Forum: Orice altceva Concurs RAPSODII DE TOAMNA... BRESLASA!

  • magiccraft
    magiccraft

    Scuze pentru intarzierea urarilor de bine si frumos in viata... Mariilor si azi Anei! si Anelor...si nu in ultimul rand Anei-Maria... La cei mai frumosi 21 de ani si inainte... :)

    09.09.2010, 10:45:18
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumesc din suflet,@magiccraft,sa dea Domnul ca macar copiii nostri sa aiba parte de tot ce e mai bun,sa nu duca lipsa de nimic si sa fie sanatosi si fericiti!!La multi ani Anelor (si,bineinteles,celor care mai poarta numele Ioachim):*:*:*

    09.09.2010, 11:18:13
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    Iti multumesc muuuult, draga Magiccraft, asa am aflat ca e si ziua mea!!!

    09.09.2010, 11:23:18
  • ganduldelemn
    ganduldelemn

    Gandul de lemn te invita la o cafea :)
    www.breslo.ro/Product/Masuta-de-cafea-alunga-singuratatea_209776

    09.09.2010, 12:08:04
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Inscriu si eu bratara 'toamna-i de arama rece':

    www.breslo.ro/Product/Bratara-toamna-i-de-arama-rece_209778

    09.09.2010, 12:15:33
  • tonycat
    tonycat

    Imi place tare mult bratara! E lucrata in tehnica mea preferata .
    O sa imi fie tare greu sa aleg pe cine sa votez. Sunt atat de multe proiecte frumoase!
    Spor si voie buna!

    09.09.2010, 12:32:23
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ooops,abia acum am citit toate comenturile....Multumesc din suflet pt urari @lanca si @deerstuff!!Asa,ca o paranteza hazlie,apropo de cele spuse de @lanca,cum tine cheful la noi 2 zile...:))de fapt,cheful incepe pe 27 august,cu ziua fiului meu,a unei matusi si a socrului,continua pe 4 septembrie cand e ziua mamei mele,apoi pe 8 e fiica mea,pe 9 "Ioachim si Ana"si ziua viitoarei cuscre,pe 15 e ziua sotului,pe 24 avem 22 de ani de casnicie,asta ca sa spun de cele mai importante date:)),deci,tot un chef!!!O zi perfecta tuturor,in plus,le felicit pe toate breslasele care au postat produse pt concurs,toate sunt ffff reusite.....

    09.09.2010, 12:38:11
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Multam tonycat nu-i tocmai ceea ce planificasem, dar n-am avut timp sa fac zacusca:P
    Intr-adevar lucrari excelente, am aruncat si eu un ochi la 'concurenta', evident n-am nici o sansa...

    09.09.2010, 13:49:32
  • deerstuff
    deerstuff

    @Jewelswithlove, asadar ceea ce se vedea ieri era doar "varful aisbergului" ;)))
    Poate reusiti sa va trageti un pic sufletul in octombrie dupa atatea petreceri!:)))
    @ Draga Ana-Serbani, m-am convins! Nu ai ochi decat pentru Magiccraft! :( Ei, ce sa-i faci, asta-i viata! :))) Nu toata lumea are sansa sa fie remarcata! :))) La multi ani inca o data si tot ce iti doresti!
    Felicitari, @Gaby si @Penelopa pentru superbele creatii!

    09.09.2010, 14:08:54
  • punctG
    punctG

    La multi ani!!! tuturor sarbatoritelor/sarbatoritilor pentru ieri si pentru azi :-*

    09.09.2010, 14:22:50
  • tonycat
    tonycat

    @deManacuPenelopa:lucrurile nu trebuie sa fie complicate. Cel mai greu este sa realizezi ceva simplu in aparenta, simplu ca design, material, structura si sa produca un efect maxim.
    Vezi lucrarile lui Brancusi. Multe lucrari sunt frumoase la editia asta si cum toamna de abia a inceput, nu stiu ce o sa mai urmeze ca tema de concurs. @deerstuff, esti norocoasa !

