Forum: Feedback pentru magazinul tau un feedback va rog

  • danuca
    danuca

    sunt si eu noua si as dori sa stiu si eu daca merit feedback sau nu, cred oricum ca mai am de invatat, doresc sa va stiu parerile

    25.05.2010, 19:23:12
  • stephanie
    stephanie

    sincer, nu sunt adepta pozelor pe mobila, pentru ca uneori luceste sau se reflecta blitul. Imi plac mult pozele pe cosul verde, sau pe "stergarul" ( nu stiu cum se numeste momentan) maroniu. sper sa nu te superi. In rest e ok :P. Spor la vanzari ! :)

    26.05.2010, 22:07:12
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Buna Danuca!

    Eu cred ca ar mai trebui sa lucrezi la poze. Pozele sunt principalul criteriu pe care il folosesc cleintii atunci cand se decid daca sa cumpare sau nu. De aceea e extrem de important sa ai poze de calitate buna.

    Pentru asta trebuie sa folosesti mereu lumina naturala si sa renunti la cea artificiala si la blitz. Am scris un tutorial pe tema asta, poate te ajuta sa il citesti: https://docs.google.com/fileview?id=0BzJ03JAgotQ7NmVlNTk4OTktYmUzOS00MWRhLThlZDYtYmUzODRkMzJhMzlk&hl=en

    Pentru incepatori eu recomand ca si fundal o coala alba, simpla, de hartie. In orice caz trebuie sa alegi o suprafata care sa nu refelcte lumina (nu mobila lacuita, gresie lucioasa, sticla, hartie glossy) fiindca altfel va fi mai greu sa faci poze reusite.

    Apoi mai trebuie sa ai grija la umbre si alte elemente inestetice.
    De exemplu aici: www.breslo.ro/Product/inel-VANDUT_165119 umbra ocupa o mare parte a pozei, iar aici: www.breslo.ro/Product/set-de-lemn-colier-si-bratara-culoare-roz-minunat_165348 se vede un colt de foaie.

    Poti sa te inspiri si de la alti artisti care fac poze faine pe Breslo, tot pe fundal simplu:
    www.breslo.ro/Shop/juli
    www.breslo.ro/Shop/zuzulicea
    www.breslo.ro/Shop/hana
    www.breslo.ro/Shop/anky
    www.breslo.ro/Shop/alinapanait

    Eu as zice ca directia spre care sa te indrepti cu pozele e cea de aici: www.breslo.ro/Product/bratara_163654

    In rest, ar trebui sa completezi un pic descrierile (vezi si www.breslo.ro/Forum/Descrierea-produselor_topic_851) si sa folosesti toate cele 4 poze pe care ti le pune la dispozitie Breslo.

    28.05.2010, 13:48:16
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    salut :)
    un banner in armonie cu personalitatea magazinului
    si un model care sa poarte creatiile
    cred ca ar aduce un plus :)


    spor la toate si inspiratie!

    cu prietenie,

    Ralu
    proprietar Casa cu cadouri

    02.06.2010, 09:10:20