Forum: Feedback pentru magazinul tau Vreau si eu un feed-back!

  • AndreeaHandmade22
    AndreeaHandmade22

    Sunt nou-nouta pe Breslo si am nevoie de niste parari legate de magazinul meu... Am tot citit ca se vinde destul de greu, ce ar trebui sa imbunatatesc ca sa fiu in primul rand mai vizibila?

    02.05.2013, 21:06:08
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Buna Andreea,

    Ai lucruri foarte frumoase in magazin, cu siguranta te vei remarca, dar e adevarat ca e nevoie de multa rabdare si reclama, pe facebook...sau unde mai crezi tu, incearca sa listezi produse cat mai des posibil, si incearca sa faci poze mai bune, mai luminoase. Pentru inceput e mai multa investitie decat castig, dar in timp vei devea ca se merita ! Succes !

    03.05.2013, 12:09:18
  • piecedart2
    piecedart2

    Sunt frumoase lucrarile tale, insa pierzi la poze. Fotografiaza la lumina zilei, fara blitz, cu macro activ, fa mai multe poze, apoi alege cele mai frumoase imagini, dupa care trebuie sa le prelucrezi putin, dupa nevoie: decupat, luminozitate, contrast.
    Incearca sa fii cat mai creativa la capitolul fundal.

    03.05.2013, 14:39:48
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    O selectie de linkuri utile pentru incepatorii pe Breslo (pentru ca intrebarile si sugestiile de la Feedback se repeta de multe ori):

    Tutorial de baza despre fotografia de produs (2 parti): www.breslo.ro/blog/?s=cum+pozam+bijuterii
    (Bonus program de editare foto online: www.picmonkey.com)

    Elemente la care sa lucrati pentru a imbunatati imaginea magazinului pe Breslo: www.breslo.ro/blog/cum-sa-iti-imbunatatesti-magaziunul-breslo

    Ce trebuie sa contina descirerea produselor: www.breslo.ro/blog/mic-indrumar-de-descriere-a-produselor-2

    Cum imi etichetez produsele pe Breslo: www.breslo.ro/blog/ghid-de-etichetare-a-produselor-din-magazin

    Invata sa gandesti ca un potential client: www.breslo.ro/blog/8-lucruri-pe-care-le-cauta-clientii-atunci-cand-cumpara-handmade

    04.05.2013, 13:32:27
  • AmiraHandmade
    AmiraHandmade

    Multumesc CinnamonCloves si eu sunt la inceput, e greu cand cauti si nu stii ce sa cauti:)) noroc ca mai apare cineva experimentat sa te ghideze!

    25.06.2013, 21:17:18