    09.09.2010, 14:32:53
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Multumesc deerstuff, entuziasmul tau e contagios:)

    09.09.2010, 15:05:36
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Tonycat, nu la cat e de elaborata o lucrare ma refeream ci la cat de 'in tema' e, stiu si eu ca uneori 'less is more':))

    09.09.2010, 15:07:30
  • deerstuff
    deerstuff

    Hopaaa, Penelopa! Atat de contagios imi e entuziasmul, incat am observat ca cineva s-a molipsit si "a furat" cu mult entuziasm bratara ta frumoasa din magazin ! Banuiam eu ca n-o sa apuce sa se prafuiasca, dar nu ne lasa la greu! :) Trimite-o inapoi la concurs, cu bicicleta aia fantastica!;)

    09.09.2010, 16:53:19
  • deerstuff
    deerstuff

    Merci! A ajuns inapoi "plimbareata"! :) Cred ca de-abia asteapta sa isi ia din nou zborul, dar e "consemnata" pana sambata noapte! Ai grija sa ramana la domiciliu! :)))

    09.09.2010, 17:20:42
  • Xandrastyle
    Xandrastyle

    Ma alatur si eu cu urari de bine pentru sarbatoritii de ieri si azi!
    (mai bine mai tarziu decat niciodata)-abia acum am descoperit ca am devenit activa pe forum.
    Multumesc administratorilor.De dragul temei concursului vroiam sa particip, iar cand am vazut
    ca apar ca inactiva m-am demoralizat. Acum mi-a trecut-a rasarit soarele!Multumesc!

    09.09.2010, 17:26:36
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    @xandrastyle,ai timp pana maine seara sa postezi un produs,ar fi pacat sa n-o faci!!!Asteptam...:))

    09.09.2010, 17:57:51
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Xandra,sper ca nu te superi,postez eu linkul pt produsul intrat in concurs,daca gresesc,trage-ma de urechi:))
    Deci,colierul Xandrei,pt concurs, este
    www.breslo.ro/Product/Colier-192----E-toamna-iar-Pentru-concursul-Rapsodii-de-toamna_209042

    09.09.2010, 18:02:40
  • de.dimineata
    de.dimineata

    tot din categoria inactiv dar in curs de activare...

    Gandul de lemn a pregatit:
    www.breslo.ro/Product/Masuta-de-cafea-alunga-singuratatea_209776

    09.09.2010, 18:19:55
  • Xandrastyle
    Xandrastyle

    Astazi este ziua multumirilor! Multumesc, Jewelswithlove, pentru ajutor!
    Sunt novice in ale calculatorului... m-ai scos din impas! Cred ca acum este momentul ca,in doua-trei
    vorbe, sa ma prezint:Xandrastyle este de fapt un trio: mama,fiica si bunica; fiecare avand cate un rol in "afacere", mama si bunica intr-ale margelitului,fiica cu calculatorul. Asta este tot ,pentru moment.
    Inca odata multumiri si toate cele bune!

    09.09.2010, 19:02:12
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Cu placere!!!:):*

    09.09.2010, 19:10:29
  • tonycat
    tonycat

    Devine din ce in ce mai greu. Aparitia masutei de la "Gandul de lemn" mi-a dat peste cap propriul clasament. Asa ceva nu se poate!

    09.09.2010, 20:24:20
  • Rostogol
    Rostogol

    Buna tuturor,

    Tocmai m-am alaturat comunitatii Breslo, si am considerat potrivit sa ma prezint prin participare. Asadar: www.breslo.ro/Product/Brosa-Rapsodii-de-toamna_209892

    Foarte buna ideea cu concursurile tematice, mai ales ca leac pentru blocajele creative.

    Imi pare tare bine sa va cunosc, si spor la treaba :D

    09.09.2010, 20:26:47
  • deerstuff
    deerstuff

    Cred ca avem si ceva mesaje care asteapta moderare... Cu totul intamplator am descoperit brosa MonicaiAlexandru : www.breslo.ro/Product/Brosa-Rapsodii-de-toamna_209892.
    @Cinnamon, asa-i? La acest topic, Monica imi aparea ca expeditor al ultimului mesaj, insa nu vad mesajul ei aici... Daca gresesc cu ceva, trageti-ma de maneca! ;) Eu am inscris-o in lista si am pus si linkul aici...

    10.09.2010, 03:57:20
  • deerstuff
    deerstuff

    @Xandra, si noi ne bucuram de "reactivarea" ta :)!
    @Tonycat, ai dreptate! Veti avea o misune taaare dificila!;) Sincer, pe undeva chiar ma bucur ca, in calitate de gazda, voi ramane impartiala...
    In rest, ma toooot uit la "Masuta de cafea care alunga singuratatea" si ma gandesc ca as putea s-o adopt pe post de "pet" :))) ... cred ca nu m-as mai desparti de ea! ;) Felicitari "Gandului de lemn" pentru idee si realizare!

