Forum: Bug-uri Valori comenzi / formula de calcul gresita

  • nikolla
    nikolla

    Incerc sa procesez o comanda. Cost total produse, nu reprezinta suma reala . La unele comenzi la total imi apare chiar o suma cu minus . (-23 lei). Din cate inteleg ,se insumeaza doar costurile unei bucati din fiecare produs cumparat.

    17.01.2015, 18:38:27
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    nikolla, poti da mai multe detalii? Eventual un print screen pentru a identifica problema si a putea contacta echipa.

    17.01.2015, 22:07:48
  • fimomimo
    fimomimo

    Puteti observa si la comenzile finalizate sau in curs, nu recunoaste multiplii.
    Era ceva eroare de sintaxa azi dupamasa.. se lucra probabil...
    Cam multe erori in ultima vreme, sper sa se termine cat mai repede treaba asta.

    17.01.2015, 22:18:51
  • R.ELENAADINA
    R.ELENAADINA

    Buna seara,

    Sunt intradevar probleme la calculul total al comenzilor. Mi-au atras atentia doua comanzi care dimineata aveau totalurile reale iar acum sunt diferite mult. Problemele au aparut in cursul zilei de azi si sunt valabile si la comenzile vechi, deja expediate. Probabil se lucreaza inca la platforma. Speram sa se rezolve, pana atunci, eu zic sa ne descurcam tot cu calculatorul de birou si cu multe explicatii clientilor.

    17.01.2015, 22:31:41
  • Breslo
    Breslo

    Buna,
    Ne puteti spune exact despre ce comenzi este vorba, ca sa putem verifica? Codul comenzii ar ajuta.
    Multumim!

    19.01.2015, 09:37:04
  • fimomimo
    fimomimo

    Aparea la toate comenzile ( in curs, finalizate, etc), acum apare cum ca s-ar fi rezolvat.

    19.01.2015, 16:18:37