Forum: Concursuri CONCURS--------"CULOAREA MUZICII"------------------

  • Nisina
    Nisina

    Cum sa ai tu timp , Silvioara , pt. proiectele tale? Timpul tau ne e dedicat noua .Ce ne-am face fara tine ? Tu esti Breslo's Jewel.Multe multumiri si toate gandurile noastre bune pt. daruirea ta !

    11.06.2011, 22:04:24
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Livia,multumesc din suflet pt vorbele bune si atat de frumoase!!!Pai,si eu ce m-as face fara voi????Asa ca,nu putem trai unii fara ceilalti:)));in consecinta,cat timp voi putea,voi fi la fel de activa pe forum ca si pana acum!
    Dar,oricat mi-ar placea sa dau vina pe altcineva,sau pe altceva,fiindca nu mi-am terminat proiectul,nu e drept,fiindca sunt unica vinovata!
    Livia,tu o sa intelegi perfect cand ti-oi zice ca aproape 4 ore am "pierdut" azi cu fetita unei fine...m-am jucat cu ea pana a adormit razand...are 3 ani,un apetit pt joaca asa cum numai copiii pot sa aiba,de energie nu mai pomenesc...Un timp petrecut cu folos,fiindca ador copiii,cu ei imi reincarc bateriile cum nu se poate mai bine!

    11.06.2011, 22:31:29
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Intrebarea e:se termina concursul,sau asteptam sa vina Claudia?

    11.06.2011, 23:14:05
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    asteptam sa se faca 24:00 si se termina concursul..zic eu:D

    11.06.2011, 23:15:36
  • BijouxBlackDiamond
    BijouxBlackDiamond

    Noi sustinem punctul de vedere al buburuzei cu ghetute :p
    Concursul e bine sa se termine la 24:00.
    Pana la urma chiar gazda a decis asa. Poate are vreo problema si nu a mai putut intra... asta este. Ni se poate intampla tuturor! Sa speram doar ca e bine sanatoasa.

    11.06.2011, 23:45:26
  • aglaia
    aglaia

    pt ca la concursul trecut, care cred ca era cel aniversar, am lipsit, o sa ofer la aceasta editie un premiu - o sa-l postez mai tarziu, cand e gata.

    legat de produsul #2: povestea e urmatoarea: concert anton pann, violonista cu cercei foarte lungi si zornaitori, inainte de a incepe efectiv concertul, isi scoate cercelul stanga, care ar fi deranja-o. asa ca am venit eu cu ideea salvatoare - cercelul drept atarnator si cel stang cu surub (si ambii muzicali :D)

    12.06.2011, 00:03:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Aglaia,ce frumoase sunt!!!!

    12.06.2011, 00:07:04
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Deci,sa spunem,totusi:STOP INSCRIERI!

    O sa deschid si topicul pt votare,atunci,ca totul sa mearga dupa calendar!Daca mi-o iau,asta e:))))

    O sa va rog ca dupa ce deschid topicul pt votare si postez lista,sa nu votati imediat,fiindca vreau sa verific fiecare link si,daca este vreo greseala,s-o pot repara fara s-o mai deranjez pe Cinnamon (stiut fiind ca ultimul mesaj poate fi sters si reeditat)

    12.06.2011, 00:12:22
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Din pacate,magazinul Artemizei e inchis momentan,cele doua produse nefiind vizibile!!!Sper sa se rezolve totusi cat dureaza votarea....

    12.06.2011, 00:29:56
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Anicika,pleeeease sterge putin comentul tau din topicul cu votarea,ca sa pot sterge si eu o greseala aparuta chiar la linkul produsului tau:(((

    12.06.2011, 00:33:41
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    S-a rezolvat!!Multumesc,Anicika!Sper sa fi fost singura greseala:)))))

    12.06.2011, 00:45:06
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Iar in galerii aveti toate produsele in aproape 6 liste,ca sa le puteti admira mai usor....

    12.06.2011, 01:39:46
  • BijouxBlackDiamond
    BijouxBlackDiamond

    Noi am votaaaaaaaaaaaaaaaaaat!!! :D
    Sac sac sac! Am fost primele :p :)

    12.06.2011, 02:32:44
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Din pacate, cu toate apelurile mele disperate, facute la echipa Breslo, eu sunt tot in berna de joi. Nu prea pricep eu de ce, din moment ce am platit cu doua zile inainte de expirarea termenului, dar,....asta este. Am ratat concursul asta. Asa ca, va urez succes si ma duc sa votez!

