Forum: Concursuri Concurs Toamna - Zana Melopeelor...

  • lenaquilt
    lenaquilt

    www.breslo.ro/item/la-brat-cu-toamna-autumn-quilted-bag-1470847.Pentru concurs Toamna.Pe langa ploaie si frig toamna ne aduce o asa mare bogatie de culori si arome...Imi ridic ochii inspre munte si simt cum ajunge in mine energie cit sa-mi ajunga pina primavara viitoare.

    03.10.2015, 06:35:36
  • decoart1
    decoart1

    cand e vorba de culorile mele preferate nu pot sta deoparte :) :
    www.breslo.ro/item/co-451-mix-autumnal-1471794

    03.10.2015, 13:15:07
  • asulikeit3
    asulikeit3

    Minunat colier in adevaratele culori ale toamnei ,asteptam urmatoarele lucrari !Mult succes !

    03.10.2015, 13:42:22
  • vasilescu.anamaria
    vasilescu.anamaria

    Buna! Ma inscriu si eu cu prima lucrare in acest concurs! :)
    www.breslo.ro/item/struguri-1471902

    03.10.2015, 18:11:14
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    buna seara.
    felicitari pentru initiativa de a organiza concurs.
    o sa incerc sa creez si eu ceva pana pe 25 octombrie mai este timp.

    04.10.2015, 17:59:47
  • carmenn
    carmenn

    te asteptam,Octavia...sigur o sa faci ceva frumos :)

    04.10.2015, 19:33:13
  • blanitza
    blanitza

    Cu ce minunatie de colier se impodobeste Zana noastra, Toamna, draga Deco, armonie de culoare, echilibru si multa pasiune, o piesa care-ti fura inima si ochii de cum o vezi, si pentru a o admira cat mai multa lume, i-am dat un share si pe fb, ceea ce voi face pentru toate frumusetile din concursul nostru!! Asa, Toamna noastra va fi vazuta si apreciata de cat mai multi iubitori de handmade, va rog mult, ar fi grozav sa lansati si voi pe orbita FB toate aceste desavarsite ofrande estetice aduse Doamnei Toamna!!!

    04.10.2015, 22:04:54
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    Imi place sa vad ca toamna este intoarsa pe toate fetele si fiecare a gasit ceva care-l inspira: fie ca sunt culorile aramii ale frunzelor pe care decoart le-a cuprins intr-un frumos colier, fie ca este vremea mohorata si ploioasa, dar care lenaquilt o face mai usor suportabila sub o umbrela in Paris :), sau momentul culesului viei, care este perfect acompaniat de versurile alese, Anamaria! Mult succes!

    05.10.2015, 13:40:06
  • AndresDesign
    AndresDesign

    Buna, fetelor si felicitari!

    Saptamana trecuta am realizat un set de genti mama si fiica care se incadreaza perfect temei voastre, asa ca il inscriu cu drag in concurs:
    www.breslo.ro/item/genti-mama-si-fiica-flori-de-toamna-1467904

    Zi frumoasa tuturor, cu multa inspiratie!
    Andreea Calinescu

    05.10.2015, 17:02:29
  • ristiana
    ristiana

    Buna seara ,
    pentru acest concurs am realizat un colier din pietre semipretioase si accesorii din bronz culori specifice toamnei :)
    www.breslo.ro/item/colier-butterfly-concurs-toamna-1472716

    05.10.2015, 21:53:51
  • frely.ro
    frely.ro

    Buna,
    ma inscriu si eu pentru prima data la un concurs pe Breslo.
    Produsul meu:
    www.breslo.ro/item/lustra-tip-pendul-cu-abajur-romantic-1472710
    ma duce cu gandul la toamna ploioasa, romantica...

    Multumesc si succes!

    05.10.2015, 22:22:17
  • asulikeit3
    asulikeit3

    Si noi te imbratisam ancabaca !Bine ai veni in concurs alaturi de minunatele tale bijuterii !Mult succes !

    07.10.2015, 13:23:29
  • decoart1
    decoart1

    multumesc de primirea calduroasa !
    a doua inscriere : www.breslo.ro/item/g-424-de-octombrie-1473411

    07.10.2015, 15:25:36
  • asulikeit3
    asulikeit3

    Superba gentuta ,superb colier !Ma intreb ce va urma decoart1 ?Mult succes !

