Forum: Locuri & Evenimente Targ The Clothes Next Door

  • Marta
    Marta

    In data de 27-28 februarie la centrul national al dansului va avea loc targul The Clothes Next Door. Vor exista doua sectiuni: handmade separat de vintage,fiecare expozant avand alocati 4 mp. Taxa pentru cele doua zile 27 si 28 feb este de 150 lei. Pentru inscrieri trimiteti un mail la [email protected] sau puteti suna la unul din numerele de telefon: 0747376996 sau 0721383619. Organizatoarea se numeste Stephanie.
    P.S: am fost azi in locul in care se va tine targul si vreau sa va spun ca este foarte luminos si spatios. Promovarea se va face din cate am inteles in B24FUN, Tabu, s.a si pe internet. Deasemenea se vor printa afise ce vor fi lipite in locuri "strategice" :)

    03.02.2010, 17:01:34
  • lycurycy18
    lycurycy18

    Stephanie este "organizatoarea" care a subinchiriat standurile de la afi mall cotroceni, standuri care erau gratis, unor oameni care nu stiau asta, cu suma de 250ron. Ce incredere sa mai avem in organizarile ei????

    04.02.2010, 09:44:38
  • Margelute
    Margelute

    Ce??? Mi-e rau pana unde poate merge inventivitatea unora...

    04.02.2010, 10:36:47
  • Marta
    Marta

    Am primit si eu acel mail de la ea cu privire la Afi dar nu m-a interesat ( nu stiam ca atat costa un stand). Eu am participat la Arene cu hainute vintage... Atunci a fost frumos si am avut vanzare buna. A fost singurul targ la care am participat organizat de ea. In rest nu stiu ce s-a intamplat. Poate ne mai impartasiti impresii?

    04.02.2010, 11:05:50
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    Eu am fost la un targ organizat de ea si pot sa va spun ca fetele cu vintage au vandut super-bine. Handmade-ul n-a fost bine primit de vizitatori (mai bine zis, a fost ignorat), dar daca aveti produse vintage, e un targ care merita, dupa parerea mea.

    04.02.2010, 11:53:17
  • oanapisic
    oanapisic

    Eu am fost la targul The Clothes Next Door din Control si a fost un fiasco. Nu a organizat absolut nimic, nu a facut publicitate, a trebuit sa mutam noi mobila din bar pentru a ne face loc. Nu au lipsit nici certurile pentru ca pur si simplu ne-a pus unii peste ceilalti in niste colturi intunecate si mizerabile. Nu recomand sa lucrati cu aceasta persoana.

    08.02.2010, 21:05:21
  • Marta
    Marta

    In urma mesajului tau, am intrebat-o ieri ce s-a inatmplat si mi-a spus ca targul ce s-a tinut in Control (caci banuiesc ca despre ala este vorba) intr-adevar a fost un esec. Mai ales din cauza ca acest targ trebuia sa se tina in alta parte !? (rog confirmare daca stie cineva ceva)...

    09.02.2010, 09:38:06
  • lycurycy18
    lycurycy18

    Sincera sa fiu eu nu va recomand, in special celor cu handmade.La vintage nu ma bag ca nu stiu cum sunt vanzarile, dar mie nu imi inspira incredere dupa cate am auzit despre organizatoare.Trebuie sa incepem sa cernem pleava din fan

    09.02.2010, 10:46:40
  • theclothesnextdoor
    theclothesnextdoor

    imi cer scuze pt persoanele dezamagite dar dupa cate targuri am organizat 2 lucruri imi sunt clare: Nu-i poti multumi pe toti si Daca iti vezi de treaba ta si ceea ce faci e intradevar arta e imposibil sa nu vinzi
    targul din control a fost un esec trebuia sa-l organizez la arenele romane ..aparatele care bagau caldura se stricasera urgent trebuia sa caut alta locatie/spatiu pentru a multumi pe toata lumea
    este greu
    eu am 20 de ani am si facultate si targ si mai fac si ceva in paralel
    pe cei care s-au plans de targul meu ii invit gratuit la urmatorul targ care incepe pe 10 aprilie si tine pana pe 25 aprilie in fiecare sambata si duminica
    P.S: La afi mall am cerut taxa pentru promovare
    un paste fericit

    05.04.2010, 18:32:01
  • byVioleta
    byVioleta

    Cum merge targul de la Arene in weekendurile astea? Se calca lumea pe picoare, la coada, cu banii in mana sau nu inimeresc intrarea?

    20.04.2010, 18:09:05
  • lycurycy18
    lycurycy18

    :))))

    20.04.2010, 21:25:34
  • byVioleta
    byVioleta

    ce e de ras :( ?

    22.04.2010, 00:35:39
  • swlady
    swlady

    Da,sigur..la Afi Mall a cerut taxa pt promovare 2oo ron..cam mult,domnisoara,nu ti se pare?Tu nu esti in stare sa organizezi un targ ca lumea dar bani stii sa ceri.Domnisoara Stefanie,organizatorii au datoria sa asigure,in primul rand,o locatie unde e trafic nu pe stradute pustii sau intr-un parc intre niste ruine asa cum ai facut tu.Mai bine lasa-te de targuri si nu mai fraieri oamenii sa vina la targurile tale sa-ti faci tu bani din taxe si expozantii sa nu-si scoata nici banii de taxa.Lasa-neee....

    06.06.2010, 19:09:14
  • swlady
    swlady

    scuze..250 ron nu 200...daca ne-a cerut 250 ron doar pt promovare,ma intreb cat ne-ar fi cerut daca era vorba si de inchiriat?

    06.06.2010, 19:13:25