Forum: Suport Breslo Taxa de magazin + cumparare publicitate pe aceeasi chitanta?

  • Tofilice
    Tofilice

    As vrea sa stiu daca pot sa imi achit taxa de magazin si in acelasi timp sa cumpar si breslei pe aceeasi chitanta, pentru a evita un comision in plus. Adica taxa pe o luna + 10 breslei = 20 lei si pot specifica in mailul pe care il trimit cu dovada platii? Sau se considera ca am platit pe 2 luni si trebuie sa fac ceva separat pentru breslei?
    Scuze, mi s-a inchis magazinul si cand caut la publicitate imi arata numai cum sa platesc taxa de magazin.
    Multumesc mult

    10.05.2011, 00:11:38
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Tofilice, cel mai bine scrii la [email protected] pentru asta.

    11.05.2011, 11:29:17
  • Margelute
    Margelute

    Si apoi sa postezi si aici ce-ti raspund ca sa nu intrebam toti acelasi lucru :) Multumiri!

    11.05.2011, 13:10:51
  • fairdealing
    fairdealing

    foarte binevenita intrebarea,as dori sa aflu si eu raspunsul,chiar e inutil sa platim comision in plus la banca,daca plata se face in acelasi cont

    11.05.2011, 22:37:48
  • GOT
    GOT

    Si eu as vrea sa stiu...

    12.05.2011, 00:26:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    si eu si eu as vrea sa stiu! ca eu platesc comision pe fiecare tranzactie (fac platile online) si nu prea-mi convine sincer....ca se aduna in timp.... plus ca vreau sa-mi mai deschid doua magazine... daca platesc 6 comisioane nu am rezolvat nimic....

    12.05.2011, 12:43:11
  • fairdealing
    fairdealing

    tofilice,ai aflat ceva?si eu fac platile online(k numa asta-mi lipseste :sa stau si la cozi pe la banci!

    15.05.2011, 17:50:44
  • Tofilice
    Tofilice

    Raspuns: "Da, puteti face ambele plati pe aceeiasi chitanta.

    Foarte important!! La mentiunile platii nu uitati sa treceti ambele coduri generate (si cel pt taxa lunara si cel pt publicitate). Daca treceti doar unul dintre ele vom pune suma totala doar pentru codul trecut. Daca nu treceti absolut deloc niciun cod nu vom stii ce magazin trebuie activat sau cine doreste publicitatea."

    Deci da...
    Insa novice fiind, nu stiu... Codurile mi se dau de la banca? Ii spun tanticii de casierie ca vreau o parte pentru ceva si o parte pentru altceva? Stie ea? Intelege?
    Multumesc

    17.05.2011, 00:17:13
  • arima
    arima

    Tofilice nu cred ca va intelege :) cred ca se genereaza automat codurile, sa le cauti bine, le notezi si cand platesti, la detaliile platii, treci codurile acelea. zic si eu, asa mi se pare mie ca s-ar face

    17.05.2011, 11:17:08
  • fairdealing
    fairdealing

    nu am incercat inca(k sunt platite)dar atunci cand vroiam sa platesc pe Breslo (eu fac platile online)imi dadea un cod pe care trebuia sa-l trec atunci cand faceam plata-de ex.Breslo 17sau asa ceva, cred k la asta se refera,deci eu selectez pe laptop cum vreau sa platesc si ei (de la ad.ministratie Breslo)imi genereaza codul),iti multumesc f.mult Tofiflice,

    17.05.2011, 11:53:24
  • fairdealing
    fairdealing

    Tofilice,tu cand selectezi modalitatea de plata nu-ti afiseaza si asa un cod?

    17.05.2011, 11:55:31
  • fairdealing
    fairdealing

    da, asa tre sa fie, cum a zis si arima

    17.05.2011, 11:56:51
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    La plata pentru magazin apare un buton cu "afla cod" in casuta verde care apare inainte sa expire perioada activa; acela este codul pentru MAGAZIN.

    Pentru publicitate, la "Breslei cumparati" fiecare plata are un nr. (#), iar daca dai click pe "info plata" vezi la Detalii plata "BRESLEU - xxx" acela e codul pentru PUBLICITATE.

    Pentru ambele plati trebuie trecute ambele coduri cand faci plata, la "detalii plata" (pe formularul de la banca sau online).

    17.05.2011, 12:19:06
  • Tofilice
    Tofilice

    Multumesc mult pentru raspunsuri, m-am lamurit.
    Acum nu am cum sa imi platec pentru amandoua odata pentru ca trebuie sa imi activez magazinul ca sa vad codurile bresleilor, dar data viitoare voi sti. :)

    20.05.2011, 13:40:06