Forum: Concursuri Concurs "STUDIU BIONIC DUPA INSECTE"

  • soso07
    soso07

    Fi-miu : wau, ce fluture frumos !
    Eu : fluturele pare inconjurat de multe musculite (in a doua poza). Eu as pune numai decoruri de acest gen in casa mult visata!

    15.01.2012, 18:57:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Aoleu,si eu abia poimaine incep lucrul la cee ce vreau sa fac pt concursul de aici (emoticon cu obraji rosii) ca maine n-apuc nici sa vad margelele:)))Sper,sper sa reusesc!!

    15.01.2012, 19:05:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buburuza de la www.breslo.ro/Shop/inpaslire nu se mai vede!O fi zburat la un stapan nou,ca prea e dragalasa!

    15.01.2012, 19:13:03
  • carla69
    carla69

    Si eu voi avea unde pune dar numai dupa ce termin casa mult visata
    https://picasaweb.google.com/114196843096421767522/Familia#5697908422986397314

    15.01.2012, 19:19:58
  • impaslire
    impaslire

    Am observat,si acuma se vede.

    16.01.2012, 11:07:42
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    carla69 foarte frumos si al tau fluturas!

    16.01.2012, 16:57:43
  • carla69
    carla69

    Multumesc

    17.01.2012, 17:56:47
  • carla69
    carla69

    Nu e gata concursul?Abia astept sa vad listele cu creatii, poate sunt eu prea nerabdatoare

    18.01.2012, 10:09:57
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Carla,fii cuminte!!Eu de-abia am inceput sa lucrez la o insectuta si tu vrei sa fie gata concursul?????:)))

    18.01.2012, 10:51:10
  • carla69
    carla69

    Pai la inceput era pana in 10 ianuarie si apoi s-a prelungit inca o saptamana,sau am pierdut ceva?
    Astept,nu-i bai,si eu mai aveam ceva insecte in lucru dar cum e voie doar cu un singur produs,...

    18.01.2012, 10:58:07
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Da,Carla,s-a prelungit,dar pana pe 19 inclusiv!E scris pe pag 6,de aceea imi permit eu sa incep abia azi,sa stau eventual si la noapte ,plus ce mai pot face maine si sa vin si eu aici cu ceva!

    18.01.2012, 11:37:31
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    Da pana maine, 19 ianuarie la ora 12 noaptea.

    18.01.2012, 12:55:45
  • PixAlia
    PixAlia

    Buna! Indraznesc si eu sa particip la concurs cu timida mea compozitie. Mie imi e cam frica de insecte, insa mi s-a parut o tema foarte interesanta si Mantis Religiosa mi se par fascinante. Mentionez ca sunt debutanta in cadrul concursurilor de pe forum : www.breslo.ro/Product/Mantis-religiosa---participa-la-concursul-Studiul-bionic-asupra-insectelor_527852
    Fotografiile nu sunt foarte reusite, dar mai bine de atat n-au iesit. Multumesc!
    O seara frumoasa,
    Ana

    18.01.2012, 19:21:50
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Bine v-am gasit! Ma bucur ca s-a prelungit concursul ca sa imi fac si eu curaj sa particip cu un colier printre lucrarile de-a dreptul intimidante inscrise :). www.breslo.ro/Product/Colier-Victorian-Swallowtail_527876 este lucrarea mea. Succes tuturor!

    18.01.2012, 20:00:37
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    Bine a-ti venit sa ne bucurati privirea si cu ale voastre creatii!!

    PixAlia, dupa cum se pare cred ca esti prima si singura debutanta intr-ale participarilor la concurs, de pana acum!

    Mult succes tuturor!

    Ii asteptam si pe ceilalti creatori care doresc sa participe!

    19.01.2012, 12:46:52
  • PixAlia
    PixAlia

    Bine v-am gasit! Nu, nu sunt singura debutanta, din cate am vazut eu pe aici prima a fost nairafee, cu frumoasa buburuza.
    Mult succes tuturor participantilor!

