Forum: Feedback pentru magazinul tau Un strop de feedback por favor :)

  • RucaMuca
    RucaMuca

    Heii...sunt de cateva luni in lumea Breslo si as avea mare nevoie de un feedback....
    kinda stuck.....nu reusesc sa-mi dau seama pe ce tehnica sa ma axez mai departe ( avand in vedere ca imi plac toate si as invata mult mai multe decat stiu deja!!)
    Un pic de feedback m-ar ajuta enorm :) ....Mai ales ca sunt in pana de imaginatie! (probabil si din cauza stresului sesiunii :P )

    Mersii :D

    13.06.2012, 17:37:52
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Am cutreierat prin magazin!E vesel si plin de culoare!Se vede ca ti-e drag ce faci.In privinta alegerii tehnicii si materialelor,nu-ti fa probleme,important e sa lucrezi cu drag si fiecare lucrusor sa poarte amprenta ta.In timp iti vei da seama ce ti se potriveste cel mai bine si,de obicei,acel "cel mai bine"inseamna vreo 3-4 tehnici si cam tot atatea materiale:))si e bine asa,altfel ne-am plictisi facand ceva in acelasi mod.Spor si bafta in tot ce faci.

    15.06.2012, 23:08:22
  • RucaMuca
    RucaMuca

    Multumesc mult de tot! Ma bucur ca ti-a placut micul magazin, chiar lucrez cu drag pentru ca ma relaxeaza incredibil de tare. Mersi mult de sfaturi si sport si tie :)

    17.06.2012, 19:47:24
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Pentru inceput, ni iti face probleme in privinta tehnicilor si materialelor pe care sa te axezi. Cand faci lucrurile cu pasiune, si la tine se vede asta, si vrei sa inveti cat mai multe, poti incerca din toate si iti vei da seama in timp ce stil, ce materiale si ce tehnici sunt mai aproape de sufletul tau si ce stil te reprezinta mai bine. Eu ti-as da niste sfaturi tehnice in privinta fotografiilor. Fotografiile pe model sunt foarte reusite, insa la cele de produs unele au fundalul prea intunecat si nu e cazul. Renunta la fotografierea pe parchet, cu blitzul, sau pe materiale verde inchis, de exemplu. Poti pune in schimb o coala alba si fotografiezi la lumina zilei, fara blitz. Eu as renunta si la numele pus peste imagine sau l-as face mult mai mic si l-as plasa intr-un colt. Produsele sunt foarte dragute si merita sa fie puse in valoare prin fotografii foarte bune.
    Inspiratie si succes la vanzari :)!

    18.06.2012, 11:51:19
  • RucaMuca
    RucaMuca

    Multumesc GabyS. In legatura cu tehnicile eu vreau sa le invat pe toate!! Dar banuiesc ca am vreme :).
    In legatura cu pozele...aparatul e cam prapadit, nu are cel mai bun micro si ISO.....oricum nu merge blitzul pe el...asa ca sigur nu o sa fac cu blitz! Acelea sunt cu un aparat imprumutat temporar. Chestia cu scrisul..am vazut-o la altii, si citisem pe Breslog pe undeva de branding si cum sa-l faci. Poate am inteles eu gresit si am exagerat cu el :). Oricum, imediat ce termin cu programul incarcat...refac pozele. Multumesc mult de tot pentru sfaturile tale, sunt foarte folositoare :)

    19.06.2012, 19:29:04