Forum: Locuri & Evenimente TÂRGUŢU’ VINTAGE din Cluj - ati mai fost ?

  • arabela
    arabela

    Salut, ma bate gandul sa merg la Cluj la Targutu Vintage din 3-4 Decembrie si m-as bucura daca puteti sa imi spuneti impresii despre targul acesta. Eu am mai fost la Cluj, la Homemade Fair care mi-a placut mult caci era o atmosfera foarte placuta si avea multi vizitatori.

    Sau daca sunteti din Cluj puteti sa imi spuneti cam cat de promovat si cunoscut e targul acesta ?

    Orice parere e binevenita.
    Merci

    23.11.2011, 10:24:54
  • user21
    user21

    eu am fost o zi cu daria. de promovat cred ca este, adica vizitatori au fost. mie personal nu-mi place asocierea cu "vintage" - oricum majoritatea celor care vin, vin pentru vintage.
    asta a fost impresia mea.

    23.11.2011, 11:08:21
  • LaDemoiselle
    LaDemoiselle

    Salut!
    Eu am reusit sa ajung la 4 dintre editii, una in aer liber si celelalte la Casa Matei. Mi-a placut, a fost chiar OK.
    Cred ca merita sa incerci macar o data, sa vezi cum e si cum iti merge.
    La mine pe blog am pus cateva foto si am scris cateva vorbe, si daca dai o cautare pe net gasesti si mai multe fotografii, mai ales de la editiile din vara, in aer liber.

    23.11.2011, 11:09:56
  • magichandmade
    magichandmade

    Salut. eu sunt din Cluj dar inca nu am auzit de acest targ. ai putea sa mi dai numele unei persoane de contact sau un nr de telefon deoarece si eu as vrea sa particip.
    multumesc.

    23.11.2011, 16:37:51
  • Bijourette
    Bijourette

    Organizarea Targutului o face Mirela Grindean. Iti dau datele ei de contact.
    Mirela Grindean
    0751 906 148, e-mail: [email protected]
    Inscrierire se fac parca pana pe data de 29 noiembrie.

    24.11.2011, 20:50:54
  • Bijourette
    Bijourette

    Targutu este foarte bine promovat, organizarea este excelenta, locatia spatioasa si in centrul Clujului. Deja este la a 5-a editie parca si lumea stie de el. In special vizitatorii vin pentru articolele vintage dar au trecere si cele handmade.

    24.11.2011, 20:53:25
  • arabela
    arabela

    Merci mult de feedback, m-am hotarat sa imi incerc norocul.
    Acum tre sa ma pun pe facut carti de vizita si sa imi caut gazda :)

    Asa ca spor la pregatirile de craciun : D

    25.11.2011, 19:28:02