Forum: Concursuri DECERNAREA PREMIILOR _____ CAUTA SI VEI GASI: MOTIVE DE BUCURIE

  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    **********PODIUM*********************

    _____PREMIUL I_____

    42 VOTURI : CHINDEA (96) www.breslo.ro/Product/Poseta-CAUTA--Rezervat-pentru-concurs-CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_360656

    Felicitari pentru castigarea concursului, dar si pentru realizarea unui accesoriu atat de frumos si deosebit! Nu stiu cum ti-a venit ideea dar este una minunata! mi-am adus aminte de faptul ca acum ceva ani am primit un buchet mare de bujori de la un baiat cu care aveam intalnire in acea seara (a fost prima si ultima, bujorii n-au fost de ajuns :D Poate daca i-ar fi avut in orbraji :))) Oricum, m-am bucurat nespus de ei! Sunt niste flori minunate!) Asteptam cu curiozitate noua tema propusa pentru viitorul concurs!

    *** Bijouxdemonange: www.breslo.ro/Product/--Premiul-I-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Tropical-Dryad---Colectia-Gradinile-Suspendate_179967
    *** jinarlavinia: www.breslo.ro/Product/centura-cu-flori_342900
    *** mariac: www.breslo.ro/Product/Premiu-in-concursul-Cauta-si-vei-gasiMotive-de-bucurie-Locul-I_358651
    ***gretysimonica www.breslo.ro/Product/Bustiera-Butterfly-Rezervata_362815


    _____PREMIUL II______

    27 VOTURI: PUNCTG (94) www.breslo.ro/Product/Pentru-concurs_361402

    Felicitari dragii mei Gabriela si Tiberiu! O bijuterie inca o data perfecta, o floare ce nu piere datorita mai ales continutului cel mai profund al sau: picaturile din suflet, arta si iubirea de frumos (care se simte in orice creatie a voastra ;) )!

    *** bijouxdemonange: www.breslo.ro/Product/--Premiul-II-la-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Nopti-Romantice-de-Vara---Colectia-Gradinile-Suspendate_187147
    *** jinarlavinia: www.breslo.ro/Product/cutie-de-biju_336978
    *** gretysimonica: www.breslo.ro/Product/Fes-de-primavara-Zambiluta-Vandut_360122 (usor modificat)

    _____PREMIUL III______

    22 VOTURI: DE.DIMINEATA (28) www.breslo.ro/Product/Epopee-colier-si-cercei_351644

    Felicitari pentru epopeea creata! Cu adevarat cuivintele sunt de prisos si te-ai folosit cu succes de alte modalitati artistice pentru a-ti exprima un dor al sufletului!

    *** bijouxdemonange www.breslo.ro/Product/--Premiul-III-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Joc-De-Umbre_265078
    *** jinarlavinia: www.breslo.ro/Product/colier-Mac_262207
    *** gretysimonica: www.breslo.ro/Product/Manusi-fara-degete-Rezervate-ca-premiu-pt-concurs_207270

    **********MENTIUNI********************

    _____PREMIUL IV______

    20 VOTURI: AVA12 (31) www.breslo.ro/Product/Ocean-Scream-particip-la-CONCURS-CAUT-I--VEI-GSI-MOTIV-DE-BUCURIE_351373

    De vis ceea ce creezi tu!! Te apreciez foarte mult si esti clar si definitiv pe lista mea de favoriti, de artisti pe care ii admir si de la acre am de invatat!

    *** AlmondHandmade www.breslo.ro/Product/Good-Luck-Brooch---premiul-meu-pentru-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_360263

    _____PREMIUL V______

    17 VOTURI: ISABELA200578 (45) www.breslo.ro/Product/Set-colectia-primavara-rezervat-CONCURS-CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_353642

    Superb!!! Imi place la nebunie setul acesta iar culoarea, movul, este perfecta!!!

    *** kiti- premiu la alegere dintre cele oferite

    ______PREMIUL VI______

    17 VOTURI: FAIRDEALING (53) www.breslo.ro/Product/Colier-cu-amonit-rezervat-ptConcursulcauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_354788

    Felicitari draga mea, este un colier divin!

