Forum: Concursuri Concurs Breslo "Pentru tine"

  • isabela200578
    isabela200578

    Unii ar spune ca tema urmatorului concurs este influentata de sarbatorile ce urmeaza.Nu este asa pentru ca eu una nu cred in Valentines Day.Asta nu inseamna ca nu sunt romantica sau mai putin romantica decat altii ci pur si simplu pentru ca sunt de parere ca nu este nevoie de o anumita zi pentru a-i arata celui de langa tine ca il iubesti sau apreciezi.
    Tema urmatorului concurs este dedicata celor de langa noi care ne sustin in pasiunea noastra pentru crearea bijuteriilor sau orice alta pasiune sau proiect de viata pe care il avem.
    Fiecare participant ne va impartasi persoana caruia ii dedica creatia si ce

    09.02.2011, 08:35:56
  • isabela200578
    isabela200578

    Incerc sa termin ideea dar fiica mea e de alta parere pentru ca imi umbla la tastatura :))))

    09.02.2011, 08:37:11
  • isabela200578
    isabela200578

    Fiecare participant ne va impartasi persoana caruia ii dedica creatia si in ce mod ii influenteaza viata, creatiile.Aceasta persoana poate fi mama, tata, sot, copil, iubit(a), prieten.

    Regulamentul il voi stabil in cursul acestei zile iar premiile vor aparea in perioada inscrierii la concurs.

    Succes si inspiratie!


    Sper sa va fie pe plac noua tema.

    09.02.2011, 08:42:36
  • Apollonia
    Apollonia

    Frumoasa tema, Isabela! Si eu sunt de aceeasi parere cu tine legat de Valentines Day. Cand iubesti din tot sufletul, nu-ti trebuie pretexte ca sa arati lucrul acesta!

    09.02.2011, 09:02:10
  • blanitza
    blanitza

    Draga Isabela, ai ales o tema delicata si atat de sentimentala ca-mi dau lacrimile, personal consider ca deja intram in tinutul dragostei pe care-o sarbatorim aproape o luna, incepand cu 14 februarie, 24 februarie, 1 martie si 8 martie. Va fi o perioada de exceptie a anului, asemanatoare cu cea a sarbatorilor din decembrie, timp in care ne putem concentra in liniste spre a crea piese cat mai frumoase si inspirate - Cu Dragoste, Pentru Dragoste si Din Dragoste!!!! Multumim pentru tema, gand si suflet!!!

    09.02.2011, 09:40:41
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Haaaa!!!!O tema pe sufletul meu!!!De fapt,ar trebui sa fie pe sufletul tuturor,fiindca nimic nu e mai frumos decat iubirea,si,la fel de important,e sa o arati!!!Mereu am spus ca nu trebuie sa te feresti sa-ti arati dragostea,indiferent pt cine,in privinta asta fiind in total dezacord cu ideile batranilor,care spuneau :"Un copil trebuie mangaiat doar cand doarme!"Nu,nu si nu!Nu traim o vesnicie,de ce sa nu profitam de fiecare clipa alaturi de cei dragi?Si,ca istorioara hazlie (of,iar va fac capul calendar),mi-a placut mereu sa-mi rasfat familia,indiferent cu ce,cat de mic,dar sa stie ca e pt ei,asa ca ,mai mereu,eram (si sunt) la bucatarie,pregatind ceva bun.Bineinteles ca le spuneam copiilor ca pregatesc prajituri cu dragoste.....Intr-o zi,cand sotul meu a ajuns acasa,i-a intrebat pe copii unde sunt,iar replica fiului meu a fost:"E la bucatarie,face "dragostici"...De-atunci,prajitura aceea a ramas cu acest nume!
    Sunt convinsa ca o sa fie un concurs pe cinste!Un singur lucru mi-as dori:sa fie mai multa corectitudine!!De ce sa creezi atatea conturi fictive?De ce sa incerci sa castigi cu orice pret?Stiu ca premiile sunt frumoase,atractive,tentante,dar,cu mult mai important e,zic eu,sa pastram o atmosfera calda,de fair-play!Nici un colier,bratara,sau orice altceva nu merita sa-ti intinezi sufletul cu minciuni,falsitate si ipocrizie!Uff...iar m-am lungit la vorba.....

