Forum: Bug-uri Upss!! Nu merge cautarea in magazin pentru anumite cuvinte cheie!!

  • tensha
    tensha

    adica pentru cuvinte cheie de 3 caractere ;-)
    si nici pentru cuvinte cheie de 2 caractere

    De ex.
    www.breslo.ro/Shop/tensha/?q=ace

    returneaza mesajul:
    "tensha nu are momentan niciun produs in magazin."

    desi sunt vreo opt produse/modele .... vezi: www.breslo.ro/Shop/tensha/Ace-cu-cap-headpin_9828

    25.06.2010, 20:22:50
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Cuvintele din 2 litere (de ex ac) nu au mers niciodata, cu nicio cautare, nici cu cea "mare" de pe prima pagina....

    26.06.2010, 01:08:19
  • tensha
    tensha

    Daca nu se poate face cautarea pe 2 sau 3 caractere atunci mesajul primit de cel ce cauta trebuie schimbat, de ex:
    "nu se poate face cautarea pe cuvinte de 2 sau 3 caractere"
    in loc de
    "xyz nu are momentan niciun produs in magazin"

    26.06.2010, 10:08:33
  • tensha
    tensha

    Sa revenim la bug-uri..

    27.06.2010, 21:51:53
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    :))

    Sa stii ca ii transmit periodic lui Luigi liste cu buguri...sper ca nu face cu ele cum fac eu cu facturile :P

    27.06.2010, 22:09:00
  • tensha
    tensha

    Ehh... un "remember" nu strica nicodata :)

    27.06.2010, 22:13:12
  • antuo
    antuo

    se poate face cumva un motor de cautare dupa magazine? adica daca vreau sa caut un magazin anume de unde am mai comandat si sa vad daca mai are ceva nou postat? daca deja exista asa ceva si eu nu stiu, imi cer scuze

    23.07.2010, 23:45:59
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ antuo: poti cauta dupa numele magazinului: pe pagina principala Breslo, langa campul de cautare este dun drop-down menu care este setat by default pe "handmade". Daca dai click pe el si selectezi "vanzatori" poti cauta un magazin dupa nume.

    Alternativ poti vizualiza noile produse din magazinele favorite (presupunand ca ai aduagat magazinele pe care le urmaresti frecvent la favorite): pe pagina princpala Breslo, in stanga sus e butonul de "Favorites" (poti ajunge la el si din My Breslo). Dai click, apoi selectezi Magazine. Produsele noi adaugate sunt marcate extra cu "nou".

    24.07.2010, 14:01:56