    07.10.2015, 15:41:16
  • LauraPersic
    LauraPersic

    Buna tuturor,

    Felicitari pentru initiativa de a organiza acest concurs "Toamna - Zana Melopeelor", la care indraznesc sa ma inscriu si eu, ca si debutant.

    Va propun urmatoarele creatii:

    www.breslo.ro/item/cercei-crosetati-1461582

    www.breslo.ro/item/coliba-pescareasca-1457149

    www.breslo.ro/item/medalion-cusut-manual-cu-model-traditional-romanesc-zona-bucovina-1457090

    Mult succes tuturor!

    07.10.2015, 16:30:58
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    Felicitari fetelor pentru creatii! :) Succes va doresc!

    07.10.2015, 17:44:11
  • blanitza
    blanitza

    Cat de frumos, cat de frumos ne zugraviti Toamna, in culori asortate si-ntr-o cromatica ce ne merge drept la inima - galben, portocaliu, crem, ocru, verde, albastru, rosu, maro, si-as putea sa mai scriu o multime, pentru ca nici nu cred ca exista un alt anotimp mai bogat, cu toata explozia de culori a primaverii si verii!! Si m-am intrebat de ce oare Toamna este mai bogata pana si-n culori, fata de celelalte anotimpuri? N-am putut gasi alt raspuns decat ca Ea, Zana noastra, reprezinta punctul final in care totul trebuie sa rodeasca si sa dea in parg, Ea trebuie sa fie apogeul culorilor, si-al belsugului, si-al fortei naturii din intregul an, Ea trebuie sa daruiasca, sa recompenseze si sa bucure, Ea e randuita din Inalt sa dea masura a tot ce creste, infloreste si rodeste pe Pamant, si-n viata noastra... Iar noi, romanii, mai avem o vorba legata tot de-acest anotimp miraculos : Toamna se numara bobocii!!
    Asa gandind si de concursul nostru, inima-mi creste cand vad recolta BOGATA in frumusete si talent, in culoare si fantezie, cat va multumesc, fete dragi si creatoare inspirate, ca ne aduceti Toamna voastra-n dar, FELICITARI si SUCCES din inima!!
    Cat imi place diversitatea de creatie cu care ne intampinati, iata esenta si forta Toamnei, ne-o aduceti prin fiecare piesa, chiar din izvorul ei vrajit, Bravoo!!

    08.10.2015, 23:11:39
  • maison19
    maison19

    www.breslo.ro/item/caciulita-pumpkin-1474225
    Buna,as dori sa ma inscriu si eu in acest concurs,va multumesc.

    09.10.2015, 13:23:48
  • ArtCraftLand
    ArtCraftLand

    Buna ziua tuturor zanelor toamnei! :) Vin si eu cu un dar al toamnei: atmosfera de sezon reprodusa intr-un roombox. Am muncit cu drag si cu multa mihala la acesta creatie si sper din suflet sa va placa si voua!

    www.breslo.ro/item/roombox-miniatura-feerie-de-toamna-rezervat-pentru-concursul-toamna-1474247

    09.10.2015, 17:09:11
  • carmenn
    carmenn

    nu stiu ce se intampla din nou.nu pot sa intru in magazin nu-mi vad produsele...s-a ametit iar totul :(

    10.10.2015, 08:49:02
  • DeliaBijoux
    DeliaBijoux

    Buna ziua,
    Ma inscriu si eu la concurs cu urmatoarea lucrare
    www.breslo.ro/item/set-de-bijuterii-falling-leaves-1474455

    Mult succes tuturor!