    12.06.2011, 18:56:29
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Dragele mele dragi,sunt in masura sa va spun si ceva noutati privitoare la gazda noastra!Sper sa intelegeti lipsa ei (si stiu ca asa veti face) si n-o sa va suparati ca nu a fost cu noi,dar,nu a avut timp nici sa deschida calculatorul,darmite sa mai si scrie pe forum!Pleaca dimineata si vine seara,franta de oboseala,mai sta putin cu fetitele ei si,a doua zi,o ia de la capat!Isi face mari probleme in privinta premiilor,fiindca nu a avut timp sa le realizeze!Am asigurat-o,si sper ca veti fi de acord cu mine,ca nu e nici o problema daca vor aparea mai tarziu,in fond,nu participam la concursuri pt premii!Deci,premiile vor aparea si,stiind ce face Claudia,vor fi extraordinare!Doar ca are nevoie de putin timp liber si,deocamdata,nu-l are!
    Sa aveti o zi perfecta,ne auzim diseara!

    13.06.2011, 09:20:34
  • Live
    Live

    E, a mai deschis computerul, căci a mai vândut şi nu putea s-o facă fără a deschide PC-ul... Da, da, bine, sunt rea!:P

    13.06.2011, 16:24:55
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Sa aveti o saptamana frumoasa!!

    13.06.2011, 17:19:30
  • aglaia
    aglaia

    ms JWL :)

    asaa, ziceam de niste premii. ofer, pt trei clienti, cate un premiu la alegere din acestea: www.breslo.ro/Shop/aglaia/Premii-concurs-Culoarea-Muzicii_26624

    in plus, o bratara va ajunge la unul dintre participanti, pt o creatie din cele care mi-au placut mai mult si care nu primeste un alt premiu la acel concurs. bratara e in genul acesteia: www.breslo.ro/Portofoliu/aglaia/Seturi_categorie_267/Set-Anca---bratara-si-cercei-cu-pietre-semipretioase-de-aventurin-verde-in-montura-realizata-manual-cu-sarma-placata-cu-argint---bijuterii-handmade_produs_206219

    asa ca, dragi organizatori, cand e momentul, sa imi indicati norocosii castigatori :) 10q

    14.06.2011, 00:03:44
  • kiti
    kiti

    Buna dragelor, sunt in asentimentul Cristinei "rea" ca si ea cand vine vorba de gazda concursului. Este o vorba care spune : ai grije ce-ti doresti ca s-ar putea sa obtii. Cand a participat la concurs cu o creatie asa frumoasa trebuia a se gandeasca si la ce va urma.Oricine are servici sta prost cu timpul dar sa intre la sfarsitul zilei sa spuna buna seara stau prost cu timpul sunt franta, nu-i lua mai mult de trei minute si faptul ca-i ocupata il stia inainte asa ca putea declina dreptul de gazda cedandul locului doi de la concursul precedent pe acest motiv si cred ca ar fi fost mai corect. Si vorba Cristinei magazinul e gol deci a vandut ceva si pt asta trebuia sa deschida compul. Asta-i parerea mea.
    In alta ordine de idei am reusit si eu sa intru sa parcurg toate lucrarile si am vazut lucruri f frumoase.
    Nisina colierul tau 88 este taman pe gustul meu, mi-a placut tare mult la fel si bratara dar cum era lista cam lunga a trebuit sa mai tai si am lasat cate o lucrare la fiecare.Va admir pe toate care lucrati in fimo si va ies lucruri asa frumoase.
    Si pt ca tot suntem la acest capitol bratara Innetei este superba.
    Coralina......Wow, care-i secretul? F. f. f frumos.
    De Miniart siBDD nu mai scriu pt ca mi-am exprimat parerea cand au postat. Mi-au mai placut De dimineata 57, 6 Denise,16 Josefina,hera Silviei, indienii Andrei, Aglaia 92, 35 Dodo, 84 Serbi si acum nu mai stiu care dar stiu ca alegerea a fost foarte grea si eu n-am votat inca (acum mi-am amintit) desi am cele 6 numere triate.Ma duc sa votez.

    14.06.2011, 21:15:39
  • kiti
    kiti

    Am uitat-o tocmai pe Tilli cu jobenul.Mi-a placut tare mult mai ales ca suntem in aceeasi barca (la jobene ma refer).