    *** kiti- premiu la alegere dintre cele din categoria de premii

    ______PREMIUL VII______

    14 VOTURI: SIMOVARTO (65) www.breslo.ro/Product/Brosa-si-cercei-cu-agata-dragon-skin-Miyuki-pirita-variscit-turcoaz_356057

    Un set extraordinar de frumos, culorile, tehnica, ideea: perfecte!

    *** kiti- premiu la alegere dintre cele din categoria de premii


    ______PREMIUL VIII______

    13 VOTURI: INNETTE (141) www.breslo.ro/Product/Ram-cu-cirese-de-mai_363666

    Foarte frumoase cireselele!! Parca imi dau o senzatie de deja vu hihi Parca seamana cu cireselele ce le purtam la urechi drept cercei in copilarie :D :)))

    *** DouaMainiDibace: o pereche de cercei la alegerea castigatorului


    ______PREMIUL IX______
    12 VOTURI: MINIART (95) www.breslo.ro/Product/BRATARA--FLOWER-POWER--UNICAT-pentru-concursul--CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_360496

    Raman muta de uimire de fiecare data cand iti vad creatiile, in special cele realizate in aceasta tehnica ce o stapanesti!!! Superb!

    *** rekacska: www.breslo.ro/Product/Bratara-hande-made-Pandora_296699

    ______PREMIUL X______

    12 VOTURI: SOPHIESSHINE (124) www.breslo.ro/Product/Sprin-Realizat-pentru-concursul-CAUTA-SI-VEI-ASI--MOTIVE-DE-BUCURIE_362193

    Sophie: colierul tau preferat este si colierul nostru preferat!! este divin, accentele cad perfect!!! Sa-l porti cu placere si sa te bucuri inmiit de el!

    *** de.dimineata: www.breslo.ro/Product/Premiu-Concurs-Forum---Mugurei-inel_341413

    ______PREMIUL XI______

    11 VOTURI: BOHEMIANSIN (81) www.breslo.ro/Product/Cercei-statement-Sea-waves_358645

    Imi place la nebunie cum redai ideile folosindu-te de materialele tale preferate! Sunt superbi, ideea e minunata iar culorile... mi-e dor de visul meu cu o insula doar a mea :p

    *** mssdelilah: www.breslo.ro/Product/cercei-gray-nest_267864

    ______PREMIUL XII_______

    10 VOTURI : IRINAINDIRA (4) www.breslo.ro/Product/Colier--Childhood-Memories_349666

    O explozie de culori, inocenta si bucurie!! imi aduce aminte de copilarie, de vremurile cand ne bucuram din orice si viata era in culori stralucitoare! iti mulumesc pentru senzatiile si amintirile ce mi le-ai oferit!

    *** josephine.joe: www.breslo.ro/Product/Bratara-lantisor-cu-flori-negrepiele-naturala-premiu-la-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_362455


    **********SPECIALE********************

    ______DEBUT______

    AVA12 - 20 voturi (31), respectiv 13 voturi (30)

    Cu adevarat Wow creatiile tale, superbe atat prin idee cat si prin culoare, tehnica, rabdare, migala! Felicitari! Te admir!

    ***www.breslo.ro/Product/Inel-MAXI-cu-cristal-Swarovski-UNICAT-premiu-pentru-DEBUT-in-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_273550

    FAIRDEALING - 17 voturi (53)

    O creatie superba, o dragoste pentru frumos si multa rabdare ce nu pot sa nu fie rasplatite! Incredere in tine iti doresc!

    *** www.breslo.ro/Product/Reinnoire---Circle-Of-Dreams--Bratari-Ce-Impletesc-Visuri_171988

    SOPHIESSHINE - 12 voturi (124), respectiv 2 voturi (71)
    Sophie, creatiile tale sunt extraordinar de frumoase, deosebit de fin lucrate, culorile imbinate sunt perfecte! Se evde in ele dragostea cu care le invalui (si eu stiu prea bine, sunt mandra cand port creatiile tale!)

    *** www.breslo.ro/Product/Snowflakes-are-one-of-natures-most-fragile-things-but-just-look-at-what-they-can-do-when-they-stick-together---set-bratara-si-cercei_252091

    LEELURECYCLE - random.org

    De cand ti-am vazut prima data creatiile pe facebook, m-am indragostit! Ma bucur enorm ca ai acceptat invitatia de a ni te alatura! Sunt deosebite si iti dorecs mult succes!