    19.01.2012, 13:43:23
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    PixAlia, ai dreptate!! Doua sunteti, daca mai e cineva, rog sa mentioneze pana la ora 12 inainte sa fac lista.

    19.01.2012, 13:49:32
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Pt mine a devenit clar ca nu mai am cum sa postez in timp util.Cand ma bucuram ca mai am putin si-i gata,a trebuit sa merg la sedinta cu parintii(la cl a XII-a,deci imi tiuie urechile)...
    Mai am f putin de lucru la colier,dar pozele mi-ar iesi groaznice ,facute la o bucata de noapte!Nu-i nimic,o sa-mi prezint realizarea extraconcurs,din stima pt Claudia si concursul moderat de dansa.Maine,clar:))

    19.01.2012, 18:15:03
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    @Jewelswithlove - Vin eu cu o super-veioza pentru poze :P

    19.01.2012, 18:36:52
  • BohemianSin
    BohemianSin

    pai pui pozele mai intunecate si maine le schimbi cu unele bune!asa, sa nu ratezi inscrierea!:D

    19.01.2012, 22:12:13
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Chiar asa aveam de gand sa fac,Eugenia,dar,ieri a fost una din zilele alea cand nimic nu merge cum trebuie:)))Sedinta neanuntata din timp a fost una din piedici,dar,cel mai rau a fost ca n-am mai avut curent pana la 3 dimineata:)))
    Succes tututror,sunt creatii absolut minunate in concursul acesta!

    20.01.2012, 08:08:50
  • BohemianSin
    BohemianSin

    pfff, asta da ghinion!

    20.01.2012, 10:30:24
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    Jewelswithlove, a fost cu ghinion si la mine, nu am avut internet. Azi noapte am ajuns acasa la 10 si asteptam sa se faca 12 sa opresc concursul si sa fac lista cu toti participantii. La 12 fara ceva, gata internetul!!! Am asteptat in zadar si azi dimineata le fel. Era ceva defectiune de la ei. Bine ca macar acum am reusit sa fac rost de "linie".
    Mie mi se pare corest ca ghinionul sa nu o opreasca pe Jewelswithlove sa isi inscrie lucrarea in concurs. Daca sunt de acord si ceilalti participanti, bineinteles!

    Am sa postez lista si va doresc mult succes!

    20.01.2012, 11:00:27
  • soso07
    soso07

    Sigur, pune-o pe lista !

    20.01.2012, 11:03:29
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Si eu zic la fel... :)

    20.01.2012, 11:04:48
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    Din pacate nu am gasit in magazinul ei colierul pentru concurs, sunt nevoita sa postez lista fara.
    Mult, mult succes!

    20.01.2012, 12:14:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Scuze,fetele,abia acum am citit ce-ati scris:(
    Claudia,multumesc f mult pt intentie,dar n-am cum sa pun colierul nici in magazin deocamdata,ca scriu de la fratele meu,la mine s-a oprit din nou curentul!Am inteles ca ar fi "parcat"un TIR intr-un stalp,asa ceva...Dimineata am avut,pe urma s-a luat!Pozele sunt in calculatorul meu!Dar,lasa ca se sparge el si ghinionul!
    Apropo de ghinion,o sa va spun mai multe cand reusesc sa pun colierul in magazin si=apoi aici!Va pup si va multumesc pt intentiile bune!

    20.01.2012, 15:53:38
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    In sfarsit,am reusit sa ajung si eu la calculator.
    O legenda romaneasca spune despre libelule ca ar fi fost posedate de diavol si ca poarta ghinion:))) Niciodata n-am fost superstitioasa,nu cred in pisica neagra,intorsul di drum sau alte-alea.Totusi,cat am facut libelula,m-au cam urmarit ghinioanele,ceea ce nu inseamna ca ea a fost vinovata!
    Asadar,aduc in fata dvs,ceea ce trebuia sa intre in concurs ca "Red dragonfly"

    www.breslo.ro/Product/Colier-Red-dragonfly_530369

    21.01.2012, 17:27:14
  • Mascha
    Mascha

    Vreau sa votez insa 1. Nu pot vedea ultima lucrare {GabyS}, zice ca produsul nu mai poate fi gasit; deasemenea magazinul GabyS nu mai apare la cautari in 'Vanzatori'.