    14.06.2011, 21:22:27
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna seara,bune sa va fie inimile!!
    Probabil ca cele mai bune explicatii le va da Claudia,cand va putea,eu am scris,in mare,ce continea mesajul primit de catre mine.

    Aglaia,multumesc in numele gazdei pt premii si,parerea mea e ca alegerea celor 3 clienti trebuie sa fie facuta de catre tine,obiectiv sau subiectiv,cum vrei!Asa cum Ana-Serbani va alege catre cine vor pleca cele 7 premii oferite de dansa,mi se pare corect ca si in cazul tau sa fie la fel!Decizia iti apartine!

    Kiti,multumesc ca ai inclus-o si pe geloasa Hera printre preferintele tale si,vreau sa spun ca,exact ca si tine,am avut o multime de produse care mi-au placut enorm,dincolo de faptul ca toate mi-au placut cu adevarat ...si mi-am chinuit zdravan creierasul ca sa aleg doar 6!

    Mai aveti timp sa votati pana la ora 12,apoi urmeaza doua zile in care se va stabili clasamentul,iar daca mesajele userilor ce scriu pt prima data pe forum vor fi moderate mai repede,si clasamentul final va aparea mai repede de 16 iunie!

    Parerea mea sincera e ca a fost un concurs in care s-au inscris produse superbe si s-a ascultat muzica minunata,care atinge sufletul oricui!

    14.06.2011, 21:57:48
  • kiti
    kiti

    Silvia nu inteleg un lucru , cei care scriu pt prima data pe forum desi sunt breslasi vechi si cu multe feedbackuri trebuiesc moderati?????
    Desi nu sunt de acord cu absenta Chindiei in perioada concursului cu toate scuzele si justificarile ei de rigoare, putem sa-i multumim totusi pt tema aleasa ca in rest....
    In schimb Silvia, tu ai fost la inaltime ca de fiecare datasi trebuie sa-ti multumim pt asta.

    15.06.2011, 00:03:33
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumesc pt apreciere,Kiti!Pai,si-asa sunt o bufnita...de obicei ma prinde 3-4 dimineata facand cate si mai cate,macar atat sa fac ca sa mearga totul bine pe forum!
    Da,Kiti,oricat de vechi ai fi pe breslo,daca scrii pt prima data pe forum,mesajul trebuie moderat....Asta stiu din ceea ce am observat,nu am intrebat echipa oficiala!
    Am spus stop vot si va pot spune,deocamdata,ca podiumul e clar :)) iar mesajele nemoderate nu pot schimba cu nimic primele 3 clasate:))da' nu spun nimic...va tin in suspans,deocamdata.....
    Din pacate,avem si doua conturi de client descalificate,unul pt ca are fb 0 si unul fiindca are magazin inactiv atasat contului.....

    15.06.2011, 00:15:06
  • Tilli.n
    Tilli.n

    Buna fetele !
    Nu am mai scris nimic dar am citit tot ce s-a postat si sunt de acord cu kiti ! - dar daca stau sa ma gandesc eu nu as putea modera un concurs .Nu m-as ridica nici pana la glezna Silviei............Multumim Silvia !

    15.06.2011, 00:27:20
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ba ai fi o gazda de nota 100,Tili!!!Si,multumesc pt complimente (emoticon cu obrajii rosii...)

    In topicul votarii sunt 77 mesaje scrise,76 aparute,deci,este un singur mesaj ce trebuie moderat...

    In rest,mai vorbim...:))))

    15.06.2011, 01:25:37
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Silvia, mult spor la numarat! Azi am facut si eu o numaratoare, pe la pranz! Maine fac si restul si iti trimit rezultatele pt comparat!

    Imi pare rau de lipsa, dar lucrez de zor - si job, si casa, si margele! Vreau sa particip musai la un concurs si tre sa termin neaparat in noaptea asta!! Offf, inspiratia asta, abia sambata a venit :((

    Dar ma revansez!

    15.06.2011, 01:41:55
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna dimineata!!
    Bine,Andra,astept si clasamentul tau ca sa-l "confrunt" cu al meu,sa fiu sigura ca e corect totul!
    Bafta la concurs!!!Mda:)))),mare primadona e inspiratia,de obicei...vine cand vrea,pleaca atunci cand vrea...ar cam trebui pusa la colt si disciplinata:))))
    Oricum,sunt convinsa ca si de data asta ai sa ne lasi,ca de obicei,muti de admiratie!!!!Abia astept sa-ti vad creatia!