    ***www.breslo.ro/Product/--Premiu-debut-pentru-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Lumini-calde-lumini-reci_254815



    ______ATMOSFERA______

    JEWELSWITHLOVE
    *** www.breslo.ro/Product/--Premiul-special-popularitate-pentru-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Reach-for-the-stars_172091
    LIVE
    *** www.breslo.ro/Product/Midnight-Ruches_172070

    Dragele mele, ati fost alaturi de mine de la inceput pana la sfarsit si v-am sitmti sustinerea si caldura in fiecare clipa! Pregatiri de Paste, treburi casnice, probleme in gospodarie, in familie, probleme de sanatate, comenzi, creat - nimic din toate astea nu v-a impiedicat sa imi fiti alaturi si va multumesc din suflet!!!


    _____SARBATORI______

    SIMONA-FLORENTINA - random.org

    ***www.breslo.ro/Product/--premiul-special-Sarbatori-pentru-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie--Stylish-Princess_172088


    Simona, cosuletele realizate de tine sunt extraordinar de frumoase!!!! felicitari pentru dragostea, munca si priceperea cu care realizezi asemenea minunatii din hartie!
    ______CREATIE______

    ISABELA20078 - 33 voturi in total, cu creatiile 45, 120, 121 si 122
    *** www.breslo.ro/Product/Aqua-Marin-PREMIU-PENTRU-CONCURS_339092 -

    Creatiile tale sunt extraordinare, tenica abordata este de efect maxim si rezultatele de vis! Felicitari pentru tot ceea ce creezi!

    AVA12 - 33 voturi in total, cu creatiile 30 si 31

    ***www.breslo.ro/Product/--Premiul-SPECIAL-creatie-la-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Bratra-Omida-Glam_179353

    Eva: meriti pe deplin acest premiu pentru creatie, rabdarea, maiestria si pasiunea ta sunt fara margini!!! Felicitari!

    BOHEMIANSIN: 27 voturi in total * (cu creatiile 81, 93, 125)

    Creatiile tale sunt superbe, mirobolante, pline de mister si pasiune! Felicitari!!!!

    www.breslo.ro/Product/Spicy-Pearls_172089

    * Mentionez ca la egalitate de voturi se afla si creatia realizata de PunctG, pe care ii felicit din suflet pentru intreaga creatie ce prinde viata cu ajutorul mainilor voastre!


    **********ALTE PREMII********************

    _____PREMIU OFERIT DE KITI (PREFERINTA PERSONALA) _____
    va alege prima din categoria de premii oferite pentru concurs

    INNETTE


    www.breslo.ro/Product/wild-roses_361798

    www.breslo.ro/Product/Ram-cu-cirese-de-mai_363666

    _____ PREMII OFERITE DE FORHOPE (PREFERINTE PERSONALE)_____

    4.irinaindira www.breslo.ro/Product/Colier--Childhood-Memories_349666

    33. ALMONDHANDMADE www.breslo.ro/Product/Special-Pink-Bouquet---pentru-concursul-cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_352260

    45. ISABELA200578 www.breslo.ro/Product/Set-colectia-primavara-rezervat-CONCURS-CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_353642

    59. DODO www.breslo.ro/Product/Petrecere-campeneasca_355702

    115. ARTEMIZA-DESIGN www.breslo.ro/Product/La-vie-en-rose--unicat----rezervat-concurs-cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurii_362120

    141. INNETTE: www.breslo.ro/Product/Ram-cu-cirese-de-mai_363666

    96. CHINDEA www.breslo.ro/Product/Poseta-CAUTA--Rezervat-pentru-concurs-CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_360656

    95. MINIART www.breslo.ro/Product/BRATARA--FLOWER-POWER--UNICAT-pentru-concursul--CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_360496

    94. PUNCTG www.breslo.ro/Product/Pentru-concurs_361402

    1. MONICASANDICA www.breslo.ro/Product/SET-SUMMER-FLOWER_350000

    139. JEWELSWITHLOVE www.breslo.ro/Product/Set-My-Queen-----colier-si-cercei_363632


    _____PREMIU OFERIT DE LIVE (PREFERINTA PERSONALA)_____
    www.breslo.ro/Shop/Live/Furnituri_18425 - furnituri in valoare de 20 lei

