va rog sa ma corectati daca ati inteles mai bine), de la 12 pana la 4 dupa amiaza - joi si vineri,( cand incepem sa strangem), si mai mult in weekend. Am multa treaba de facut, las pe cele care au fost prezente acolo sa completeze cu sfaturi/informatii. Multumesc.

    04.02.2010, 22:18:08
  • DoinaDay
    DoinaDay

    DreamerGirl,si tu ma cunosti!Am fost vecine de stand la AFI,in ultima voastra zi acolo!Eu nu am luat commentul tau ca rautacios,ci doar ca acid.Daca as fi avut vreo intentie urata as fi folosit diacriticele sigur,sau as fi scri"huo"Ei,asa ar fi insemnat altceva....imi pare rau ca ai interpretat gresit scrisele mele.
    Multumesc celorlalte fete pentru suport!Pupici!

    05.02.2010, 11:51:08
  • veronel
    veronel

    Cum am scris, fiecare interpreteaza cum poate.
    Acum gata, mana sus cine vine in Switch!

    05.02.2010, 12:29:40
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ok. Pe forum unele lucruri se pot intrerpreta altfel decat face-to-face. Limitarea technologiei :) Incidentul intre Doina si Dreamer a fost deci o neintelegere. Acum suntem cu toti iar prieteni, ok?

    Sa ne intoarcem la oile noastre, la targurile noastre, la crearea de lucruri frumoase si originale. Back ontopic :D

    05.02.2010, 12:31:52
  • kiruletz
    kiruletz

    Buna ziua,

    Vream sa rugam pe cei ce nu au reusit sa ajunga sa ne lase cei 50 ron pentru promovare, ca maine sa faceti un efort pentru a ajunge, deoarece maine seara vrem sa luam afisele si pliantele de la tipografie.
    Este valabil si pentru cei ce doresc sa se mai inscrie.

    Va multumim.

    08.02.2010, 18:10:57
  • veronel
    veronel

    Fetelooor, cei 50 ron acopera inca un eveniment in aceeasi locatie, intre 26 februarie si 8 martie!

    09.02.2010, 16:52:55
  • veronel
    veronel

    cine se mai duce azi?

    01.03.2010, 12:22:24
  • ama.handmade
    ama.handmade

    Cine vrea sa piarda timpul poate merge la acest "targ"
    Am fost de buna credinta si am dat cei 50 de lei pt a se printa afise si pt a se imparti fluturasi pe strada. Acest lucru nu s-a intamplat. D-nul Vlad Chiru nu a facut ceea ce a spus initial si nici nu a mai raspuns la telefon cand am vrut sa discut cu el.
    Imi permit sa dau un sfat - nu mai inchideti ochii cand organizatorii nu-si respecta intelegerea facuta.
    Mie nu-mi place sa-mi pierd timpul si banii si cred ca nici voua.

    Sa aveti o primavara frumoasa si plina de evenimente reusite:)

    01.03.2010, 15:02:33
  • veronel
    veronel

    Buna ama,

    eu am fost si nu am vandut nimic. Am dat cei 50 ron si am impartit fluturasii cu inca o fata de acolo. Nimeni nu stia de targ. Am fost putin dezamagita, fiind primul la care particip, m-am gandit ca de vina sunt produsele (va puteti da cu parerea, link in descriere). Ma intrebam daca s-a mai dus cineva acum, n-am avut timp sa trec pe acolo azi, dar o voi face maine.

    01.03.2010, 20:59:56
  • user21
    user21

    mi se pare putin distractiva formularea "producatori romani de vintage".cred ca doar timpul e producator de vintage :))

    02.03.2010, 11:53:28
  • melanialupu
    melanialupu

    e distractiv ca nu e decat foarte rar gresita formularea :) si a nimerit-o fara sa vrea.

    02.03.2010, 12:32:45
  • veronel
    veronel

    cristiana, ai mai fost zilele astea?

    03.03.2010, 15:55:01
  • melanialupu
    melanialupu

    nup. imi pare rau ca nici nu am putut sa anunt in weekend. dar n-o sa merg. nu am timp sa stau asa degeaba... poate o sa mai vin alta data daca se mai organizeaza. nici nu stiu.

    03.03.2010, 16:59:51
  • veronel
    veronel

    ok, multumesc pentru raspuns.

    04.03.2010, 14:29:40