Forum: Orice altceva Tutorial Foto

  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hi all!

    Am promis mai demult ca o sa fac un tutorial foto pentru pozat bijuterii & stuff...well, here it is!

    http://blog.cinnamoncloves.com/2010/04/photography-tutorial.html

    Va rog doar sa respectati drepturile de autor asupra lui. Si astept sugestii, comentarii si orice fel de pareri. Have fun with it si spor la pozat!

    04.04.2010, 19:13:28
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    chiar nicio parere? :(
    Aveam impresia ca sunt multi interesati de tutorialul asta....

    05.04.2010, 14:02:18
  • SuziMuzi
    SuziMuzi

    Frumos tutorialul, practic si util. Explicat pe intelesul tuturor cu grija si rabdare.
    Multumim mult. O surpriza placuta in aceste zile de sarbatoare.
    Bravo.

    05.04.2010, 14:45:41
  • dodo
    dodo

    Andreea iti multumesc pentru informatiile furnizate.sunt pretioase si imi sunt de mare ajutor.voi incerca sa le pun in practica.

    05.04.2010, 17:16:15
  • kittenhood
    kittenhood

    Si mie mi-a placut mult tutorialul, mi s-a parut f profesionist si l-as recomanda pt revista Atelierul ;))
    In plus, mi-am dat seama de unele greseli pe care le-am tot facut in realizarea pozelor mele. Mersi, deci!

    06.04.2010, 18:43:42
  • tensha
    tensha

    Felicitari pentru tutorial!

    Tot ce ne mai ramane de facut e sa ne facem un pic de timp sa reglam si monitorul pentru a vedea pozele cat mai aproape de varianta originala: http://www.coral4u.ro/calibrare_monitor.htm

    06.04.2010, 18:51:37
  • sunflowergirl
    sunflowergirl

    Minunat tutorial! Aveam nevoie de asa ceva.. Multzam fain!

    06.04.2010, 19:43:33
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    cu placere, everyone!
    Adevarul e ca mi-a placut sa-l scriu, mi-am mai structurat si eu unele chestii...
    Aveti sugestii de imbunatatire/ teme noi de tratat intr-un tutorial?

    07.04.2010, 22:11:27
  • Letitiabijuterii
    Letitiabijuterii

    De cateva saptamani ma tot chinui sa scriu si eu un tutorial despre cum sa faci poze reusite si in sfirsit, astazi imi fac timp sa-l postez pe blog(http://letitiabijuterii.blogspot.com). In seara asta cand intru pe forumul Breslo gasesc subiectul acesta si m-am speriat ca o sa para ca te-am copiat, dar dupa ce am citit tutorialul tau mi-am dat seama ca maniera profesionista in care l-ai alcatuit nu se compara cu "simplutul" meu. Totusi, ar putea sa fie o completare (de amator) la ce ai scris tu.

    07.04.2010, 23:16:01
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Letitia, no way, fiecare cred ca poate contribui la cunostiintele altora. Ma duc diseara sa-l citesc pe al tau, sigur mai aflu si eu ceva nou :))

    08.04.2010, 18:27:44
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Letitia, e tare ideea cu cutia IKEA. Ma gandeam si eu de ceva timp sa imi cumpar un lightbox, dar cutia aia e perfecta!

    Ma gandeam sa scriu initial si despre prelucrarea pozelor in PS, dar mi-am dat seama ca metodele care dau cele mai bune rezultate sunt diferite de la poza la poza si nu am cum sa scru ceva la modul general.
    Ceva noi sugestii de tutoriale?

    09.04.2010, 14:53:11
  • tzuki333
    tzuki333

    un tutorial despre produsele din fetru, poate?...

    09.04.2010, 15:16:08
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Cinnamon...felicitari! e foarte frumos si foarte bine scris. Daca si eu, care sunt ca papucul in materie de tehnica, am priceput, inseamna ca este foarte bun.

    09.04.2010, 18:12:27
  • Letitiabijuterii
    Letitiabijuterii

    Cinnamon, se pare ca nevoia te invata; chiar eram hotarata sa cumpar kitul acela, noroc ca nu-l aveau in stoc. In cutie lumina e uniforma si filtrata...exact cum trebuie.

    09.04.2010, 20:07:14