    FORHOPE

    _____PREMIU OFERIT DE MENA (PREFERINTA PERSONALA)_____

    FORHOPE

    www.breslo.ro/Product/Poseta-crem-cu-floriclele-si-brosa-papion---Oferita-cadou-la-concursul-de-pe-forum_351463

    _____ PREMII CLIENTI_____


    RAMONA0707 - premiu oferit de ISABELA200578 penultimului client care voteaza

    www.breslo.ro/Product/Brosa-colectia-primavara--rezervat-concurs-premiu-pentru-clienti_362253

    DEER : premiu oferit de JEWELSWITHLOVE
    www.breslo.ro/Product/Colier-Black-and-white-----premiu-concurs-forum_360312

    MEDA73 : premiu oferit de DECOART
    www.breslo.ro/Product/Co-187---carneol-argintat---PREMIU-CONCURS-ANIVERSAR_231074

    ADINASIM : premiu oferit de BIJOUXDEMONANGE
    www.breslo.ro/Product/premiu-clienti-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Time-to-say-goodbye_265111

    DANDINELA: premiu oferit de BIJOUXDEMONANGE
    www.breslo.ro/Product/--premiu-clienti-concurs-forum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Set-din-chips-uri-si-perle-din-stcila_259991

    DUCHESS292004: premiu oferit de KITI
    premiu la alegere dintre cele din categoria de premii

    IONETA : premiu oferit de KITI

    premiu la alegere dintre cele din categoria de premii

    MDANDICA: premiu oferit de ALMONDHANDMADE
    www.breslo.ro/Product/Sunny-Days---cadou-pentru-concursul-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie-rezervati_363201

    MONNARIO: premiu in valoare de 50 de lei, la alegere, oferit de DODO




    **************

    Premiile oferite de Diana le gasiti aici:

    www.breslo.ro/Shop/forHOPE/Premii-concurs-Cauta-si-vei-gasi-Motive-de-Bucurie_24825

    Premiile oferite de Kiti le gasiti aici:

    www.breslo.ro/Shop/kiti/PREMII-ANIVERSARE_24773

    ***********


    _____LISTA COMPLETA A VOTURILOR_____

    42 voturi: 96
    27 voturi: 94
    22 voturi: 28
    20 voturi: 31
    17 voturi: 45, 53
    14 voturi: 65
    13 voturi: 30, 141
    12 voturi: 95, 124
    11 voturi: 81
    10 voturi: 4,121,125
    9 voturi: 43, 75
    8 voturi: 1,2,84
    7 voturi: 51, 58, 77, 127
    6 voturi: 37, 78, 90, 93, 139
    5 voturi: 10, 38, 46 ,54,70 ,103, 115, 128 ,130
    4 voturi: 8, 13, 59, 67, 68, 80, 114, 126, 133
    3 voturi: 26, 29,39,42,55,82,85,92,98,101,107,108,120,122,131,132
    2voturi: 5,6,16,19,22,33,41,48,49,56,61,62,69,71,74,89,97,102,104,110,117,134,136,140
    1 vot: 3,9,11,12,15,17,18,20,21,25,35,40,47,52,57,60,63,73,79,86,91,109,111,112,118,119,129,135,138
    0 voturi: 7,14,23,24,27,32,34,36,44,50,64,66,72,76,83,87,88,99,100,105,106,113,116,123,137


    ***********

    _____LISTA DEBUTANTILOR DIN CARE S-A FACUT EXTRAGEREA_____

    * au fost eliminate din aceasta lista debutantele care au castigat fie un premiu pe podium , fie un premiu la aceasta categorie, in functie de numarul de voturi.

    https://lh6.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc7wDhQZcwI/AAAAAAAAE6A/En4LmvaEeSM/s800/debut.jpg

    1. irinaindira
    2. crosetate
    3. ioiobutic
    4. casacucadouri
    5. byioanapopa
    6. rekacska
    7. julicu
    8. Miki.H
    9. arima
    10 piecesofcolors
    11. pogany
    12.treasureofpirates
    13. LeeLuRecycle
    14. dana.cernat
    15. marabuzatu



    **********************


    ______LISTA PENTRU PREMIUL DE SARBATORI FOLOSITA PENTRU EXTRAGERE_____




    https://lh6.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc7wDCUXP3I/AAAAAAAAE58/LcKKn57u-Is/s800/sarbatori.jpg

    Nisina
    simona-florentina
    sognami
    artemiza-design
    AlmondHandmade
    Jewelswithlove
    kiti

    Va multumesc tuturor ca ne-ati impartasit din cunostintele voastre, ne-ati dat sfaturi si ne-ati incantat cu bunatatile si decoratiunile pregatite de voi!