    09.02.2011, 09:53:16
  • isabela200578
    isabela200578

    Multumesc Apollonia si blanitza pentru aprecieri si va doresc multa inspiratie.Este intr-adevar o tema delicata si nu am vrut sa par siropoasa cand am ales-o.Eu una ii multumesc sotului meu in mod special pentru grija care mi-o poarta si pentru ca ma sprijina in aceasta pasiune.De fapt nu stiu daca este o pasiune neaparat, mai degraba este o indeletnicire care ma relaxeaza si ma rupe un pic de realitate, ma lasa sa visez.

    09.02.2011, 09:53:31
  • monicasandica
    monicasandica

    Imi place tema Isabele si ma bucur din suflet ca ai castigat concursul..meritai...pe bune..

    09.02.2011, 10:37:25
  • isabela200578
    isabela200578

    Nu am facut modificari prea mari regulamentului anterior asa ca va prezint regulamentul acestui concurs:

    REGULAMENT:

    • Durata de desfasurare a concursului : 11 feb -1 martie 2011
    • Inscrierea produselor in concurs se va face in intervalul :11 feb – 25 feb ora 24:00.
    • Produsele trebuie sa fie create special pentru acest concurs, deci postate incepand din 11 feb.
    • Votarea creatiilor preferate: 26 feb -28 feb 2011 ora 22,00.
    • Nominalizarea castigatorilor: 1martie 2011
    • Numar maxim de creatii votate: 3, cu specificarea in cadrul votului a calitatii de client ( unde este cazul )
    • Fiecare creator inscrie in concurs cate piese doreste.
    • Participa la concurs in calitate de concurent sau votant orice cont existent, insa sa aiba data inscrierii anterioara datei de 11 feb 2011 iar pentru votant va fi o conditi in plus si anume sa aiba cel putin o comanda efectuata pana in momentul votarii.


    • In categoriile magazinului Isabela200578 veti gasi si categoria: Premii concurs unde voi posta pe parcursul desfasurarii concursului premiile oferite
    • "Cea mai impresionanta descriere a persoanei careia ii dedicati creatia, in viziunea Isabela200578"
    • "Premiu de popularitate si implicare" pentru cea mai activa prezenta in topicul concursului
    • Voi acorda premii in ordinea clasarii astfel: Locul I, II si III precum si un premiu pentru clienti acordat prin tragere la sorti

    "Clienti" sunt aceia dintre dumneavoastra care nu au pe perioada concursului si un magazin atasat contului (activ sau nu), precum sa aiba si cel putin o comanda efectuata pana in momentul votarii.

    • Pentru cei care doresc sa sponsorizeze concursul cu premii suplimentare ...v-as fi profund recunoscatoare pentru ca in felul acesta concursul va fi mai atragator

    Imi doresc mult sa participati cat mai multi la acest concurs, sa fiu o gazda buna si sa va simtiti bine alaturi de mine.

    Va multumesc pentru tot si sa aveti o zi minunata!

    09.02.2011, 14:22:01
  • ganduldelemn
    ganduldelemn

    Seara buna! Tema concursului este foarte frumoasa, de aceea voi oferi locului I, II si III cate un martisor de lemn la alegere www.breslo.ro/Shop/ganduldelemn/Martisoare_20939
    Va doresc inspiratie si spor la treaba! :)
    Cu drag, Dan

    09.02.2011, 18:03:21
  • isabela200578
    isabela200578

    Multumim Dan pentru cadourile tale.Este bine venita oferta ta.

    09.02.2011, 18:45:41
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ce-mi place tema!!! E pe sufletul meu! Intotdeauna mi-au placut lucrurile pentru cei dragi!! :p

    Eu nu sunt chiar romantica si nu cred in Valentine's Day... Mai mult tind catre dragobete (asta pentru reinvierea traditiilor), cu toate astea consider ca iubirea nu este pentru demonstrat intr-o singura zi.. Iubirea e o calatorie de fiecare clipa :) Iubirea e o sarbatoare in fiecare zi! Si cadoul cel mai potrivit este o inima deschisa si curata :) Si nu este usor sa gasesti ceva in care sa incapa toata inima ta!

