Forum: Subiecte de afaceri unde as putea sa invat sa face si eu bijuterii?

  • codruta5
    codruta5

    Buna seara,
    Ma numesc Codruta si as vra sa va intreb unde ai putea sa invat sa fac bijuterii sau un site unde as putea sa invat?S-au unde ma indrumati?Cum ati reusit voi?
    Multumesc

    04.10.2012, 01:09:19
  • foxyilina
    foxyilina

    sunt multe tutoriale pe intrenet din care poti invata,( si pe youtube- nu neaparat in limba romana) dar cel mai bun este exercitiul. vei invata din propriile greseli si in timp, dupa ce vei experimenta tehnici, materiale etc, iti vei descoperi stilul tau personal. bafta ;)

    04.10.2012, 15:39:54
  • user61482
    user61482

    De acord cu foxyilina, sfantul youtube te va ajuta mult, cel putin la inceput. In Bucuresti sunt si cursuri de margelit, dar te poti interesa si pentru Tg Mures...
    De aici de pe breslo iti poti achizitiona materialele , accesoriile, margelutele..de exemplu.

    04.10.2012, 17:25:35
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    E plin netul de tutoriale free care te ajuta sa inveti tehnicile de baza,ca apoi sa poti lucra dupa gust si imaginatie proprii.Da,sfantul youtube e nemaipomenit,dar sfanta practica e si mai buna:))).Din proprie experienta iti spun ca am invatat cel mai bine facand,desfacand,luind-o de la capat,totul pana m-a multumit rezultatul.Cu toatele te putem ajuta cu linkuri,doar sa spui ce fel de bijuterii ai vrea sa faci:din margele de nisip,din sfere mai mari,ceva mai complicat sau mai simplu,insirat pe fir,etc,etc......

    04.10.2012, 17:34:15
  • gemsgems
    gemsgems

    In afara de youtube, pe care eu nu nu prea l-am folosit, iti recomand deviantart.com, unde gasesti tutoriale pentru multe feluri de bijuterii si obiecte de artizanat. :)

    Si sa stii ca si pe blogul Breslo gasesti tutoriale. :D

    www.breslo.ro/blog/category/cum-sa/tutoriale

    04.10.2012, 18:35:12
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    De altfel, tutoriale gasesti si pe : http://tutorialehandmade.blogspot.com
    Si daca intri pe blogurile autorilor prezenti pe blog, sigur vei mai gasi si altele. :)

    04.10.2012, 20:26:11