Forum: Feedback pentru magazinul tau Vreau si eu parerea parerile si sugestiile voastre

  • mariac
    mariac

    As dori,daca se poate,sa va uitati la produsele din magazinul meu,si sa-mi spuneti ce parere aveti despre ele.Daca va inspira ceva,daca va plac,ce ar trebui sa schimb,daca sunt demne de denumirea ''handmade''...Orice parere si sfat,pro si contra,le primesc cu drag.Va multumesc.

    28.02.2011, 11:33:00
  • antartique
    antartique

    Buna Maria,

    Personal mi se par foarte frumoase dar cel mai important, corect lucrate. Pana si "plaja" de preturi este foarte ok ca tehnica de vanzare. Singurul accesoriu care-mi displace este bratara din zale dar gusturile nu se discuta motiv pentru care parerile noastre nu le poti cataloga ca fiind obiective. Incearca sa faci cat mai multe produse, cand mergi la evenimente cel mai important lucru este sa ai foarte multe produse. Mult succes! Cu stima, Cristi

    01.03.2011, 12:34:56
  • mariac
    mariac

    Multumesc mult de tot pentru parere Cristi.Pentru mine sunt importante orice pareri,cum am mai spus.si pro si contra.Asta ma ajuta sa vad daca accesoriile mele bucura ochii cuiva,daca sunt placute,ce ar mai trebui sa schimb,sau sa adaug.Multumesc inca odata.

    01.03.2011, 13:02:08
  • queenBEAD1
    queenBEAD1

    parerea mea este sa renunti la fundalul albastru, cam distrage atentia de la produse. eventual daca poti face pozele mai clare iarasi ar fi foarte ok.
    Multa bafta iti doresc

    01.03.2011, 15:17:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Am publicat pe Breslog un tutorial despre cum sa facem poze reusite bijuteriilor. Sunt sigura ca o sa te ajute sa faci poze mai bune si mai clare.

    Partea 1: www.breslo.ro/blog/tutorial-cum-pozam-bijuterii-%C8%99i-obiecte-micu%C8%9Be-1

    Partea 2: www.breslo.ro/blog/tutorial-cum-pozam-bijuterii-%C8%99i-obiecte-micu%C8%9Be-%E2%80%93-2

    01.03.2011, 21:26:51
  • zozole
    zozole

    Am si eu o intrebare pentru queenBEAD. Sper ca veti vedea intrebarea. Cum reusiti sa faceti pozele cu fundal complet alb?

    01.03.2011, 23:09:50
  • mariac
    mariac

    Va multumesc din suflet pentru sfaturi.De indata ce o sa dispun de ''finante'',o sa-mi procur aparatul foto pe care il doresc,si o sa remediez problema.
    Numai bine va doresc.

    02.03.2011, 09:47:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ zozole, iti raspund eu aici. Folosesti o foaie alba ca si fundal. Pentru ca furniturile sunt de culoare inchisa, poti mari lumionzitatea pozei pana cand fundalul devine complet alb fara sa afectezi luminozitatea furniturilor. Dar tehnica nu se preteaza decat pentru obiecte foarte inchise la culoare.

    02.03.2011, 12:10:44
  • queenBEAD1
    queenBEAD1

    asa este in mare cum a spus ''scortisoara'' :)
    sau poti gasi un editor pe internet care sa dea automat un fundal alb, nu-ti pot recomanda aici.

    02.03.2011, 13:52:18
  • antartique
    antartique

    @zozole

    Poza trebuie facuta pe fundal alb si in prezenta luminii naturale. Dupa cum a spus si Cinnamon, bagi in Photoshop si umbli la luminozitate dar trebuie sa te joci si cu celelalte functii, precum contrastul, saturatia, s.a. deoarece anumite culori sunt foarte pretentioase si este posibil ca odata cu luminozitatea sa se schimbe si culoarea. Ar trebui sa iasa cam asa: http://nudoarcercei.files.wordpress.com/2008/11/p6020009.jpg
    (sper ca nu am incalcat regulamentul) Daca nu ai lucrat in Photoshop pana acum gasesti tutoriale suficiente pe Youtube. Daca tot nu te descurci imi dai un semn pe mesageria interna Breslo. Stima

    03.03.2011, 01:38:25
  • mena
    mena

    Frumoase produsele, doar ca sunt prea putin puse in valoare.Si, pe internet fotografia bine facuta vinde produsul, in mare parte.
    Eu folosesc un material alb pentru fundal si, pe cat posibil, lumina naturala.
    Si, cand ma fac mare mare si imi iau aparatul foto pe care mi-l doresc, o sa am poze mai reusite.
    Si, sunt de acord cu antartique, nu-mi place nici mie bratara din zale...parca ii mai lipseste ceva.

    06.03.2011, 20:21:59
  • mariac
    mariac

    Mi-a venit aparatul foto pe care mi-l doream,si acum o sa fac poze cat mai reusite.
    Promit,promit,promit. :)
    Si,aveti dreptate cu bratara din zale,chiar ii lipseste ceva...
    Va multumesc mult mult mult de tot.
    Va doresc numai bine.

    19.03.2011, 19:08:37
  • mariac
    mariac

    Am si eu o mica (sa zicem :D) problema.Desi am magazinul de aproximativ o jumatate de an,si din ce am vazut,produsele mele sunt apreciate,nu apar clienti.... ;(
    Nu inteleg ce se intampla,ce ar trebui sa schimb...
    Stiu ca mai am mult de lucrat,de invatat,dar m-as bucura enorm de mult sa vad ca apar cumparatori si la mine...m-am motiva foarte mult...
    Cu alte cuvinte,ce trebuie sa schimb la "creatiile" :) mele?
    Poate ma ajutati si pe mine intr-un fel,poate ma lamuriti ce e gresit...

    14.07.2011, 18:16:13
  • ThingsWeLoveToday
    ThingsWeLoveToday

    Ti s-a tot spus sus, pozele alunga clientii. Produsele sunt frumoase, insa ai poze intunecate, in multe dintre ele nu imi pot da seama de culori. Fa pozele langa fereastra, la lumina naturala pe coala alba. Apoi joaca-te intr-un program de grafica (Photoshop, Corel Paint), umbla la luminozitate, contrast, saturatie, incearca functia Dodge.

    14.07.2011, 18:55:07
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mergi pe ideea pozei de aici: www.breslo.ro/Product/Bratara-pe-suport-fetru-VANDUTA_377993

    Si joaca-te mai mult cu functia macro, vrem sa vedem macar o poza cu detaliile produsului/textura.

    14.07.2011, 21:05:51
  • meda20
    meda20

    Foarte dragute, in special imi plac produsele facute prin metoda quilling, de cat timp te ai apucat de asa ceva?

    10.01.2012, 22:09:33