    **********************


    _____LISTA CLIENTILOR VOTANTI PARTICIPANTI LA EXTRAGERE______


    eugenia19832003
    ekorre
    soso07
    silviainfo
    sicaap
    viov
    ioneta
    avita
    duchess292004
    Pupi
    lorelle
    Chrys
    Monnario
    moshumaffy
    maela
    alexa665
    adinasim
    mdandica
    dandinela
    simpet82
    meda73
    klaudell
    deer


    https://lh6.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc7wDx74GOI/AAAAAAAAE6E/9jth-J_VAcg/s800/clienti.jpg

    **********************

    _____LISTA TUTUROR PARTICIPANTILOR LA ACEST CONCURS_____


    Jewelswithlove
    jinarlavinia
    isabela200578
    carla69
    blanitza
    pieseornamentale
    kiti
    monicasandica
    Live
    deManacuPenelopa
    dana86
    DouaMainiDibace
    irinaindira
    bijuteriiunicathandmade
    Rekacska
    forHOPE
    IGFashionDesign
    AlmondHandmade
    Crosetate
    MonicaAlexandru
    mena
    ioiobutic
    lucashop
    Buburuzacughetute
    Casacucadouri
    tonycat
    de.dimineata
    byioanapopa
    simona-florentina
    ava12
    amelycollection
    TimeToCraft
    mariac
    Goldina
    magazinuldefrumuseti
    mady68
    Pupi
    mssdelilah
    Margaux
    lanca
    artemiza-design
    sognami

    Nisina
    marybijou
    Rekacska
    dodo
    fairdealing
    julicu
    josephine.joe
    Miki.H
    simovarto
    Buburuzacughetute
    SophiesShine
    arima
    nagual
    elooka
    CORALINA
    LaliDesign
    miniart
    cinderellabijou
    punctG
    chindea
    decoart
    PiecesOfColors
    BianinasSmilingCrochet2009
    pogany
    innette
    Deea
    treasureofpirates
    gystefania
    LeeLuRecycle
    dana.cernat
    gretysimonica
    marabuzatu
    Kjoco
    soso07
    eugenia19832003
    ekorre
    bijuteriiwhatelse
    silviainfo
    sicaap
    viov
    Xandrastyle
    handmade.mititel
    Tilli.n
    delakoka
    Handmadeartwear
    omargica
    ioneta
    avita
    Laruca
    duchess292004
    lorelle
    Chrys
    Monnario
    moshumaffy
    maela
    TimeToCraft
    Panselute
    alexa665
    adinasim
    mdandica
    dandinela
    simpet82
    meda73
    klaudell
    ramona0707
    deer


    https://lh5.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc7wEDmm_KI/AAAAAAAAE6I/DFpsKTQHXRw/s800/activitate-%20bohemianSin.jpg


    *********************


    Nu in ultimul rand tin sa va multumesc pentru intreaga sustinere si interesul avut pentru buna desfasurare a acestui concurs!! Sunteti minunati, creatiile sunt extraordinare si atmosfera de paradis!!! Va multumesc pentru tot la fiecare in parte!

    Le multumesc adminilor si moderatorilor (Luigi si Cinnamon ) pentru moderarea in timp util a comentariilor si mesajelor!! Mi-ati fost de mare ajutor, astfel incat am reusit sa finalizez totul mult maid evreme decat aveam programat ( nici n-am mai facut nimic altceva in aceasta seara, dar asta e alta poveste :)) )

    Acest lucru s-a datorat de altfel si faptului ca nu au fost incidente de nici un fel la votare ! In afara celor doua conturi ce nu au intrat pe lista de clienti (SuzyQ - cont recent, deschis pe 12.05, fara feedback; si mozaic - cont fara feedback) si o situatie in care au fost votate 9 produse... nu s-a inregistrat nimic deosebit!

