Forum: Locuri & Evenimente Targuri Bucuresti

  • claudette2
    claudette2

    Am deschis un nou topic, deoarece cel care este deja e din anul 2011-2012 din cate imi amintesc si nu toata lumea raspunde la un msg lasat acum 2-3ani.

    Sunt interesata sa merg la un targ handmade, nu am mai fost pana acum si as vrea sa incerc o noua experienta
    As vrea sa merg la un targ pentru martisor ca tot se apropie cu pasi repezi..
    As aprecia foarte mult daca as primi ceva detalii din experientele voastre, impresii, pareri, preturi pt inchirieri spatiu,etc .
    Spor la treaba si poate ne vedem in curand!

    31.01.2014, 01:06:43
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Eu am fost la un targ in Bucuresti. Esec total!!!! Culmea e ca nu numai la mine! Nimeni nu vindea nimic! Nici cei cu standuri alimentare! Dar, mi-am facut prieteni. E singurul castig. Singura persoana care a apreciat munca mea a fost o .....nemtoaica. E foarte posibil ca eu sa nu fi ales targul potrivit. Asta nu ma descurajeaza. Voi mai incerca!

    31.01.2014, 08:04:00
  • user61482
    user61482

    Claudette. E destul de greu de raspuns, cate capete atatea pareri :)
    Am participat pana acum la aproximativ 70 de targuri in Bucuresti, Pitesti, Craiova.
    Taxa de participare este, in medie 50 lei/zi. De obicei dureaza 2-3 zile. In Bucuresti sun cateva locatii foarte cunoscute printre care : Muzeul Taranului Roman, Palatul Sutu ( Universitate) ... De Sarbatori s-ar putea ca taxa sa fie mai mare decat in timpul anului. Daca vrei sa participi de Martisor ar fi bine sa te grabesti, sa nu o lasi pe ultima suta de metri cu inscrierea.
    Pareri personale : unele editii , in aceeasi locatie, sunt mai "productive", altele nu, spre deloc. Fiecare are un target...Depinde de multi factori : perioada din an, vremea de afara, perioada din luna ( s-au luat sau nu salariile :)) ),prezentareaa, aranjamentul , dar cel mai important e ce ai pe masa. Si da, poti cunoaste oameni frumosi, atat dintre expozanti cat si dintre vizitatori ( clienti sau nu )
    Fiind primul tau targ, te sfatuiesc sa te interesezi din timp ce anume ai nevoie : de la mobilier pana la fata de masa si ambalaje. Pentru asta iti stau la dispozitie daca doresti , iti fac o lista.
    Succes!

    31.01.2014, 10:39:40
  • claudette2
    claudette2

    chc..handmade ar fi super sa aflu putin mai multe.. putin ajutor nu strica niciodata, sa stiu daca o sa fiu pregatita pana atunci sau nu..

    31.01.2014, 10:48:39
  • claudette2
    claudette2

    balanmiha imi pare rau sa aud (citesc) asta.. in fond... mergem in astfel de locuri sa facem si vanzare, nu numai prieteni :)

    31.01.2014, 10:49:54
  • user61482
    user61482

    Trimis in privat :)

    31.01.2014, 11:23:02
  • love4felt
    love4felt

    Eu am participat pana acum doar la targurile ILH de la Palatul Sutu, ca locatie mi se pare foarte buna, dar cum spunea si chc.handmade, depinde foarte mult de vreme - si pentru numarul de vizitatori dar si pentru starea ta de confort de la targ, depinde de perioada din an - vara de exemplu lumea e plecata din Bucuresti, sau daca e f cald nu iese nimeni din casa, mi s-a intamplat la o editie in aceasta vara sa nu fie nicio miscare in curtea palatul ore in sir din cauza caldurii. Mie imi place sa merg la aceste targuri pentru atmosfera si oamenii faini pe care ii cunosc acolo.

    31.01.2014, 13:54:54
  • claudette2
    claudette2

    Deci sa inteleg ca daca pana atunci nu "pleaca" iarna.. sa ii uram "bun venit" primaverii.. o sa fie... mai deloc agitatie...:)

    31.01.2014, 14:06:41
  • user61482
    user61482

    Ei, de Martisor e alta poveste :) Pleaca-nu pleaca iarna, noi suntem pe "metereze".

    31.01.2014, 14:10:28
  • claudette2
    claudette2

    anu` trecut de martisor ploua.. stiu ca ma chinuiam pe ub umbrele pe la romana sa gasesc niste martisoare simpatice si accesibile si pana la urma m`am rezumat la un buchet de lalele.. aveam cateva fete carora voiam sa le dau martisoare (fostele colege de munca ale pr meu)

    31.01.2014, 14:13:14
  • claudette2
    claudette2

    Are cineva un loc la unul din targuri pe care doreste sa`l imparta? :D
    Multumesc!

    31.01.2014, 21:16:24