    10.09.2010, 04:17:21
  • deerstuff
    deerstuff

    Si-acum o scurta recapitulare a "rapsodiilor" incluse in concurs pana in prezent: www.breslo.ro/Treasury/view/RAPSODII-DE-TOAMNA--BRESLASA_4195
    www.breslo.ro/Treasury/view/Rapsodii-de-toamna---2_4223

    Am omis pe cineva?

    10.09.2010, 04:23:08
  • tonycat
    tonycat

    Dear deerstuff, ce cauti la calculator la 4 dimineata? De ce nu dormi? Personal iti multumesc ca te ocupi asa de frumos si de responsabil de editia asta! Felicitari si, treci la somn!

    10.09.2010, 08:56:06
  • elooka
    elooka

    Felicitari Deerstuff....daca nu ma insel este concursul cu cele mai multe produse inscrise si toate minunate...dehhhh...tot se spune ca toamna e plina de bogatii ;)).
    Ma inscriu si eu cu oglinjoara mea care este decorata in culori tomnatice....ruginiul frunzelor (bronz si auriu si , pamantul golas parasit de verdeata (maro ).

    www.breslo.ro/Product/Feminine-touch-pt-concurs-Rapsodii-de-toamna_210063

    10.09.2010, 11:48:53
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    wow, numai frumuseti! Care mai de care se distinge prin detaliile si sentimentele transmise !!

    Imi place mult oglinjoara, e asa chic!

    10.09.2010, 12:35:15
  • deerstuff
    deerstuff

    Tonycat, imi faceam obisnuitul rond de noapte! :)))
    @ Monica, bun venit pe Breslo si mult succes magazinului tau! Totodata, bun venit la concurs! Am observat ca intre timp a aparut mesajul tau de inscriere, insa, oops! a disparut "produsul" inscris! ( www.breslo.ro/Product/Brosa-Rapsodii-de-toamna_209892)
    Te rog intra pe produsul respectiv si modifica-i stocul (din 0 in 1) ca sa-l pot reintroduce si in Galerii! Specifica in titlu ca e deja vandut, ca sa nu ai surprize!;)

    10.09.2010, 15:12:48
  • blanitza
    blanitza

    Grozava ideea unui concurs de toamna breslasa, draga Deer!
    Inscriu si eu in concurs Cerceii Jasper Filigree, gandidndu-ma ca se potrivesc temei prin culoarea pietrelor jasper, cat si prin aspectul lor romantic - anotimpul toamna are o anume nostalgie romantica...
    www.breslo.ro/Product/Cerceii-Jasper-Filigree_208789
    Urez succes tuturor creatiilor participante!!!

    10.09.2010, 15:41:57
  • deerstuff
    deerstuff

    Sunt absolut incantata si de ultimele creatii inscrise! Multumesc dragele mele: Mihaela, pentru "toamna" bogata si armonioasa, Elooka pentru delicatetea incredibilei oglinjoare cu libelula, Peafowlady pentru forta si vivacitatea vartejurilor de bronz, Miruca pentru ingeniozitatea impletirilor si unduirilor aramii, Aglaia, pentru originalitatea si naturaletea desavarsita, Gabriela, pentru eleganta austera a pendularilor de jasp!

    10.09.2010, 15:59:27
  • miruca
    miruca

    Roxana, ce grijulie esti tu cu fiecare !Multumesc, cred ca toate iti multumim!

    10.09.2010, 16:09:57
  • mihaalex
    mihaalex

    Ma inscriu si eu pe ultima suta de metri a concursului...de care abia acum am aflat :) cu ultimele mele realizari decorative...dragelor asa e toamna pt mine: intunecata, prevestitoare de iarna ...dar uneori surprinzator de luminoasa si aurie cand e scaldata in ultimele raze blande de soare, in 2 cuvinte Colectia Dust & Glow

    www.breslo.ro/Product/Tava-Dust--Glow_206939

    Mult succes tuturor!
    Miha

    10.09.2010, 16:25:48
  • deerstuff
    deerstuff

    Eu va multumesc tuturor pentru incantarea de a strange laolalta, sub pretextul toamnei :), atatea frumuseti, izvorate din suflet, talent, imaginatie si pricepere!
    www.breslo.ro/Treasury/view/RAPSODII-DE-TOAMNA--BRESLASA_4195
    www.breslo.ro/Treasury/view/Rapsodii-de-toamna---2_4282
    www.breslo.ro/Treasury/view/Rapsodii-de-toamna---3_4283

