Forum: Locuri & Evenimente Targ Intern Arhitectura...Doritori?

  • Ailema
    Ailema

    Buna,

    Asociatia studentilor arhitecti si urbanisti "Ion Mincu" (ASAUIM) doresc sa organizarea unui targ de handmade in cadrul Festivalului LETHARGIA care va avea loc undeva in mai din cate am inteles. Tema festivalului va fi: arhipelaRg, tema ce reflecta practic imaginea Universitatii, de aceea s-ar dori doar participanti din Arhitectura, dar in cazul in care mai sunt locuri disponibile sunt acceptati si alti participanti (sunt favorizati cei din cadrul Universitatii de Arte).

    Se va face o selectie a participantilor in functie de produse.
    Desi targul e in mai, la sfarsitul saptamanii acesteia trebuie facuta o cerere scrisa, pentru aprobarea targului, care sa includa si posibili participanti, de aceea cine vrea sa participe este rugat trimita un mail la [email protected] care sa includa si adresa blogului/magazinului de pe breslo sau poze cu produsele, si facultatea la care sunteti/meseria/scoala + date de contact.

    22.03.2010, 23:30:16
  • lycurycy18
    lycurycy18

    e cam ciudat sa vinzi studentilor la arhitectura produse handmade, pt ca si ei sunt foarte talentati si le pot face si ei:)) e interesanta tema targului dar e ca si cum ai vinde castraveti gradinarului,scuze daca am zis ceva deplasat...

    23.03.2010, 14:05:04
  • foambubbles.on.break
    foambubbles.on.break

    Cred ca ai dreptate lycurycy. Si eu sunt la arhitectura. Si desi am vandut destule produse si la colegii de facultate(pentru ca nu toata lumea are rabdare sa faca asa ceva)... majoritatea a vrut doar sa stie cum le fac, de unde iau materiale... :))

    Dar.. cine stie? S-ar putea sa mearga totusi. Eu una... cumpar mereu bijuterii si obiecte handmade, chiar daca stiu ca as putea sa le fac singura. Respect munca si ideile altora si mi se pare mai cinstit sa le cumpar, decat sa "fur" ideea. :)

    23.03.2010, 21:16:01
  • lycurycy18
    lycurycy18

    daca ar fi toti asa corecti ca tine ce bine ar fi....

    24.03.2010, 11:04:23