    15.06.2011, 08:04:59
  • Live
    Live

    Vă salut scurt! Mănânc ceva şi mă aşez la lucru. Am începute două bolerouri, o pălărie şi un colier.
    Didi sau Kiti? Care-i pe locul I?
    Vă pup pe toate! A, succes la concurs, Andra!

    15.06.2011, 11:51:46
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Spor la trebaluit,Cristina!!! Ai putintica rabdare:))))...mai e putin si vin cu rezultatele....
    A fost moderat si ultimul mesaj,asa ca,in cel mai scurt timp posibil,dupa ce voi verifica,reverifica si rasverifica punctajele,voi veni cu clasamentul,florile si sampania!!!
    Mesajul ce trebuia moderat e al unui client care,din pacate,are feedbeck 0...cu parerea de rau,va fi descalificat...Si,poate ca ar trebui sa spunem ca nu avem cu nimeni nimic,doar ca facem un regulament,indiferent de gazda concursului activ in acel moment,si nu putem sa trecem de regulile pe care tot noi le-am stabilit!
    Dar,pana la finele urmatorului concurs,sper ca acele conturi cu fb 0 sa aiba macar 1 fb pozitiv,iar contul cu magazinul inactiv sa devina activ si sa participe ca si concurent!!!

    15.06.2011, 12:51:11
  • kiti
    kiti

    Ha,ha, ha, Cristina esti miriapod??????????Cat priveste locul I e cu D .
    Andra cand termini ne arati si noua ce-ai lucrat ?Succes la concurs.

    15.06.2011, 13:00:21
  • Live
    Live

    Săru' mâna, Silvia!:)
    Am întrebat despre câştigător aşa...ca să arăt că mi-am cam dat seama care-s primele 2. Ar mai fi Eugenia, cred, pe podium.

    Miriamână, doamna Kiti, să trăiţi!:)) Lucrez la toate acelea ca să nu mă panichez că...trebuie să-l fac şi pe ăla, şi pe ăla şi pe ăla!:D :))

    Vă pupă Diana! Am vorbit cu ea la telefon. Speră să-i spună şi ei cineva când i se dă drumul acasă. Ea e veselă, mititica! Aşa reuşeşte să treacă peste...

    15.06.2011, 13:22:56
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Multumesc Cristina si Silvia!!!

    In weekend merg si la un targ!! De fapt e un festival, "Femei pe Matasari!"
    Ma vand pe Matasari :))) Ce tare suna!!!
    Mi-a placut tare mult ideea evenimentului si mi-am zis ca nu am cum sa lipsesc!!! Vor sa schimbe imaginea strazii, transformand-o in loc in care femeile isi expun arta si maiestria in toate domeniile!
    http://www.stiriong.ro/pagini/femei-pe-matasari-festival-urban-ded.php

    Va pup, oi mai intra fugitiv sa va salut si sa va felicit!!

    Pupici!!

    15.06.2011, 14:28:27
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Cristina,gata cu suspansul,am publicat clasamentul!Multilucratul ajuta la atentia distributiva:)))) Si,era clar de mult cine e castigatorul.....Si noi o pupam pe Diana si-i dorim tot binele posibil!!!
    Andra,multumesc si aici pt numaratoarea paralela,ajuta fff mult sa confrunti ce ai facut cu ceea ce a facut altcineva!!!Bafta si la concurs,si la targ!!!

    Poftiti pe covorul rosu!!!!Alaturi.....

    15.06.2011, 14:59:57
  • Knappar
    Knappar

    Am citit si eu citeva din comentariile voastre unele dintre ele chiar rautacioase (kiti si live)Eu credeam ca acesta este un site unde toata lumea poate sa isi expuna lucrarile , sa socializeze cu alte persoane (in cazul in care doreste acest lucru) si nu cred ca avem vreptul vreuna dintre noi sa facem comentarii rautacioase la adresa altor persoane (chindea)Atita timp cit ea a rugat-o pe bijouxdemonange sa o ajute cu moderarea concursului si ea a acceptat (facind o treaba excelenta) nu vad de ce trebuie voi sa vorbiti asa! Nu cred ca aveti vreun drept.Poate chiar e ocupata si nu a avut timp sa citeasca toate postarile.Sincera sa fiu nici eu nu am rabdare sa le citesc pe toate.
    Important e totus ca afost o tema foarte interesanta care a produs citeva lucruri minunate!