    10.09.2010, 16:32:48
  • deerstuff
    deerstuff

    Apropos de ce spunea mai sus Elooka ( "daca nu ma insel este concursul cu cele mai multe produse inscrise si toate minunate"), cred ca de abia acum, @ Mihaalex ne-a adus "pe tava" (si ce tava stralucita!!!) un loc in " Cartea Recordurilor", in privinta participantilor la concurs (cel putin din istoria concursurilor inaugurate de Loulou!) Avem, deocamdata (pentru ca mai sunt 3 ore pentru inscrieri!) 37 de participanti! "La mai mare" sau, mai bine-zis, "La mai multi!!!" ;)
    Iar daca tot am amintit de Loulou, cred ca avem si o mascota oficiala a concursului, puiutul ei de vrabioi "in culorile toamnei"! :)

    10.09.2010, 16:58:15
  • GinArts
    GinArts

    Ma alatur participantilor la concurs cu un set creat cu mult drag pentru acest concurs,a carui tema m-a incantat.Urez tuturor o toamna de poveste, in aceste prime zile in care nostalgia verii nu a disparut.Succes tuturor artistilor de pe acest site drag mie,care au creat atatea lucruri minunate!!
    www.breslo.ro/Product/Set-Toamna-timpurie---Pt-concursul-Rapsodii-de-toamna_210259

    10.09.2010, 17:30:12
  • Letitiabijuterii
    Letitiabijuterii

    Si eu pe ultima suta de metri inscriu merele mele parguite...www.breslo.ro/Product/Mere-prguite_210267

    10.09.2010, 17:35:17
  • user21
    user21

    nu-mi sta in fire sa scriu aprecieri numai ca sa ma aflu in treaba....dar colierul Aglaiei e de vis :).
    truly amazing.

    10.09.2010, 17:36:16
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Cred ca si gazda are un mare rol. Asa ca da Roxana, particip si pentru ca esti tu foarte draguta

    10.09.2010, 18:02:07
  • lycurycy18
    lycurycy18

    vin si eu cu ceva nou sper sa va placa... www.breslo.ro/Product/Cu-gandul-la-toamna---pt-concurs_210285

    10.09.2010, 18:07:30
  • forget.me.not
    forget.me.not

    Buna!
    Particip si eu cu o brosa foarte "tomnatica" :)
    www.breslo.ro/Product/Visul-unei-nopti-de-Toamna_210323
    Imi cer scuze pentru calitatea pozelor,va asigur ca arata mai bine in realitate:)
    Cum sunt membra Breslo din 1 septembrie eu nu am voie sa votez,si sincer,cred ca am scapat de o mare povara,pentru ca mi-ar fi enorm de greu sa aleg dintre atatea minunatii:)
    Asa ca va felicit pe toti pentru maiestrie si va urez succes! :)

    10.09.2010, 19:07:43
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    Felicitari organizatoarei si tuturor creatoarelor pentru minunatiile incluse in concurs!
    Si de dragul participarii ma inscriu si eu :)
    www.breslo.ro/Product/Colier---Fields-Of-Gold_210327

    10.09.2010, 19:40:11
  • de.dimineata
    de.dimineata

    A trecut ploaia, am facut poze si acum:
    www.breslo.ro/Product/Geanta-cu-floare-de-toamna_210381

    10.09.2010, 19:45:42
  • deerstuff
    deerstuff

    STOP INSCRIERI! Va multumesc din suflet tuturor pentru participare! Ma simt onorata ca sunt "gazda" unei asemenea colectii de toamna impresionante!

    10.09.2010, 20:01:26
  • deerstuff
    deerstuff

    Va rog sa imi acordati cateva minute pentru organizarea topicului de votare si pentru prinderea in Galerii a ultimelor creatii inscrise in concurs! :) Imediat ce voi intocmi lista, voi posta si aici link-ul, pentru a da startul celei de-a doua etape a concursului: votarea!

    10.09.2010, 20:05:58