Forum: Saluta comunitatea Va doresc o zi la fel de buna ca a mea!

  • casutedepapusi
    casutedepapusi

    M-am alăturat vouă,cu mici Creații din polimer.Lucrez intensiv la o păpușă BJD doll "Particularitatea lor consta tocmai in aceea ca sunt produse cu componente din rasina unite la nivelul articulatiilor prin sfere din plastic. Capul, gâtul, bustul, bazinul si articulatiile sunt realizate separat si apoi asamblate cu ajutorul elasticului.În acest fel papusile au o mai mare libertate de miscare si pot adopta, in cursul jocului sau in timp ce pozeaza pentru un serviciu fotografic, pozitiile cele mai plastice si mai spontane."Ochii se comercializează ,în occident,dar eu i-am realizat din acril;pentru păr am ales fibre naturale de mohair .Sper că voi reuși să o finalizez până la sfârșitul lunii.

    19.11.2013, 09:14:27
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Oau !!! Superbe creatiile tale ... Si eu lucrez cu fimo dar in nici un caz nu am atata rabdare ca tine! Iti doresc mult spor si abia astept sa vad papusa la care lucrezi :)
    Mult succes iti doresc!

    20.11.2013, 12:55:09
  • casi7
    casi7

    Sa ai spor dar, pe cand niste imagini reale cu produsele pe care le faci?
    Ce vad deocamdata in magazinul tau sunt poze care nu iti apartin!!!

    21.11.2013, 15:41:11
  • casutedepapusi
    casutedepapusi

    Pentru tine niciodată,nu mă simt obligată să-ți satisfac mofturile.Nu ți-am cerut nimic ,nu înțeleg de ce te bagi în semă .
    Succes la căutări prin alte "magazine" ;eventual ne uimești tu cu ceva creat de mânuțele tale care ,deocamdată sunt ocupate cu tastele pentru a genera comentarii gratuite!

    21.11.2013, 17:12:35
  • casi7
    casi7

    Oare mai este ceva de zis? :))

    21.11.2013, 17:49:45
  • casutedepapusi
    casutedepapusi

    Ar mai fi,să-ți recunoști frustrarea și eventual să scri de pe profilul de pe care vinzi,ca să văd de ce ești capabilă....:)))

    21.11.2013, 22:24:14
  • tiny.treasures
    tiny.treasures

    Nu va mai certati. @casi7, ai putina rabdare si produsele vor fi sterse cu siguranta. E clar ca pozele sunt luate din alta parte. Nu are sens sa ne certam pentru ca asa nu rezolvam nimic. Cel mai bine ar fi daca am incerca sa fim corecti cu noi insine si cu cei care cumpara de aici de pe breslo.

    21.11.2013, 23:20:23
  • casi7
    casi7

    tiny.treasures, sunt convinsa ca vor fi sterse, asa si trebuie, eram doar curioasa pana unde merge tupeul unora, in mod evident prea DEPARTEEEE :))
    Asta se intampla cand nu ai simtul penibilului, macar taci din gura cand esti prins cu musca pe caciula :)

    21.11.2013, 23:34:10