    10.10.2015, 13:37:05
  • blanitza
    blanitza

    Minunate simboluri ale Toamnei ne aduceti, si va multumim, Zanelor!!! De la creatii-decoratiuni moderne - Roombox, ghidus si absolut seducator, BRAVOO pentru inspiratie, pana la darurile culinare ale anotimpului, Misha, esti o artista si-n bucatarie, parc-am simtit pana si mirosul imbietor al noii tale "creatii" de toamna - vegeta!! Minunate coliere in culori calde si asortate unui octombrie frumos, piese care ne merg drept la inima, si care ne imbogatesc una dupa alta, paleta in care Toamna se joaca pe carari, si-n sufletele noastre... Chiar simt ca am nevoie de acest spatiu al creatiei, topicul nostru de concurs, sa-l tinem aproape si sa ne sustinem!!! BRAVOO, fete dragi, fiecare bucatica de Toamna, furata de-afara si incrustata forever intr-o piesa, face atat de mult atat pentru sufletul creatorului, cat si-al omului apasat de vremuri, fiecare se poate desprinde prin intermediul ei, de-un cotidian atat de greu de suportat sau inteles uneori!! VA MULTUMIM ca existati!!

    10.10.2015, 14:11:22
  • BellaBijou
    BellaBijou

    Revin cu a doua lucrare propusa pentru concurs, desi nu stiu daca mai are cineva chef de concurs acum, cu haosul creat pe Breslo de noua reconfigurare a platformei :(

    www.breslo.ro/item/bratara-spirala-din-cupru-patinat-cu-margele-fatetate-de-carneol-cuart-fumuriu-si-citrin-1474659

    11.10.2015, 14:22:24
  • blanitza
    blanitza

    Iza scumpa si Mihaela draga, ce FRUMUSETI ne-ati adus la concurs, ambele piese uimitoare parca trec de ecranul acesta deseori atat de rece, si-ajung la mine si-n casa mea, aproape, foarte aproape, ne-ati adus piese cu parfum si gust de toamna, ARTISTELOR!!! Sa ne sustinem si sa rezistam prin arta si cultura, oricat de greu ar fi asta uneori, iar minunatele voastre creatii ne alina sufletul, si-si fac inmiit menirea - ARTA FINA, dragele mele dragi, oare de ce pot sa dau doar 1 fav, cand as vrea sa dau 10??

    13.10.2015, 00:11:12
  • BellaBijou
    BellaBijou

    Iti multumesc Gabi, pentru cuvintele cu suflet, mi-ai incalzit dimineata aceasta rece si mohorata, aproape ca de iarna.

    13.10.2015, 09:57:43
  • Tango2000
    Tango2000

    Buna ziua,doresc sa ma inscriu in corcurs cu niste fluturasi de toamna
    www.breslo.ro/item/cercei-in-ton-ambra-fluturi-de-toamna-1475033
    Felicitari tuturor si succes,multumesc moderatorilor!!!!!!!!!

    13.10.2015, 10:54:23
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    Ce de frumuseti noi, de culoarea mierii si a chihlimbarului! :) Felicitari dragelor, si mult succes! Asteptam cat mai multe creatii de la voi, care sa ne bucure ochii! Haideti sa facem acest concurs cel mai frumos lucru care se intampla pe-aici, in perioada asta! :D

    13.10.2015, 15:21:08
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Multumesc blanitza!
    Toate lucrarile sunt minuntate!

    13.10.2015, 19:07:28
  • blanitza
    blanitza

    Andreea draga, chiar ai zis bine, sa facem din acest concurs cel mai frumos lucru al momentului, plus ca pana-n 25 octombrie mai este timp sa vedem multa inspiratie, fantezie si talent... Ce parare ai, ne bucuri cu ceva de toamna, o piesa marca ta, de culoarea vantului:)?

    13.10.2015, 22:51:14
  • mielena
    mielena

    La buna revedere si felicitari organizatorilor pentru acest concurs! :-)
    Aduc si eu o creatie in culori de toamna, inspiratie dupa Auguse Renoir (Two Sisters- On the Terrace)
    www.breslo.ro/item/traista-renoir-1475334

    14.10.2015, 10:54:25
  • ArtGallerySABINA
    ArtGallerySABINA

    Fetelor!

    Eu ma mai inrolez cu un produs, e proaspat facut, are doar cateva zile :)
    www.breslo.ro/item/20-buc-carte-de-vizita-fata-verso-auriu-si-maro-1474375

    14.10.2015, 18:13:59
  • ArtGallerySABINA
    ArtGallerySABINA

    Si ultimul pt acest concurs:
    www.breslo.ro/item/casuta-de-ciuperca-1470993

    Va pup cu drag pe toate!