    09.02.2011, 22:54:46
  • isabela200578
    isabela200578

    Ma bucur mult ca va place tema propusa de mine.Abia astept sa vad ce va iese din manutzele voastre dibace :P

    10.02.2011, 10:29:37
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Felicitari pentru tema alesa! Cam asa gandesc si eu despre Ziua lui Valentin, este numai americanizare, dar e bun ca sa le vindem multe inimioare si ursuleti de plus. Eu maine deja vin cu un produs.

    10.02.2011, 10:50:54
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Kyoco, martisoarele tale sunt de vis! Felicitari!

    Am lipsit o vreme, dar ma intorc cu forte proaspete, foarte frumoasa tema de concurs, succes tuturor!

    10.02.2011, 10:57:05
  • isabela200578
    isabela200578

    Astept cu mare nerabdare sa ne arati ce creatie ai realizat Kjoco.

    10.02.2011, 12:14:31
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Gabi,bine ai revenit,mi-era dor de tine!!!!Am tooot intrat in magazinul tau,doar-doar reapari...si,in sfarsit,ai revenit!!!!
    Eu,recunosc oricand si in fata oricui,sunt o romantica incurabila,dar,nu astept o zi anume ca sa fac un cadou persoanelor iubite!!In fiecare zi poti face o bucurie cat de mica celor pe care ii iubesti!Valentine's day e o sarbatoare pur comerciala,dar,ca s-o fac si pe-a avocatul diavolului,exista si o parte buna:se pot vinde multe lucruri handmade,iar tinerii sunt "obligati" sa fie in rand cu ceilalti si sa faca niste cadouri pe care,daca nu exista sarbatoarea aceasta,nu le-ar fi facut!Se poate discuta la nesfarsit,pro si contra...important e,zic eu,ca cei dragi noua sa stie mereu cat de mult ii iubim si ii pretuim!
    Spor la creat tuturor,abia astept sa vad ce lucruri superbe realizati!

    10.02.2011, 12:27:57
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Draga Silvia, multumesc de calduroasa primire:)
    Tema e cu adevarat generoasa, doar toti ne dam de ceasul mortii sa facem celor dragi cadourile cele mai potrivite, deci inca o data, spor si inspiratie!

    10.02.2011, 14:52:55
  • SophiesShine
    SophiesShine

    Imi place si mie tema! Ma primiti ca sponzor?:)

    10.02.2011, 15:20:39
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Accept si eu provocarea, de data aceasta , multumesc isabela.
    Dar ce ma fac daca eu dedic creatiile mele celor doi pitici si sotului? Ei sunt cei care m-au sustinut din prima clipa.Copiii, ca de obicei, incantati de orice e nou.. si sotul, la inceput timid... apoi cu toata fervoarea .Sunt momente cand ma simt vlaguita, fara chef sa lucrez ceva..si numai un termen limita sau un impuls din partea sotului ma urnesc din loc. Ii iubesc si le multumesc, si va multumesc si voua, celor de aici de pe breslo..pe care v-am cunoscut, mai mult sau mai putin, dar atat cat sa fiu provocata sa lucrez in continuare.
    Imbratisari multe

    10.02.2011, 17:04:21
  • isabela200578
    isabela200578

    Te primim cu cea mai mare placere SophiesShine si multumim.

    10.02.2011, 17:21:30
  • isabela200578
    isabela200578

    mssdeliah poti dedica creatiile cui vrei...am specificat ca persoana sau persoanele caruia dedici creatia pot fi mama, tata, sot, copil...

    10.02.2011, 17:23:04
  • isabela200578
    isabela200578

    Mor de curiozitate sa va vad creatiile :P

    10.02.2011, 17:23:52
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ce mandru o sa fie sotul tau,delilah!!!!!Sunt convinsa ca o sa-i faci o mare bucurie!!!