    2.Nu pot vedea galeriile : ma trimite pe prima pagina breslo si imi cere incontinuu sa ma reloghez.

    Vroiam sa votez acum insa n-ar fi corect daca nu as observa toate lucrarile inscrise in concurs.

    21.01.2012, 19:36:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Masha,inseamna ca GabyS are magazinul inactiv momentan si ,din cauza asta,nu apare nici un produs din magazinul ei nicaieri si nici la cautatre nu apare.

    Galeriile sunt;

    www.breslo.ro/Treasury/view/Concurs-STUDIU-BIONIC-DUPA-INSECTE-1_17392

    www.breslo.ro/Treasury/view/Concurs-STUDIU-BIONIC-DUPA-INSECTE-2_17394

    21.01.2012, 20:14:16
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Da, Mashca si Jewels, sunt intr-o situatie tare neplacuta. Pe vechiul sistem ti se activa magazinul instant cand plateai prin PayPal, acum s-au schimbat conditiile. Am platit azi si nimic, iar administratorii nu sunt de gasit azi, nici pe mail la [email protected], nici userul breslo, nici cinnamon, nici altcineva. Asa ca de-abia maine se va rezolva sau, sper eu, dupa ora 24. Imi pare extrem de rau pentru situatia creata, ma simt penibil sa am creatie in concurs si sa nu poate fi vazuta, chiar in perioada votarii.

    21.01.2012, 20:35:09
  • Mascha
    Mascha

    Din pacate, nu ma mira situatia ridicola :l
    Nu putem vedea nicaieri lucrarea, pe un blog, pe un site de incarcare de fotografii {flickr, photobucket etc.} ?
    Vreau sa votez azi, sa nu las pe ultima zi cand probabil nu voi avea timp.

    21.01.2012, 21:02:12
  • Imaginative.Art
    Imaginative.Art

    Na, se pare ca ghinioanele si oprelistile se tin de acest concurs...:(
    Ar trebuii intr-adevar urcate imaginile cu descrierea pe alt program, chiar si pe facebook si trimis linkul.
    Daca nu reusim nicium, va trebui sa mai adaugam timp votarii...

    21.01.2012, 21:52:56
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Din pacate nu am nici blog, nici cont de facebook. I-am trimis Maschei pe mail fotografiile si textul creatiei mele. De la ora 24 ar trebui sa poate fi vizualizata in magazin. In orice caz, nu as vrea sa intarzii decernarea premiilor din cauza acestei probleme. Mai e si maine o zi, iar celor care au votat azi fara a vedea toate lucrarile, daca ei considera maine ca lucrarea mea ar fi trebuit votata, sa li se dea posibilitatea sa isi schimbe votul. Daca exista o asemenea situatie, bineinteles. Altfel, nu cred ca are rost sa intarziem desfasurarea concursului. Va multumesc pentru sustinere! Imi pare rau ca s-a intamplat asa, partial e si vina mea, ca am crezut ca activarea contului se face ca inainte si m-am inselat.

    21.01.2012, 22:56:10
  • Mascha
    Mascha

    Eu am vazut lucrarea {& descrierea} Victorian Swallowtail azi noapte pe mail. Este un colier splendid, mi-au placut in mod deosebit pietrele alese si imbinarea nuantelor.
    Ma bucur ca macar azi in ultima zi de votare magazinul GabyS s-a reactivat.

    Au fost relativ putine lucrari in concurs & votarea n-a fost facila ;) M-a incantat diversitatea conceptelor si a tehnicilor folosite.

    22.01.2012, 11:55:15