Forum: Locuri & Evenimente Targ Handmade For the Love Of Fashion 17-18 mai, Vintage Pub

  • Elena111
    Elena111

    Sambata si Duminica 17-18 Mai 2014, avem deosebita placere de a va invita sa participati in calitate de expozant la targul - For The Love of Fashion - gazduit de Vintage Pub Str Smardan, nr. 43, in centrul vechi al capitalei.

    For The Love of Fashion este dedicat exclusiv designerilor si artistilor si are ca scop promovarea acestor segmente, a produselor realizate manual, oferind in acelasi timp, creatorilor de frumos, oportunitatea de a se intalni cu clienti dornici sa achizitioneze produse unice, spre incantarea acestora si a dvs.
    Notorietatea si pozitionarea locatiei (acces din 3 puncte – Smardan, Selari si Splaiul Unirii) fac ca acest eveniment sa fie usor de recunoscut si de accesat de catre vizitatori. Programul de desfasurare a targului este intre orele 11.30 – 19.00, accesul vizitatorilor fiind gratuit. Taxa de participare este de 150lei/loc(1mp) si include mobilierul de expunere (masa si scaun).

    Pentru ca sustinem cu drag designerii si artistii, promovarea produselor realizate de dvs. in retelele de socializare (pe pagina evenimentului) si pe blog (http://fortheloveoffashion-blog.blogspot.ro/) se efectueaza in mod gratuit si egal pentru toti participantii. Targul este promovat in mass-media.
    Va asteptam cu drag!
    Echipa For The Love of Fashion
    Pentru detalii: 0720 070 543
    e-mail: [email protected]
    Pagina Facebook : https://www.facebook.com/pages/For-The-Love-of-Fashion/1467845100107870?ref=hl

    09.05.2014, 11:05:26
  • imiplace
    imiplace

    una fetelor! Eu am participat in acest weekend 10-11 mai 2014 la targul organizat de Creative Fair in pub Bound din Centrul vechi.
    Vreau sa va spun ca a fost o bataie de joc din partea organizatorilor. Au fost foarte multe persoane care nu au vandut nimic. Nu stiu daca a fost cineva care sa-si scoata taxa de participare din vanzari.
    De ce..pt ca nu am fost promovati si lumea nu intra. intr-o ora daca intrau 2-3 persoane si respectivele, asa pierdute. ...sau treceu si 2 ore si nu intra nimeni....cum e posibil asa ceva.
    Plus nesimtirea organizatoarelor care in loc sa atraga lume, sa imparta fluturasi, ele stateau la cafeluta si tigara si cand le ziceam sa-si faca treaba ne raspundeau " pai cum, treaba merge foarte bine si ca ele nu stau sa se certe cu noi".
    In jur de 4 incepuse un targ chiar vis-a-vis la Vintage Pub...sa vezi acolo organizare, cu fete imbracate diferit, covor rosu intins pe jos, vreo 3-4 afise doamne si o imbulzeala.... si la noi gol. A fost atat de frustrant, o experienta care nu doresc la nimeni......si culmea toti eram la primul targ. asta inseamna ca tot tp vor gasi cei de la Creative Fair nestiutori care sa-i jertmaneasca de bani.
    Asa ca fac apel la toti cei noi in domeniu...stati departe de Creative Fair.....nu sunt seriosi si pierdeti timp/bani /nervi.

    PS: faptul ca am dat ca exemplu bun Vintage Pub, nu are nimic de a face cu targul care se va tine in acest weekend. Organizatorii sunt diferiti.
    Oricum, voi reveni cu impresii oricare ar fi ele de la targul din 17-18 mai - For the love of Fashion.
    cei buni trebuie promovati iar cei nesimititi ar trebui sa dispara

    12.05.2014, 17:37:11
  • Discover.the.magic
    Discover.the.magic

    eu merg sambata-duminica asta la targul de la Vintage. o sa revin cu detalii despre organizare. :)

    15.05.2014, 11:50:17
  • imiplace
    imiplace

    chiar te rog. am fost atat de dezamagita incat nu mai am curaj sa mai particip la vreun targ.
    oricum, mi-am invatat lectia ... pe banii mei.... si am inceput o campanie de feedback si am sa particip doar la targurile recomandate ....dar cei care merita.
    apropo, va mai fi un targ la Curtea Universitarilor duminica pe 18 mai......astept parerile voastre.
    Bafta!

    15.05.2014, 16:50:32
  • imiplace
    imiplace

    ma scuzati....Casa Universitarilor Str. Dionisie Lupu, nr. 46

    15.05.2014, 16:53:23
  • Discover.the.magic
    Discover.the.magic

    am revenit. pot sa va spun doar ca organizarea a fost extraordinara, Cristiana s-a implicat 100%, insa sunt si alti factori care trebuie luati in calcul care nu depind de organizatori, vremea si clientii care vor cu adevarat sa cumpere. eu una o sa merg si la urmatorul. :)

    19.05.2014, 10:52:50
  • imiplace
    imiplace

    ok, super. data viitoare voi participa si eu.
    multumesc pt feedback.

    19.05.2014, 21:37:29