    10.02.2011, 17:25:54
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Oricum e mandru, JWL , na..uite ce modesta sunt :-P

    10.02.2011, 21:17:30
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sunt convinsa ca e mandru nevoie mare,are si de ce,dar o sa fie si mai mandru cand o sa vada ca i-ai dedicat ceva intr-un concurs...o sa-i creasca inima ca-i recunosti public meritele!!!!

    11.02.2011, 00:41:24
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Pentru dragostele neinpartasite si pentru cei care stau singuri in Ziua lui Valentin.
    Si pentru cineva din viata mea, dar de la asta nu vreau ca sa vorbesc la un forum public.
    www.breslo.ro/Product/Inim-legat_298640

    11.02.2011, 09:38:23
  • isabela200578
    isabela200578

    Impresionanta inima Kjoco....cand o eliberezi? :P

    11.02.2011, 09:44:46
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Nu depinde de mine, ca nu eu am legat. :)

    11.02.2011, 09:58:51
  • isabela200578
    isabela200578

    :)

    11.02.2011, 10:01:47
  • Apollonia
    Apollonia

    Da, frumoasa inima si frumoase lucruri creezi, tu, mai Kjoco!
    Eu ma declar fan!
    Mie imi place tare mult lemnul, mi pare ca are caldura, sufleti!

    11.02.2011, 13:55:28
  • Apollonia
    Apollonia

    suflet

    11.02.2011, 13:55:42
  • Apollonia
    Apollonia

    weekend-ul asta sper sa-mi fac si eu aparitia cu ideea mea materializata, pe care o dedic sufletului meu pereche si ingerasului nostru de aproape 2 anisori!

    11.02.2011, 13:57:22
  • forHOPE
    forHOPE

    Ma "bag" si eu :D

    www.breslo.ro/Product/Rezervat-concurs-Pentru-tine_299469

    Aceasta creatie a mea ii este dedicata in primul rand lui Dumnezeu (pentru ca exist, pentru ca ma iubeste si mi-a aratat-o de nenumarate ori), familiei mele: mamei mele
    ( ea este acea persoană care-mi priveşte direct în inimă, îi ştie dorurile şi încearcă să le împlinească. Dragostea de mamă este combustibilul care permite unei fiinţe umane să atingă imposibilul; dragostea de mamă nu dă doi bani pe felul în care araţi. Oricum pentru mama tot frumoasă sunt. Dintre toate mamele din lume, mă bucur că ea este mama mea. O mamă care lasă totul deoparte, care anulează totul pentru a fi alături de mine...oricând, oriunde aş avea nevoie de ea. Mama mea este o comoară, o perlă fără preţ, cineva în care pot avea încredere când am nevoie de un sfat. Ştiu că pot avea încredere în ea şi îi pot spune orice îngrijorare; când nimeni altcineva nu înţelege, mama mea e întotdeauna acolo. Mama e mâna care îţi atinge fruntea când nu te simţi bine, mama trăieşte în interiorul râsului tău. E cristalizată în fiecare strop de lacrimă, este locul din care vii, este prima ta casă, este harta după care te ghidezi şi după care faci fiecare pas. Îi mulţumesc pentru că mi-a purtat de grijă de când am fost bebeluş; m-a purtat 7 luni, a trecut prin dureri pentru a mă aduce pe lume, să văd lumea. Îi mulţumesc pentru toate dăţile în care m-a ridicat în braţe într-un mod delicat, când am căzut, pentru toate dăţile când m-a legat la pantofi şi m-a băgat în pat, sau când am avut nevoie de ceva ; m-a pus mereu pe primul loc. Este cea mai mare binecuvântare din viaţa mea), bunicilor si unchiului meu ( Le sunt recunoscătoare pentru faptul că m-au iubit necondiţionat şi că au avut grijă de mine toată viaţa, pentru că le pasă de viaţa mea, pentru că au mereu o vorbă bună pentru mine când lucrurile merg rău. Ştiu că nu le-am arătat mereu că am apreciat ceea ce au făcut şi fac pentru mine. Le sunt recunoscătoare că exist ; ei m-au învăţat să mă respect şi să îi respect pe ceilalţi, ei sunt cei care m-au învăţat să fiu tolerantă, ei sunt cei care m-au ascultat întotdeauna şi care au fost alături de mine mereu. Îmi doresc să aibă toţi copiii bunici ca ai mei, care să îi iubească şi să îi ocrotească aşa cum o fac bunicii mei. Să le dea Dumnezeu multe zile să mă pot bucura de viaţă alături de ei şi să am şi eu grijă de dânşii aşa cum au făcut-o şi ei de când m-am născut. Le mulţumesc pentru tot şi nu ştiu dacă îi voi putea răsplăti vreodată) si nu in ultimul rand colegilor mei Breslasi (care pun suflet in tot ceea ce fac si ma ajuta; va iubesc pe toti si promit sa nu va uit NICIODATA!!)

