Forum: Concursuri C O N C U R S ___Gateste-ti personajul preferat!___

  • aglaia
    aglaia

    Iuu-huu, va saluta Aglaia, pasare de noapte, si va da de stire noua tema de casa ..aaa tema noului concurs adica :p

    Creatori din toate zarile regatului Breslo, va invit la concurs mare, acela de a gati cat mai frumos un personaj ales de voi! Iata ce trebuie sa faceti:

    -- va alegeti un personat (favorit, dar nu musai) dintr-o carte sau dintr-un film sau din mitologie;
    -- mesteriti ceva ce considerati ca s-ar potrivi cat mai bine cu personajul ales;
    -- expuneti creatia, iar in descriere mentionati personajul, de ce l-ati ales, de ce va fascineaza si motivati in cateva cuvinte afinitatea dintre creatia voastra si personaj.



    INSCRIERI: 16 noiembrie - 27 noiembrie (ora 22:00)
    * Postati in acest topic link-ul catre produsul din magazinul vostru.



    VOTARE: 27 noiembrie (ora 22:00) - 29 noiembrie (ora 22:00)
    * poate vota orice utilizator Breslo, cu contul mai vechi de 15 noiembrie 2010;
    * votul se va realiza intr-un topic separat, si va consta din indicarea a maxim trei creatii



    PREMII (pentru CASTIGATORI si CLIENTII care VOTEAZA)
    * In urma numararii voturilor, se vor acorda cel putin trei premii pentru participanti;
    * Cel putin trei clienti (utilizatori Breslo care sunt doar cumparatori) care voteaza, vor primi cate un premiu (prin tragere la sorti);
    * Pe masura ce se materializeaza, premiile oferite de mine vor fi postate aici: www.breslo.ro/Shop/aglaia/Premii-concurs-Gateste-ti-personajul-preferat_16939
    * Oricine vrea sa ofere premii este binevenit!



    INDICATII PENTRU PARTICIPANTI
    * Va puteti alege mai multe personaje (deci puteti participa cu mai multe creatii) si sunteti invitati sa participati cu creatii cat mai diverse: accesorii, podoabe, incaltaminte, vestimentatie, tablouri, sculpturi, sapunuri, agende, mobilier, altceva ce nu mi-a trecut mie prin cap => toti breslasii sunt bineveniti!
    * Creatiile trebuie sa fie "noi" - se considera noi, creatiile postate incepand cu data de 16 noiembrie 2010



    In final, o rugaminte: duceti vestea mai departe, atat printre creatori cat si printre clienti!

    Va doresc succes, va astept cu drag si sper sa gasiti concursul interesant si distractiv,

    Aglaia

    15.11.2010, 03:45:53
  • peafowlady
    peafowlady

    Wow, e cea mai originala tema de pana acum. Imi place mult. Si imi place si faptul ca ai ales 2 zile pt vot.

    15.11.2010, 03:51:44
  • aglaia
    aglaia

    Multumesc :) Am uitat sa mentionez ca tema a fost scornita de prietenul meu :D El a inventat 3, eu nimic, doar am ales-o pe cea care mi-a fost cel mai simplu de scris :"> (celelalte doua le pastrez pt alte dati :p)

    15.11.2010, 04:17:13
  • Loulou
    Loulou

    Buna dimineata!

    Aglaia, super tema!!!!!!!
    Cred ca o sa vedem o gramada de minunatii.

    Felicitari prietenului tau pentru idee!

    15.11.2010, 07:15:16
  • punctG
    punctG

    Da, excelenta tema, bag mana-n foc ca-i merge mintea brici prietenului tau :D sigur o sa fie un concurs productiv, si nu in ultimul rand felicitari pentru castigarea ultimului concurs

    15.11.2010, 08:13:16
  • cocky
    cocky

    F buna tema, felicitari ! abia astept sa vad produsele inscrise in concurs!

    15.11.2010, 09:50:38
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Da intr-adevar foarte frumoasa tema . Felicitari!

