Forum: Idei si sugestii Vizualizare produse pentru vanzatori

  • 4handmade
    4handmade

    Buna.
    Ar fi util pentru vanzatori sa poata avea o optiune in ceea ce priveste vizualizarea produselor, in cazul in care se doreste modificarea stocului sau cautarea unui produs anume.
    Caz concret: am consumat din stocul din magazin o anumita cantitate de margelute. Doresc deci sa modific stocul existent in magazin, si incep sa iau la rand toate paginile sperand sa gasesc cat mai repede produsul cautat. Nu se poate face ceva, sa putem vedea de exemplu doar produsele cu stoc?
    Si alt caz: am avut acum o perioada de timp un produs, care acum nu mai este pe stoc, dar pe care l-am adus din nou. Doresc sa il adaug pe stoc. Reincep cautarile deci :(( Aici ar fi utila o optiune de "produse care nu mai sunt pe stoc".
    Sugestii as mai avea... Sa se poata filtra dupa o anumita categorie de produse, etc...
    Multumesc :)

    23.11.2013, 15:07:37
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Exista aceasta optiune, acum am magazinul in vacanta si nu pot vedea exact. Poate iti explica altcineva :) daca nu revin dupa vacanta .

    23.11.2013, 22:40:42
  • bijudesign
    bijudesign

    Buna,
    In casutele de sunt sub "nume","pret" si "stoc"din "lista mea de produse" poti scrie keyword-ul pentru cautare si daca dai enter o sa-ti apara produsele cu acel nume sau sortate dupa pretul ales sau dupa nr de produse de pe stoc (care poate fi si 0).
    Problema este ca se poate folosi doar o singura varianta de cautare, nu toate trei la o singura cautare (de exemplu nu poti cauta produse cu numele agate cu pret de 3 lei si cu stoc 0 ci doar produse cu numele agate sau produse cu pret de 3 lei etc)

    24.11.2013, 13:11:23
  • 4handmade
    4handmade

    Eu nu as fi vazut niciodata casutele respective fara putin ajutor :)) La mine se confunda cu albul de la fundal, nu exista o margine vizibila.
    Super, multumesc frumos pentru raspunsuri, asa imi este mult mai usor!

    25.11.2013, 00:28:25