    14.10.2015, 18:15:18
  • KiusLarisaVioleta
    KiusLarisaVioleta

    In primul rand felicitari organizatorilor!
    Precizez ca e prima data cand particip la concurs.
    www.breslo.ro/item/haina-de-blana-1475528
    Va multumesc!

    14.10.2015, 18:32:19
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    Blanitza, tu vezi cumva ce am eu pe masa de lucru? :)) M-ai nimerit la fix! Numai ce am terminat un colier, pe care am sa-l inscriu in concurs zilele viitoare. Si fiindca tot spui tu de vant, are intr-adevar niste pietre de un alb-laptos/incetosat, care da, ar putea fi culoarea vantului! :D
    Milena, ma bucur tare mult ca te-ai inscris in concurs si cu ocazia asta, ti-am descoperit magazinul. Faci niste lucruri de-a dreptul minunate! Si ce ma incanta cel mai mult este faptul ca alegi sa reprezinti opere celebre de-ale unor artisti la fel de celebri, oferind astfel celui ce-ti viziteaza magazinul si celui care-ti poarta creatiile, o lectie de arta si cultura. Iar tehnica, desi nu ma pricep deloc, sunt convinsa ca o stapanesti pana la perfectiune! Felicitari!
    Sabina, foarte buna ideea ta de a inscrie cartea de vizita, ca lucrare de design grafic si tabloul, ca lucrare de arta plastica. Printre atatea bijuterii si piese de vestimentatie, care predomina, se simte nevoia si unor produse din alte categorii decat cele mentionate, ca sa imbogatim alaiul de frumuseti dedicate Toamnei! :)
    Asa ca: faci ilustratii, pictezi, lucrezi cu ceramica, faci obiecte de design interior, produse cosmetice, jucarii, sau chiar prajituri? :D Te asteptam la concurs!

    14.10.2015, 21:17:33
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    *mielena - scuze de greseala! dau un miel ;)

    14.10.2015, 21:21:04
  • mielena
    mielena

    Lasa- nu-i bai!... ca vad ca si eu l-am botezat pe Auguste Renoir, cand am postat! :-)
    Multumesc pentru intampinare!

    15.10.2015, 08:19:16
  • GyaDesign
    GyaDesign

    Buna fetelor... iata si ultima mea lucrare inscrisa in concurs:

    www.breslo.ro/item/colier-textil-magia-toamnei-1475682

    Va doresc tuturor un mare SUCCES !!

    15.10.2015, 09:54:42
  • blanitza
    blanitza

    Oooo, ce piese nou-noute si rapitoare, de cum intri, bravooo!!! Aproape nici nu stiu la care sa ma opresc mai intai, am dat fave si share pe FB, sa stie-o lume ce talente avem in concurs, si-asa si e : maini vrajite si inspiratie magica la fiecare dintre voi, ce eleganta expozitie, si ce frumuseti are Toamna in dulapior, sau in gentuta:)
    Mihaela scumpa, mi-ai furat inima demult, demult, inca de pe vremea prazului lui Nea Marin, reciteam aseara si vizionam acea minunatie creata de tine, si ma cocosam de ras, asa cum si trebuie, cand vorbim de Nea Marin!!.. Talentul tau prodigios nu inceteaza sa ma surprinda, atat de sinuos este drumul fiecaruia in creatie, si-atat de larga e paleta care te-a cucerit pe tine, incat este O BUCURIE pura cand vad ceva creat de tine, si-ti multumesc din inima pentru superba piesa inscrisa la concurs!!
    Draga Art, ne uimesti cu inspiratia si accentele moderne pe care le aduci in concursul nostru, piese fine si elegante, pentru care-ti multumim!!
    Draga mea Tango, ne-ai vrajit cu cercelusii-ambra si fluturasi, foarte frumoase fotografii, te asteptam si cu alte creatii pana pe 25 octombrie!!
    Larisa draga, o piesa vestimentara foarte eleganta, in culoarea sangerie a frunzelor de toamna tarzie, iata o creatie care ne fura inima din prima, si ne convinge cat de seducatoare si potrivita poate fi o hainuta de blana, toamna!! Bine-ai venit in concurs, te asteptam si cu alte piese!!
    Draga Gya, ce ne faci tu noua mereu, cum te joci cu inima noastra, cand vad o creatie marca Gya, am senzatia ca totul pare a se fi pus acolo absolut natural, ele singure, dantelele si margelele, au venit singurele si s-au ales, s-au impletit si s-au potrivit, atat este de armonioasa arta ta, draga mea, bravooo!!
    Andreea, ce veste minunata, vom vedea o creatie de toamna din manutele tale harnice si darnice, iar magia ce urmeaza este subtila ca un fum al lampii lui Aladin!! Daa, fiecare piesa a ta are acest efect asupra mea : usor, usor, ma prinde in lumea vrajita de culori si forme, ce tu i-ai ales-o maiestru, de-abia astept sa vad!!