    15.11.2010, 09:51:03
  • lanca
    lanca

    wow, bravo aglaia!!!
    fetelor, nu il mai tot felicitati pe prietenul aglaiei, ca nu i-ar merge mintea brici daca n-ar sta aglaia linga el. va asigur :D!!!
    si, va rog, stimati participanti, avem atitea personaje masculine de vaza, legendare, moarte si ingropate, numai moarte dar si vii, foarte vii si simpatice, deci, impodobiti-le, sa ne putem distra pe cinste :P

    15.11.2010, 10:33:51
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Pai,daca tot are atatea idei iubitul tau,nu ni-l dai putin si noua??!!:))Nu de alta,dar,sa ne imprumute si noua cateva...:))
    Nu stiu de ce,dar am presentimentul c-o sa ne distram pe cinste la concursul asta:)))))

    15.11.2010, 10:41:52
  • lanca
    lanca

    hihihihi, abia astept sa citesc descrierea in detalii facuta de kjoco :)))))))
    si, draga mea JWL, sa nu ma faci sa-ti pun absente pe topic :P fii activa!!! :D

    15.11.2010, 10:49:43
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :))))))))))))mi le motiveaza aglaia.........doar ca saptamana asta o sa fiu mai mult plecata............dar,seara si dimineata fff devreme,tot o sa fiu prezenta......nu scapati de mine,nicicum:)))))
    ...apropo de kjoco,oare il gateste pe Pinocchio?!Si daca da,taaaare vreau sa vad prezentarea:)))))))

    15.11.2010, 11:23:56
  • blanitza
    blanitza

    Aglaia, felicitari pentru castigarea anteriorului concurs, inspiratia ta curge-n valuri, asta o atesta clar si noua tema de concurs Breslo! Frumoasa tema, generoasa si plina de fantezie! Sunt convinsa ca vom vedea numai minunatii, sper sa fie cat mai diverse, pt ca tema ne permite! Poate cel mai greu lucru va fi sa ne alegem personajul preferat, sunt atat de multe care ne-au vrajit, pe mine, cel putin, incat stau sa ma gandesc ce si cum, si pe care sa-l aleg - sa fie din istorie, sa fie din mitologie, sa fie de film, de carte, MINUNAT, MINUNAT!!!

    15.11.2010, 14:21:21
  • aglaia
    aglaia

    va multumesc pentru felicitari si aprecieri! i-am transmis si prietenului, care acum se gandeste sa se faca concultant de handmade :)) (totusi, o sa fie doar consultantul meu personal, JWL :P)

    lanca, asa este, iata cine stie ;))

    ca veni vorba de kjoco, trebuie sa ma gandesc si la ceva premii pt barbati :D si eu sunt tare curioasa ce-o sa faca kjoco :D (si, bineinteles, cu ce o sa ne mai distreze ;)) )

    JWL, e bine ca poti fi activa si dimineatile, poate imi tii locul, ca atunci absentez eu :p

    blanitza, mai ca imi pare rau ca am pus startul abia maine, asa curioasa sunt :D oare cine o sa sparga prima/primul gheata si cine va fi alesul/aleasa? eu mi-s tare nerabdatoare!

    15.11.2010, 14:48:22
  • lanca
    lanca

    JWL, kjoco ii pune lui pinocchio un cercelush sau ii lungeste nasul :P:D
    agalaiaaaaa, chiar asa, de ce nu a inceput concursul azi?? pina miine imi ia foc imaginatia :P

    15.11.2010, 16:07:25
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Provocatoare tema, abia astept sa vad incotro merge imaginatia breslasilor!:)

    15.11.2010, 17:10:36
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Buna seara dragi doamne , sarut miinile domnisoarelor! Vad ca tine figura pe voi.
    Va felicit pentru tema propusa! Acum stau fara idee, dar Pinocchio nu o sa fie chiar din cauza nasului. Nu am tecnologia ca sa mareasca si chiar atunci cand spune minciuni. Dar astept produsele voastre, poate imi da idei si mie. Dar nu cu forma de t.. e mai bine daca tac.

    15.11.2010, 17:50:07
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    asistenta Luminitei,la un eventual viitor concurs propus de domnia sa,voi fi,daca ma alege si aglaia asistent responsabil cu orele diminetii,ajung vedeta!!!A se vedea ca toate asistentele cuiva,de undeva,ajung maaaaari ...:)))))))))VIP-uri,ce credeati????Da'la Capatos nu ma duc,si s-o fac pe-a proasta nu pot,asa ca s-au dus sansele unei cariere in televiziune.....raman aici,ca-i mai bine:P


    imi place ideea lancai cu mortii vii sau ingropati.....deschidem sectiune dedicata gatirii zombilor din societatea romaneasca.....da' la cum suna,o sa creada cineva c-am devenit canibali:P

    tot mai bine cu personajele de legenda..........

