Forum: Idei si sugestii Vizualizare doar produse cu stoc

  • 4handmade
    4handmade

    Buna ziua.
    Ma gandesc ca pentru magazinele de furnituri mai ales, ar fi utila posibilitatea vizualizarii produselor de pe stoc.
    Am redeschis magazinul de curand si as vrea sa verific stocul fiecarui produs in parte. Este o munca de sclav pe plantatie sa iau la puricat toate paginile de produse, pt ca foarte multe nu le mai am pe stoc.
    Se poate face asa ceva? :)
    Multumesc.

    02.10.2014, 12:26:48
  • BeadSupplies
    BeadSupplies

    Si eu mi-as dori aceasta functie.

    12.12.2014, 07:59:05
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Sustin!

    12.12.2014, 09:34:43
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Eu pot vizualiza. Daca in casuta STOC scriu 0, si enter, imi apar toate produsele cu stoc 0.

    12.12.2014, 09:35:56
  • 4handmade
    4handmade

    @ramonaignat: stiu de acea optiune, este noua si ea si este binevenita.
    Dar noi ne refeream la posibilitatea vizualizarii produselor cu stoc>0 :)

    12.12.2014, 09:53:49
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Aha, am inteles eu gresit :)

    12.12.2014, 10:08:38
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Se mai lucreaza la cautarea in magazin, in curand se va putea face si acest lucru.

    Va recomandam insa tuturor sa alocati cateva ore pentru a trece prin toate produsele voastre, in primul rand pentru a le incadra corect in noile categorii.

    Multumim si zi frumoasa!

    15.12.2014, 09:42:57
  • Dungulitze
    Dungulitze

    Draga Breslo, categoriile setate deja: Agate, etc...etc...etc...si restul orice altceva, NU sunt corecte!
    Cred ca toate magazinele de furnituri sunt de acord cu mine.

    Nu toate margelele de sticla sunt cristale. Cristalele sunt altceva. Exista margele de sticla obisnuite, lampwork, murano, crackle, millefiori, perle de sticla, margele de nisip,...etc...Apoi cristale fatetate de multe forme, rotunde, abacus, biconice, etc...ele sunt o alta categorie. Toate se pot denumi MARGELE DE STICLA!

    De asemenea numarul de feluri de pietre semipretioase este foarte mare asa ca va sfatuiesc sa aveti o categorie doar PIETRE SEMIPRETIOASE ca sa nu ne complicam mereu cu ORICE ALTCEVA de parca acele produse sunt cam second...
    Va rugam sa tineti cont de solicitarile noastre deoarece acum este o loterie sa te gaseasca un client. Mai ales ca nu se poate gasi un magazin cautandu-i doar NUMELE.

    Exista statistici de la Black Friday sa le comparam cu anul trecut?

    Multumim pentru efort dar nu o faceti singuri deoarece nevoile noastre le stim in primul rand NOI.

    17.12.2014, 23:12:05
  • Breslo
    Breslo

    dungulite, cum ti se pare asa?

    - categoria "cristale sticla" -> modificata in "cristale sticla fatetata"
    - adaugat categoria "alte margele sticla"
    - adaugat categoria "alte pietre semipretioase"

    "agate" si celelalte care au fost detasate de categoria mare "semipretioase" trebuie sa existe, pentru ca sunt destul de multe incat sa justifice o categorie doar pentru ele. in plus, avand o cerere mai mare trebuie sa fie mai usor accesibile.

    scopul e ca de fiecare data cand creste destul de mult numarul unui anumit tip de produse sa se creeze o categorie noua doar pentru ele.

    multumim!

    19.12.2014, 14:59:35
  • Breslo
    Breslo

    Am implementat si optiunea de cautare sugerata de 4handmade

    22.12.2014, 18:44:57