    12.02.2011, 11:37:37
  • isabela200578
    isabela200578

    Bine ai venit Diana

    12.02.2011, 11:45:02
  • isabela200578
    isabela200578

    Foarte frumos ai descris ce simti pentru mama ta si ai foarte mare dreptate.

    12.02.2011, 11:46:04
  • isabela200578
    isabela200578

    M-am tot gandit ce sa donez si eu pentru tine si....mai bine iti alegi tu ceva din magazinul meu care sa fie pentru tine si sufletul tau.

    12.02.2011, 11:48:03
  • forHOPE
    forHOPE

    Multumesc frumos pentru minunatele cuvinte pe care mi le-ati adresat :-* si pentru nobilul dvs gest'; aveti produse minunate in magazin, nu stiu ce sa spun... alegeti dvs unul si puneti-l in vanzare pt mine...din pacate boala mea a recidivat si sunt putin cu moralul "sub nivelul marii"...sper sa reusesc sa ma pun pe picioare singura fara sa fiu nevoita sa ajung din nou la spital....

    Va multumesc frumos!

    12.02.2011, 11:56:05
  • isabela200578
    isabela200578

    Imi pare rau sa aud vesti rele despre tine.Nu trebuie sa-mi vb cu dvs pentru ca nici nu sunt in varsta :P (am 32 ani) si nici nu-mi place.

    12.02.2011, 11:59:44
  • isabela200578
    isabela200578

    Nu trebuie sa te descurajezi.Noi toti suntem alaturi de tine si mai ales Dumnezeu.

    12.02.2011, 12:00:28
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si mi imi pare rau Diana si sunt alaturi de tine! Sper sa gasesti puterea in tine sa lupti in continuare si sa te tii pe picioare!

    13.02.2011, 12:13:49
  • Coltul.lui.dodo
    Coltul.lui.dodo

    Intru in concurs cu ceva ce nu am mai facut de multisor...
    www.breslo.ro/Product/O-mare-bucurie_300847

    13.02.2011, 17:30:51
  • lauraflore
    lauraflore

    www.breslo.ro/Product/brosa-purple-rose-unicat_300912
    pentru mama mea careia ii plac trandafirii

    13.02.2011, 18:12:39
  • isabela200578
    isabela200578

    Foarte frumoase creatiile tale laura.Iti urez succes :)

    14.02.2011, 15:09:13
  • monicasandica
    monicasandica

    Doi santem cand cu umbra lor
    Ne impresoara-n lume norii
    Ce ganduri are soarele cu noi
    Nu stim dar santem doi(Blaga)

    Da asa a inceput totul...Cu noi doi,eusi sufletul pereche....iubirea vietii mele..Acum santem 3,o familie fericita,pt.care as face orice si careia ii dedic aceasta bijuterie!Sotului meu Dan care ma sustine neconditionat si care face ca si zilele mohorate sa para senine,fiului eu Edy care a scos tot ce era mai bun din mine...INGERILOR MEI CU DRAGOSTE!!

    www.breslo.ro/Product/love-flower_301938

    14.02.2011, 20:23:52
  • isabela200578
    isabela200578

    Superb setul Monica. Nu m-ai dezamagit nici de data asta :P

    14.02.2011, 21:33:04
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    E superb Monica!!!!!

    14.02.2011, 22:42:05
  • lauraflore
    lauraflore

    multumesc @isabela

    15.02.2011, 11:00:01