    15.11.2010, 17:51:03
  • mady68
    mady68

    fetelor lasati mortii in pace seara,sau stati bine cu ''tic-tac-ul''?eu mai intru in vizita maine caci sunt sfioasa

    15.11.2010, 18:45:14
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Noooooooo.....sigur ca nu stam bine....mai ales la biblioteca....rafturile de sus...acolo e problema:)))

    15.11.2010, 18:57:38
  • aglaia
    aglaia

    ma bucur ca faceti atmosfera! fac si eu premii :P

    lanca, am lasat o zi de odihna (sau de gandire si lucru, dupa cum vrea fiecare :D) de maine, insa, va astept creatiile si povestile lor!

    15.11.2010, 20:21:13
  • lanca
    lanca

    JWL, tu esti, oricum, vedeta :)
    mady, nu te mai da fata-mare, ca nu tine :P
    si, a propos de tema actuala, kjoco, un cosulet din lemn frumos, pentru ouale domnului nastase, e o idee buna? :P:D ca e pesonaj legendar iar chestia cu ouale a intrat in istorie, deja :))))
    fetelor, ma bine-dispune kjoco, ceva de nedescris! nu inteleg mare lucru din ce scrie, mai mult intuiesc, dar le potriveste de minune :P
    oare pentru doamna udrea, indrazneste cineva o posetuta?? :P

    15.11.2010, 22:32:28
  • aglaia
    aglaia

    am inceput sa pun premiile in magazin, in categoria dedicata. o sa le pun pe rand, la 1-2 zile distanta, pentru un plus de suspans :p (de altfel, nici nu sunt gata toate :">)

    noapte buna si o zi plina de inspiratie va doresc!

    16.11.2010, 01:44:01
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    O tema culturala extraordinara!! O provocare si pentru creatori , dar si pentru votanti, care trebuie sa fie examinatori adevarati!!! Grea incercare!
    Sa vedem, sa vedem, curiozitatea e maxima!

    16.11.2010, 07:43:31
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Luminta,ma faci sa rosesc!!!!Orice altceva sunt,dar vedeta,ba:))))))nu de alta,dar iubesc margelele,nu silicoanele............
    Cu o bufnita(aglaia,deh,pasare de noapte) si o gaina(eu,ca am scris abia acum dar sunt la calculator de la 5 dimineata:))))),o sa mearga concursul uns!!!!!
    Apropo de celebrele oua,sa-i trimitem o invitatie lui gymala,are un magazin cu oua mestesugite filigran,o nebunie!!!!Oua celebre in filigran.....ar arata grozav in cosuletul creat de Kjoco:))))))
    Apropo de barbatul nostru nastrusnic,Kjoco,nu cred ca exista cineva care sa nu-l placa,felul in care scrie e sarmul lui,dupa parerea mea!Sper sa nu aiba o sotie geloasa ca am incurcat-o:)))))

    16.11.2010, 08:07:50
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Sunt necasatorit, dar asta nu inseamna ca ma bag la orce.

    16.11.2010, 08:37:40
  • aglaia
    aglaia

    oo, ce frumos, bine ai venit Apollonia! Cleopatra ar fi tare mandra cu un acest colier :D

    multumesc de sugestie, il invit si pe gymala :D

    16.11.2010, 12:00:32
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    Ah, ce tema speciala!!!
    Cred ca voi putea incadra noul colier aici, dedicat zeitei frumusetii, fertilitatii si dragostei - Venus (alias Afrodita)
    www.breslo.ro/Product/Vibratie-primordiala---Colier_243532

    16.11.2010, 12:42:52
  • lanca
    lanca

    JWL, esti o maaaare figura :)
    Doamne, Kjoco, noi nu facem propuneri indecente :D, doar debordam de idei pentru concursul asta suuuuper interesant si, cu siguranta, distractiv :)
    adevarul este ca, oricita treaba am, intru aici sa ma destind. spor la treaba!
    bravo, Apollonia!

    16.11.2010, 12:46:00
  • Apollonia
    Apollonia

    Hei, fetelor, multumesc pentru aprecieri!
    Ieri toata m-am fiert sa pun in aplicare ideea sotului meu, care m-a salvat si de data aceasta.
    Aglaia, avem niste parteneri cu imaginatie, sa tinem bine de ei! ;)

    16.11.2010, 13:16:36
  • blanitza
    blanitza

    Bravo, Apollonia, superb colier! Gheata s-a spart in cel mai estetic mod cu putinta, apoi o cromatica piesa Nagual ne duce prin mitologia greaca, frumos, frumos si incitant!

