Forum: Locuri & Evenimente Targ handmade Pitesti

  • emillucian
    emillucian

    Targ handmade Pitesti

    perioada: 23 - 25 aprilie 2010
    vineri sambata duminica
    cu ocazia sarbatorii de SF. Gheorghe
    locatie: Euromall Pitesti
    http://www.euromallpitesti.com.ro/

    Se urmareste promovarea artei, a creativitatii si a originalitatii artizanilor
    curentului handmade, catre un public cu acces limitat la o diversitate a produselor
    artizanale

    Mediatizarea evenimentului se realizeaza conform planului Euromall Pitesti:
    televiziune, radio, ziare locale si site www.euromallpitesti.com.ro
    afise, pliante in centrul orasului, centrul universitar, camine studentesti,licee

    Conditii participare:
    nu se percep taxe
    nu se asigura mobilier pentru expunere
    produsele pot ramane in incinta Euromall Pitesti

    Inscriere:
    mail la adresa [email protected] cu date de contact si site/blog sau poze cu
    proddusele realizate


    Detalii:
    Lucian Piele 0769286566

    [email protected]




    Cateva sugestii:

    www.cazarepitesti.ro

    http://www.marian-hotel.com/rooms.html 105 RON camera 3 persoane
    70 RON camera 2 persoane

    http://www.cornulvanatorului.ro/component/content/article/37-hotel/73-tarife-de-cazare.html

    31.03.2010, 13:49:14
  • artemiza.design
    artemiza.design

    a mai participat cineva la targul acesta? am vazut ca a mai fost odata lansata invitatia, pentru duminica floriilor parca,..ati fost careva? sau, a mai aplicat cineva pentru acesta de sf. Gheorghe? mi se pare ca suna interesant, fara taxa de participare, dar, nu vad niciun freamat pe aici.

    06.04.2010, 17:25:00
  • emillucian
    emillucian

    eu astept inscrierile
    in momentul de fata sunt 20 de confirmari de participare
    numarul de expozanti la care se poate ajunge in interiorul mall este 200, iar daca va fi cazul, in
    exterior e nelimitat

    07.04.2010, 10:30:32
  • emillucian
    emillucian

    Targul handmade Pitesti de Florii a fost amanat pentru aceasta data si se organizeaza cu ocazia
    sarbatorii de Sf. Gheorghe
    Este pentru prima data cand se organizeaza in Pitesti un targ handmade, iar acest lucru va
    determina prezenta in numar mare a persoanelor in aceasta locatie
    Se ofera o alternativa pitestenilor la plictiseala de a cumpara aceleasi cadouri sau articole chinezesti
    Evenimentul va fi promovat pentru ca publicul sa afle de desfasurarea acestuia in perioada
    sarbatorii de Sf. Gheorghe
    Modalitatea cea mai eficienta va fi realizata prin discutiile libere, referitoare la organizarea
    unui astfel de targ si la produsele handmade, purtate in centrul orasului, centrul universitar,
    camine studentesti, licee.
    Vor fi abordate , in principal, persoanele de gen feminim cu varsta 22-34 de ani

    07.04.2010, 11:14:44
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Multumim mult pentru amanunte! Ne vedem la targ.

    07.04.2010, 14:58:53
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    parca as fi vrut si eu sa merg ... dar nu ma incumet inca la deplasari din capitala :P

    13.04.2010, 20:13:39