    15.10.2015, 11:12:05
  • mielena
    mielena

    Gabitza Blanitza, ma-nclin! :-)

    15.10.2015, 14:02:46
  • GyaDesign
    GyaDesign

    Draga "Blanitza".....ma indepartez un pic de la tema concursului ca sa te laud,ca tu tare ne mai lauzi pe toate :) !!
    Imi place cum descrii creatiile fiecaruia dintre noi,cuvintele vin asa de la sine,curgator,exteriorizezi foarte placut emotia.....esti o mica oratoare si mi-e drag sa te citesc !

    15.10.2015, 14:23:40
  • anitabdesign
    anitabdesign

    Azi fiind iar o zi de toamna cu soare si fara ploaia de ieri, m-am gandit sa inscriu si eu creatiile:
    www.breslo.ro/item/exotic-autumn-garden-1472817
    www.breslo.ro/item/yellow-orange-pentru-comanda-1475394
    Sper sa va placa si doresc tuturor o toamna plina de creatie si zile frumoase!

    15.10.2015, 16:08:35
  • blanitza
    blanitza

    Aaa, ce-mi place ca reusesc uneori sa transpun in cuvinte ceea ce voi, fete creatoare, o faceti infinit mai bine decat mine, cu ceea ce va fura ochiul intr-o anume clipa - culoare, forma, combinatie, potrivire armonioasa sau socanta, lumea handmade este atata de bogata, incat as spune ca numai mama Natura o intrece!! Tare-mi place sa adast asupra unei piese, nu ma grabesc, nu trec repede mai departe, pentru ca as avea doar o frantura din bucuria estetica ce creatia abia asteapta sa mi-o releve, plus ca, intr-o forma criptata, creatoarea exprima ceea ce a simtit cand sufletu-i si ochiul mintii au vazut piesa intreaga, si-atunci trebuie sa onorez cum se cuvine efortul creator si clipa de emotie, care-i usoara ca o pana si zboara...
    As vrea sa stiti ca asupra tuturor pieselor care s-au inscris in concurs revin, si iar revin, privindu-le, obisnuindu-ma cu stilul fiecareia si cu maniera personala de-a spune lucrurile, si-asa, aproape pe nesimtite, incep sa va cunosc fara cuvinte, iar Arta voastra devine ceea ce Camil Petrescu observa de prin '30 - o forma de cunoastere umana. Arta chiar ajunge sa fie la intersectia tuturor credintelor umane, a atitudinilor, a starilor si emotiilor, si deunazi ma gandeam cum piesele voastre ma duc pas cu pas spre poezie, si-acolo am un Blaga solar, dincolo ma umplu de-un strop de Bacovia autumnal, dincoace imi face cu ochiul un Minulescu sagalnic si pus pe sotii, si uite-asa, cararile Toamnei se transforma pentru mine in Aleea Poetilor.