    Nu a fost anulat nici un vot in acest concurs, cele amintite mai sus le consider scapari!


    Le multumesc tuturor sponsorilor pentru premiile deosebite oferite!!! Am realizat impreuna un concurs bogat, cald si primitor!

    Si participantilor le multumesc pentru creatiile minunate prin care ne-au aratat motivele lor de bucurie, aducatoare de zambete si nostalgii!

    Le multumesc in mod deosebit lui Kiti, Isabela200578 si Live pentru ajutorul pe care mi l-au acordat prin realizarea numaratorii voturilor in paralel!

    Si va multumesc din nou tuturor pentru sustinere, interes, pentru atmosfera creata, pentru amintirile si comorile noastre, pentru bucuriile si tristetile impartasite, pentru ca impreuna am invins oboseala, boli, necazuri, vreme, timp si ne-am bucurat din plin de frumusete, iubire, caldura, energie, sarbatoare, Inviere, cafea si voie buna!!

    Va pup si va imbratisez!!!


    P.S.

    Mai sunt 2 premii de oferit in acest concurs, cele pentru incurajare! O rog pe MariaC sa aleaga castigatorul premiului oferit de ea din lista cu cei ce au avut 1 singur vot (este afisata un pic mai sus)

    Dupa aceasta, voi intocmi si eu o lista cu cei care nu au castigat inca nici un premiu in acest concurs si voi face o extragere! As vrea sa alin astfel eventuala tristete ce ar putea aparea si sa incurajez sa nu se lase batut!

    15.05.2011, 02:14:00
  • kiti
    kiti

    Andra esti minunata.Nu se putea ceva mai prompt, mai bine, mai clar de atat.A fost o editie minunata si tu alaturi de Silvia ati rididat standardele acestui concurs.Felicitari.
    Multumesc inca o data celor care m-au votat si care au fost pe aceeasi lungime de unda cu mine.
    Felicitari tuturor castigatorilor
    Simona, Isabela,Fardealing,Ioneta si Duchess292004:va astept in magazinul meu la sectiunea premii aniversare sa va alegeti premiul.Cu Innette am rezolvat deja, si-a ales premiul asa ca acum va fi primul venit , primul servit.Bagati in cos ceea ce va place si dupa ce am toate comenzile expediez pachetele cel mai probabil marti- miercuri.Inca odata felicitari tuturor si in special Andrei.

    15.05.2011, 07:43:44
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Felicitarile mele tuturor castigatoarelor si tuturor creatiilor participante. Grea a fost alegerea, dar concursul a fost minunat ! Imbratisari !

    15.05.2011, 09:19:47
  • arima
    arima

    felicitari tuturor!

    15.05.2011, 09:33:09
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    FELICITARI GAZDEI SI TUTUROR CISTIGATORILOR PT.CREEATIILE FRUMOASE!

    15.05.2011, 09:48:39
  • fairdealing
    fairdealing

    Felilcitari Andrei(in primul rand-k a muncit atat,este amabila si pozitiva cu toti-desi are si draga de ea probleme,apoi felicitari castigatorilor si celor ce nu au castigat-pt mine sunt castigatori si ei-pt.k atunci cand muncesti cu drag la ceva-este” un motiv de bucurie”,deci un castig,apoi,noi oamenii,fara exceptie suntem subiectivi,creatiile voastre privite de alti ochi decat cei ce au votat pot cu siguranta sa primeasca premii,si nu in ultimul rand felicitari celor ce au pus la dispozitie premii pt.acest concurs-un gest frumos,neegoist in aceasta lume egocentrica

    15.05.2011, 10:01:34
  • fairdealing
    fairdealing

    of,era sa uit cel mai important lucru:multumesc tuturor celor ce m-au votat,chiar nu ma steptam

    15.05.2011, 10:11:22
  • isabela200578
    isabela200578

    Felicitari tuturor castigatorilor si multumesc mult pentru cei care m-au votat.