    16.11.2010, 15:36:58
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Cleopatra,Afrodita...frumusete,feminitate,inteligenta....ffff frumoase creatiile Apolloniei si a lui nagual.... si sunt sigura ca le va face pe celelalte breslase sa tina stacheta ideilor si a creatiilor la cote inalte!!!Felicitari sincere:*

    16.11.2010, 16:46:46
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    www.breslo.ro/Product/A-Charming-Gift-For-Snow-White_243799

    Pentru copilul din inimile noastre (si ale voastre) :-)

    16.11.2010, 18:33:32
  • aglaia
    aglaia

    suuper, prima zi inca nu s-a sfarsit si trei fete harnice si talentate ne incanta deja privirile! (sau, mai bine zis, patru fete, nu-i asa vintagesiactual? :D )

    lanca, ma bucur ca te relaxeaza :)

    Apollonia, asa deci, si sotul tau e consilier ;)) si inca unul f bun! Fetelor, ia sa precizati voi de acum incolo si daca e ideea partenerului :p sa vedem cati barbati iscusiti gasim :))

    16.11.2010, 20:32:28
  • lanca
    lanca

    aglaia, tema incita imaginatia, cele trei creatii de azi sint foarte frumoase!!! nagual si vintage&actual, bravo si voua!! parca, cu fiecare nou concurs, apar lucruri din ce in ce mai deosebite! sau poate mi se pare, devin eu mai lacoma, ca le-as vrea pe toate :P:D

    16.11.2010, 21:07:37
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Din mitologia greaca: www.breslo.ro/Product/Fulgerul-lui-Zeus_244543

    17.11.2010, 17:07:09
  • lanca
    lanca

    wow, kjoco, superbi cerceii!!!

    17.11.2010, 20:58:20
  • aglaia
    aglaia

    ce cercei interesanti!! si poze faine :D bine ai venit Kjoco! (promit sa fac premii si pt barbati, deocamdata imi bat capul cum as putea sa fac niste... butoni :)))
    cam liniste pe aici azi, voi lucrati din greu, daaa? :D

    17.11.2010, 21:34:30
  • lanca
    lanca

    jos miinile de pe cerceii lui kjoco :P
    ii vreau eu :))

    17.11.2010, 22:33:06
  • aglaia
    aglaia

    hmpf! fie! dar nici macar sa nu te apropii de nasturii din sambure de piersica!! aceia sunt ai mei :p :))

    17.11.2010, 22:56:01
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :))lancuta,ochii vad,inima cere.....
    da,sunt superbi cerceii lui kjoco!

    17.11.2010, 22:56:17
  • lanca
    lanca

    aglaia, s-a facut! :)
    JWL, cerceii lei jupiter (zeus) ii vreau euuuuu! sa nu mi-i furati! :P

    17.11.2010, 23:06:56
  • lanca
    lanca

    fetelooooor, faceti aici un cor antic :P si rugati-l pe kjoco sa imi vinda mie cerceii "fulgere"!!!

    17.11.2010, 23:08:00
  • lanca
    lanca

    gataaaaaaaaaaaa, am cerceii, am cerceii, am cerceii cu flugere! :) multumesc, kjoco! esti un cavaler !!

    17.11.2010, 23:28:06
  • BohemianSin
    BohemianSin

    In cautarile mele pentru picturi frumoase -noua colectie, l-am admirat in mod extra mega pe Ingres...nu stiu daca il pot gati pe el dar as gati-o pe Madame Moitessier!Cu asta: www.breslo.ro/Product/Colier-Passionable_244980

    17.11.2010, 23:31:26
  • aglaia
    aglaia

    bine ca n-a mai fost nevoie de cor, ca io-s dezastru! si in loc sa te ajuut... :D

    welcome, BohemianSin! felicitari nu doar pentru Madame Moitessieur, ci pt intreaga colectie Artable!

    am mai pus si eu un premiu, tineti aproape ;)

    18.11.2010, 01:28:32
  • monicasandica
    monicasandica

    Primele personaje care mi-au marcat frumos copilaria au fost Zana padurilor-omidee-oache di Maria-Mirabela www.breslo.ro/Product/bratara-floare_244600

    18.11.2010, 06:40:06
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Am sa gatesc astazi "Ridichea cea uriasa" pentru amiaza :))
    http://irismargot.com/2009/02/08/ridichea-uriasa/

    18.11.2010, 10:15:11
  • lanca
    lanca

    wow, ce lucruri frumoase! postari putine dar faine. semn ca lumea e in plin proces creator :), e o tema mai complexa, abia astept finele concursului :)
    aglaia, mersi oricum :)
    imi place mult genul asta de concurs, imi place si gata, nu tre' sa spun de ce :D

    18.11.2010, 10:38:47
  • dodo
    dodo

    Super concursul..incitant...ma framant si eu..creator..si urmeaza si listele..

    18.11.2010, 12:52:59