Forum: Idei si sugestii vizualizare comenzi cand magazinul este suspendat

  • user4039
    user4039

    am intampinat zilele acestea acesta problema, si anume ca aveam o comanda in curs de trimitere, preluata cu o saptamana in urma iar magazinul era suspendat pt ca inca nu se confirmase plata. Astfel nu reuseam sa vad datele de livrare din comanda ce era in curs de trimitere, dar pe care trebuia chiar sa o trimit in acea zi pentru ca era finalizata si asa vorbisem cu clientul.
    Ideea este ca ar trebui sa putem vedea datele comenziilor venite inainte de suspendarea magazinului si care sunt deja in curs de livrare, pentru ca oricum comenzi noi nu pot aparea in timpul suspendarii magazinului...numarul de produse afisate fiind 0.

    19.02.2014, 12:39:05
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Agree !

    19.02.2014, 15:44:16
  • alchemy
    alchemy

    sustin

    19.02.2014, 17:44:16
  • Carmen.Sylva.ART
    Carmen.Sylva.ART

    Da, asa ar fi corect, nu mai platesc, nu mai vand dar ar trebui sa avem acces la comenzi chiar daca magazinul este inchis!

    19.02.2014, 22:24:31
  • queenBEAD1
    queenBEAD1

    si eu as dori acces la produse daca s-ar putea...
    in plus inventarul produselor se face foarte-foarte greu, cel putin la mine. Mi-as dori daca s-ar putea sa pot selecta produsele care NU au stoc zero, adica sa nu vad gramada toata de produse ci doar pe cele de pe stoc, ce usor ar fi.

    25.02.2014, 10:58:21
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Subscriu si eu ... inclusiv pentru posibilitatea de a selecta doar produsele cu stoc ;)

    25.02.2014, 21:36:41
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Eu am fost nevoita sa sterg pur si simplu produsele cu stoc zero la un moment dat, pentru ca devenise foarte greu sa fac inventarul.

    Si inainte de a intra in vacanta am ramans "in aer" cu o comanda timp de aproape doua luni. Desi am verificat pana in ultimul minut magazinul, pregatita fiind sa salvez offline paginile unor eventuale comenzi, aceasta comanda nu a fost vizibila decat dupa redeschiderea magazinului.
    Daca vizualizarea produselor in timpul vacantei este considerata a fi o facilitate necuvenita de vreme ce nu platim nimic pentru perioada aceea, macar comenzile macar ar putea fi vizibile, ca sa poata fi trimise.

    25.02.2014, 22:05:35