    15.05.2011, 10:11:47
  • chindea
    chindea

    Multumesc mult pentru premiu, mi-a facut mare placere sa particip pentru ca ati fost niste gazde minunate.....si daca in ultima vreme am vorbit de motive de bucurie, eu as vrea premiile mele sa mearga catre Diana- ForHOPE.

    15.05.2011, 10:22:04
  • mariac
    mariac

    Felicitari tuturor,si nu in ultimul rand,Andrei,o gazda minunata.
    Felicitari chindea,ma bucur ca ai castigat.In consecinta,premiul care mergea la tine,se indreapta acum spre Diana,nu?Te admir pentru gestul facut.Felicitari inca odata.
    Al 2-lea premiu pe care il ofer,merge catre Miki.H.O rog sa comande premiul din magazinul meu.

    15.05.2011, 10:32:06
  • isabela200578
    isabela200578

    Andra felicitari pentru toata organizarea concursului...a fost de vis.Te pup

    15.05.2011, 10:57:55
  • IrinaBohemianDance
    IrinaBohemianDance

    Multumesc mult pentru premiu!!!Multumesc mult pentru oportunitatea care mi-a fost oferita de a participa la acest concurs atat de viu!!!Imi cer scuze ca nu am fost poate atat de prezenta pe forum,insa niste probleme legate de sanatatea baietelului meu m-au impiedicat sa o fac!Multumesc tuturor participantilor si tuturor celor care mi-au votat produsul!!!Multumesc mult sponsorilor pentru minunatele lucruri create cu atata daruire si oferite cu atata iubire!

    Va imbratisez cu drag si sincere Felicitari tuturor participantilor !!

    Irina

    15.05.2011, 11:07:22
  • jinarlavinia
    jinarlavinia

    felicitari castigatoarelor , astept sa intre la magazin si sa-si comande premile , si felicitari tuturor participantilor

    15.05.2011, 11:18:28
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Multumesc celor care m-au votat si multumesc magazinelor bijouxdemonange, jinarlavinia si gretysimonica pentru premii! :)
    Felicitari castigatorilor, bravo super magazinului chindea si dragilor mei creatori de la punctG... Abia astept noua tema!
    :*

    15.05.2011, 11:23:15
  • SophiesShine
    SophiesShine

    Felicitari in primul rand pentru Andra pentru acest concurs minunat, plin de viata!!!:)
    Felicitari castigatorilor.
    Multumesc mult pentru premii!
    Astept concursul urmator, de data asta vreau sa particip ca sponsor:)

    15.05.2011, 11:45:03
  • carla69
    carla69

    Felicitari castigatorilor si multumiri celor care m-au votat.A fost un concurs minunat,o lista imensa de produse care mai de care mai frumoase.Oare cum ar arata toate produsele intr-un singur magazin live?

    15.05.2011, 11:47:45
  • forHOPE
    forHOPE

    Felicitari Andrei, felicitari tuturor participantilor, felicitari tuturor castigator!!! A fost un concurs pe cinste!!!
    Multumesc tuturor celor care m-au votat!! Multumesc mena pentru premiu, nu ma asteptam!! chindea, gestul dvs m-a lasat fara cuvinte....va multumesc din inima insa nu imi permit sa imi donati toate premiile. Ajunge un singur premiu daca chiar doriti, pe care sa il scoatem la vanzare.
    La fel as dori si cu poseta de la mena, sa o scoatem la vanzare.;)

    Multumesc din inima!!!!

    15.05.2011, 11:51:48
  • simona.florentina
    simona.florentina

    felicitari tuturor.
    multumesc pentru premiu, e superb.
    mi-a facut mare placere sa particip la acest concurs si astept cu nerabdare pe urmatorul.

    15.05.2011, 11:55:33
  • LaliDesign
    LaliDesign

    Felicitari tuturor celor care au participat la acest concurs, felicitari celor care s-au implicat in realizarea acestui concurs si... nu in ultimul rand felicitari Bijouxdemonange! >:D

    15.05.2011, 12:11:19
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Buna dimineata fetelor, m-am trezit si eu, am citit tot ce ati postat (felicitari Chindea pentru gest! si felicitari Miki.H pentru premiul acordat de maria! ), am facut lista si am facut si extragerile (totul la o cana de ceai negru si rooiboos:D )!

