Forum: Tehnici & Materiale toho permanent finish galvanized

  • Accessories
    Accessories

    Buna ziua va rog frumos sa mi spuneti si mie ce stiti despre rezistenta in timp a margelelor toho acelea aurii si argintii permanent finish galvanized?IN ce coditii poate disparea culoare si in cat timp?Eu personal le am tinut in apa (pt teste) cateva zile si nu au patit nimic.Ideea este ca nu am suficiente informatii pe care sa le ofer clientelor si vreau sa stie exact ce cumpara.Va multumesc

    19.09.2012, 15:35:39
  • user61482
    user61482

    Buna,
    Nu stiu ce sa zic, eu am cumparat Toho permanent finish galvanized din Romania, in apa nu patesc nimic, insa cand m-am apucat sa lucrez cu ele s-a luat din stratul auriu, mi-a ramas pe degete. Aveam degetele aurii :((
    Poate ca am nimerit un sortiment mai prost. Fa un test, incearca sa lucrezi cu ele si vezi daca se intampla acelasi lucru...Ideea e ca Margelele "Toho" de la noi sunt de fapt niste margele cehesti, nu japoneze...
    Eu ti-am spus ce am patit eu, nu e sigur ca ti se va intampla si tie...

    19.09.2012, 17:36:23
  • Discover.the.magic
    Discover.the.magic

    Buna! Asa am patit si eu cu niste margele cica Toho luate de pe un alt site, insa apoi am luat de pe breslo de la Tensha si au fost de o calitatea net superioara celorlalte.

    22.09.2012, 20:54:56
  • Accessories
    Accessories

    Va multumesc pentru raspunsuri . Cu siguranta va pot spune ca toho luate de mine de la Tensha( nu am luat din alta parte sa pot face o comparatie) sunt foarte bune, nici nu se pune problema sa se ia stratul auriu,
    sunt in perfecta stare pina la produsul finit. Mie imi este teama sa nu oxideze sau sa si schimbe culoarea in timp ,nici macar nu stiu din ce material sunt facute

    29.09.2012, 20:49:19
  • user61482
    user61482

    Daca nu ma insel ar trebui sa fie din sticla.

    02.10.2012, 16:57:44