    15.06.2011, 15:06:04
  • Live
    Live

    Knappar, nu obişnuiesc să fiu răutăcioasă. Dacă am făcut-o (deşi nici nu ştiu dacă pot fi încadrată la "răutăţi", căci nu am spus mare lucru) este pt că m-a durut sufletul că atmosfera nu a fost decât foarte rar aşa cum eram obişnuită. Sunt un om paşnic, de felul meu, drept pentru care am să mă opresc aici cu acest comentariu. Nu înainte, însă, de a spune că nu am nimic cu nimeni, deci nici cu Claudia (Chindea). Pe care n-o "cunosc", oricum, dar pe ale cărei produse le admir foarte, foarte mult.
    Despre a avea un drept sau altul...nu e cazul să comentez.:)

    15.06.2011, 15:13:24
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Knappar,totul e bine cand se termina cu bine!!!Claudia nu a reusit sa ajunga,dar o sa ajunga si aici,si o sa pregateasca si premii,iar fetele si-au spus,ca si tine,punctul de vedere!Totul a fost frumos,muzica a fost perfecta,produsele superbe,n-are rost sa aprindem un foc pe niste vorbe!
    Poftiti,mai bine,alaturi si cinstiti cate o cupa de sampanie,felicitati-i pe castigatori si lasati ziua asta frumoasa sa se termine la fel de frumos!

    15.06.2011, 15:18:56
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    Trebuie sa spun ca mie una mi-a fost tare greu sa votez doar 6 creatii... :(
    Felicitari deci tuturor participantilor !!!

    Multumesc mult Bianinas, Coralina, Bohemian, deerstuff, serbani, treasureofpirates, miniart, artemiza, meda73 ca mi-ati acordat votul vostru, inseamna mult printre atatea creatii superbe!

    (m-am indragostit de bratarile Maya, trebuie sa-mi fac si eu :) )

    15.06.2011, 16:00:52
  • Knappar
    Knappar

    Felicitari tuturor cistigatoarelor si nu numai dupa parerea mea toate creatiile au fost minunate!Astept cu interes noul concurs!

    15.06.2011, 17:39:24
  • isabela200578
    isabela200578

    Buna seara fetelor!Knapar nu cred ca se pune vreodata problema daca avem dreptul la ceva sau nu...atat timp cat santem o comunitate cred ca "avem dreptul"sa ne spunem parerea sau sa spunem ce ne doare...sau e bine doar sa ne prefacem?Si eu sunt de parere cu cele 2 fete, fara a fi rautacioasa, ca macar duminica iti poti gasi 5 minute sa scrii 2 replici celor care concureaza ca sa vada si ei ca iti pasa de acest concurs.Eu una am trait senzatia ca celei care a organizat nu prea i-a pasat de acest concurs si de aceea sincer sa va spun nu prea am avut tragere de inima si nici inspiratie pentru editia asta.Va spun inca o data ca nu fac nici o afirmatie rautacioasa...insa am fost dezamagita.
    Va doresc o noapte linistita fetelor si multa inspiratie pentru urmatorul concurs pe care il astept cu nerabdare.
    Va pup

    15.06.2011, 23:58:55
  • de.dimineata
    de.dimineata

    A fost un concurs frumos! :)

    04.07.2011, 10:58:05
  • chindea
    chindea

    Buna
    Imi pare rau ca am fost "pusa la zid", eu de la inceput am zis ca n-o sa am timp, si asa s-a si intamplat. Nu vreau sa conving pe nimeni, poate pentru unii este greu de crezut, mi-ar placea sa pot intinde timpul meu .......poate unii reusesc, eu nu.
    Multumesc celor care de la inceput au inteles si m-au ajutat, mai bine spus au facut totul in locul meu. Mii de multumiri,si daca voi nu v-ati fi oferit voluntare as fi renuntat sa propun chiar si tema pentru concurs (participarea mea s-a limitat doar la asta, recunosc,dar nu am avut de ales).
    Felicitari pentru toate creatiile minunate, si rog castigatoarele sa isi aleaga din magazinul meu produse in valoare de 125 lei,(in ordinea locurilor 1,2,3). Sper sa va bucurati chiar si acum de ele.
    Multumesc mult inca o data celor care m-au inteles si imi pare rau ca am dezamagit o parte din voi.

    Toate cele bune!

    30.11.2011, 23:07:06