Myco Biotis- formula botanica avansata pentru micozele pielii

75 LEI

Myco Biotis este un unguent antifungic de nouă generație, formulat exclusiv cu ingrediente botanice recunoscute pentru eficiența lor împotriva infecțiilor fungice cutanate și unghiale. Inspirat din tradiții medicinale vechi și susținut de cercetări moderne, acest unguent oferă o abordare naturală, dar intensă, împotriva celor mai frecvente forme de micoze, precum onicomicoza, piciorul atletului sau iritațiile fungice recurente ale pielii.

Uleiul de neem (Azadirachta indica), este baza terapeutică a formulei, cunoscut pentru efectul său antifungic, antibacterian și calmant. Acționează în profunzime, ajutând la reducerea inflamației și la controlul infecțiilor persistente.

Extractul din scoarță de Pau dArco (Tabebuia impetiginosa), este o sursă naturală de lapachol, o substanță cu acțiune antifungică documentată. Acest ingredient susține eliminarea fungilor de la nivelul unghiei și pielii, fără a irita țesuturile.

Extractul din Mimosa tenuiflora, aduce un plus valoros prin proprietățile sale regeneratoare și antiinflamatoare, sprijinind refacerea pielii afectate, calmarea roșeții și reducerea disconfortului local.

Complexul de uleiuri esențiale, format din monardă, palmarosa, dafin, lemongrass citrat, tea tree și cuișoare, oferă o acțiune antifungică sinergică, cu efecte complementare:

*Monarda și palmarosa inhibă dezvoltarea fungilor și susțin imunitatea locală
*Dafinul, lemongrassul și tea tree decongestionează și purifică țesuturile afectate
*Cuișoarele calmează durerea și previn suprainfectarea

Combinând aceste ingrediente într-un unguent fin, Myco Biotis acționează eficient, dar blând, ajutând pielea și unghia să își recapete echilibrul natural și aspectul sănătos.
Ideal pentru:
*Onicomicoză (unghii îngroșate, decolorate, cu aspect afectat)
*Infecții fungice interdigitale sau plantare (picior de atlet)
*Zone cutanate iritate, roșii, cu senzație de mâncărime cauzată de fungi

Se aplică de 2 ori pe zi pe zona afectată, pe pielea curată. În cazul infecțiilor unghiale, se recomandă pilirea delicată a suprafeței unghiei înainte de aplicare, pentru a facilita pătrunderea produsului.


Tip produs: Lucrat manual

Materiale: uleiuri si extracte naturale

Dimensiuni: 30 ml

Disponibilitate: imediat

Intrebari? Contacteaza magazinul

Livrare si plata

Ca sa te bucuri cat mai repede de produsele comandate ti le putem livra in cel mai scurt timp prin:
Curier rapid: 20 LEI
Ridicare de la sediu(Iasi): 0 LEI

Iar pentru plata poti alege metoda care ti se potriveste:
Plata la livrare

Opiniile clientilor

  • Miroase superb si face o spuma fina. Multumesc.

    07.06.2026

  • Este prima data cand il utilizez. Intra foarte repede in piele si o lasa hidratata. Astept sa apara si alte rezultate. Voi reveni cu comentarii pe masura ce mai trece timpul. Multumesc.

    07.06.2026

  • Este prima data cand il utilizez. Intra foarte repede in piele si o lasa hidratata. Astept sa apara si alte rezultate. Voi reveni cu comentarii pe masura ce mai trece timpul. Multumesc.

    07.06.2026

  • Sunt la a doua comanda a acestui sampon solid. Tin sa precizez ca inca de la prima utilizare nu mi-a mai cazut parul. In sfarsit am gasit samponul ideal pentru parul meu. Multumesc.

    07.06.2026

  • unul din preferatele mele. Un miros extraordinar si se simte asa de fain pielea dupa

    Anonim | 01.06.2026