    Si-acum cred c-ar fi grozav sa reiau lista sponsorilor nostri generosi, care sunt alaturi de noi in aceasta frumoasa si poetica intrecere :
    Locul I - materiale in valoare de 100 Ron din magazinul
    www.breslo.ro/blanitza
    Locul II - premiu pus la dispozitie de Andreea, magazin
    www.breslo.ro/AndreeaBololoiJewelry
    Locul III - premiu pus la dispozitie de Suzana, magazin
    www.breslo.ro/asulikeit3
    www.breslo.ro/nikolla (60 Ron)
    www.breslo.ro/Dungulitze (100 Ron)
    www.breslo.ro/giulian (set de margelit)
    www.breslo.ro/hobbyart (set de figurine pentru pictat)
    www.breslo.ro/FantasyStonesBoutique (50 Ron)
    www.breslo.ro/BeadSupplies (100 Ron)
    www.breslo.ro/StilulBaroness (voucher 60 Ron)
    www.breslo.ro/IzvorulDePerle (50 Ron)
    www.breslo.ro/ARTLUBIJU (50 Ron)
    www.breslo.ro/YourShop (voucher 50 Ron)
    www.breslo.ro/accesoriipiele.ro (80 Ron)

    Si Premiile Speciale din partea echipei Breslo :
    - Promovarea castigatorilor printr-un mesaj catre toti cei 130 000 de membri Breslo, odata cu lansarea noului concurs;
    - 7 x Campanii promo pe Prima Pagina ( o saptamana ), pentru fiecare castigator.

    Acestea fiind spuse, cum as putea sa nu ma bucur pentru inca doua creatii minunate, marca Anitabdesign, ce ne-au calcat pragul concursului nostru??
    Cromatica vesela si cuceritoare a Toamnei ne-a si facut cu ochiul, datorita talentului Anitei, de-a o pune in piese forever loved, si-acum ce-ar fi mai frumos decat o plimbare la brat cu Toamna, cu fustita noua si gentuta prin Cismigiu??

    15.10.2015, 17:41:45
  • AndreeaBololoiJewelry
    AndreeaBololoiJewelry

    Anita, foarte frumoase ambele creatii! Parca ar fi o carare din padure fusta ta, acoperita cu toate culorile toamnei! :)
    A venit si randul meu sa inscriu prima creatie. Toamna mea este serioasa, eleganta si sofisticata, stralucitoare si rece ca argintul, si palida, stearsa dar calda, ca si cuprul - la fel ca vremea de afara, cand cu soare, cand cu ploaie. :) Colierul se numeste "Turning Brown" si prin el am surprins inceputul si sfarsitul acestui anotimp si al vietii unor frunze.
    www.breslo.ro/item/colier-asimetric-turning-brown-din-sarma-de-cupru-oxidata-si-sarma-argintata-jad-si-cuart-alb-maro-1475922

    15.10.2015, 19:03:22
  • joulibiju
    joulibiju

    Buna seara,
    Ma inscriu si eu in concurs cu lucrarea www.breslo.ro/item/set-argint-925-colier-bratara-si-cercei-toamna-dulce-cu-carneol-aventurin-citrin-cuart-1475949
    Sper sa mai urmeze si altele, am avut mai multe idei, si cand am prea multe, de regula nu termin nici una.
    Mult success tuturor!

    15.10.2015, 19:46:29
  • blanitza
    blanitza

    Mmmm, ce piese delicate si fine, o Toamna stilizata a frunzelor, in care simti realmente cum anotimpul pare-a-si lua ramas-bun, minunat ai surprins acest moment, Andreea draga, bijuterie de inalta clasa!! Contururi clare, act final si decisiv, pentru ca intr-o anume zi toamna chiar pleaca si iarna apare-n locul ei, excelent redata succesiunea prin culoare maro-argintiu-alb, si prin forma : frunza ce se transforma-n floare de gheata la feresti!!! Bravooo, Andreea, minunata piesa ne-ai adus, si mai vrem, nu ne uita!!
    Draga Jouli, ne-ai adus o alta versiune a Toamnei, mult mai calduroasa si la fel de eleganta, combinatie atat de armonioasa de culoare, un subtil degrade ce reda atmosfera de septembrie intr-un fel delicios, daca nu-ti vine sa-l mananci!! Chiar mi-ai readus in ochi o anume culoare pe care-o avea lumina in dupa-amiezele de septembrie, multumim din inima pentru inscriere, te mai asteptam si cu alte imagini ale Toamnei!!

    16.10.2015, 14:54:18