    Spun extragerile, deoarece sunt mai multe premii de incurajare, dupa cum urmeaza:

    www.breslo.ro/Product/--Premiul-de-incurajare-pentru-concurs-fprum-Cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie---Desire--Brosa-din-material-textil--Colectia-Gradinile-Suspendate_197600

    www.breslo.ro/Product/Husa-crosetata-pentru-telefon-din-bumbac-mercerizat-alb-si-margelute-gri_204033

    www.breslo.ro/Product/Husa-telefon-rozie-fir-Anchor-Metalic_204031

    www.breslo.ro/Product/Husa-telefon-din-matase-rasucita-albastru-intens_204030

    www.breslo.ro/Product/Romantic-dreams---Brosa-din-material-textil---Colectia-Gradinile-Suspendate_197589



    Iar castigatoarele sunt:

    Blanitza
    kiti
    Deea
    Treasureofpirates
    Amelycollection


    Felicitari dragele mele! Puteti alege premiile dupa cum doriti :)


    https://lh4.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc-e4btbZhI/AAAAAAAAE6Y/UWI1L84X77s/s800/INCURAJARE.jpg

    Lista completa:

    https://docs.google.com/document/d/1XEuQ1KPUbV18OnoFdTeJm2e4LPDtmj__ow2jil2p14o/edit?hl=en&authkey=CJvagJoG

    ***********************
    Am facut si ceva statistici :D

    Durata concurs: 30 zile
    Mesaje postate pentru concurs: mult peste 500
    Utilizatori activi: 109 dintre care
    Participanti: 63 cu un numar total de
    Creatii: 141
    Debutanti: 19
    Castigatori: 27 +9(clienti)
    Premii: 49 +9(clienti) oferite de
    Sponsori: 20

    :D

    ********************

    Felicitari tuturor!!! Eu ma retrag un pic, deoarece am de terminat un colier neaparat astazi, pana diseara!!! Plus ca am si cumparaturi de facut, eventual si ceva de mancare :D Dar va astept la discutii in continuare, pana la noua editie cand ne vom muta tabara :p

    Premiile va rog sa le comandati din magazin, le voi expedia incepand cu a doua jumatate a saptamanii viitoare si va voi anunta pe fiecare in parte cand au ajuns acestea la Posta!! Va pupic!!!

    15.05.2011, 13:11:32
  • dodo
    dodo

    Nu a fost un concurs ci un maraton. Dar unul bine organizat. Startul a fost perfect, regulamentul ireprosabil. Dar ceea este inedit, munca laborioasa de final.Andra esti fenomenala!Pot doar sa-mi imaginez si cred ca sunt foarte departe de efortul depus..toata stima!
    Felicit colegele si colegii pentru creatiile minunate pe care le-am vazut si din care am selectat cu greu 8 pentru vot.
    Felicit castigatoarele! Sunteti minunate!
    Felicitari doamnelor pentru atmosfera frumoasa de concurs!
    Multumesc celor ce mi-au selectat produsul pentru vot, multumesc mult de tot Diana pentru premiul acordat si pe care-l voi purta cu mandrie.
    Premiul promis si acordat unui client votant va pleca la Monnario.
    Asadar, sper ca vei gasi ceva ce ti se va potrivi in magazinul meu ( valoare sponsorizata 50 RON ).Calde felicitari!

    15.05.2011, 13:26:56
  • Live
    Live

    'Nă ziua!
    Felicitări, măi câştigătoarelor!:) Săru' mâna, Andra, pt premiul pe care ţi-ai zis să-l strici pe mine:D :)) ! Săru' mâna, de asemenea, celor care au votat boleroul meu! :) Şi, desigur, săru' mâna tuturor celor care, în această lună(măăăă, chiar a trecut 1 lună????!!!! hmmm...de 2 săptămâni sunt eu cu vărsatul de vînt, mda...), au venit cu căldură, prietenie, umor, încurajări, sfaturi...într-un cuvânt, cu Omenie! A fost acesta un loc în care am găsit pacea de care e atâta nevoie, în nebuna noastră viaţă. Din tot sufletul sper că tradiţia sporovăielilor "de concurs" va continua şi că doamna de făcu frumuseţea aceea de geantă(Chindea) ne va lăsa să ne punem poalele-n cap:D :)) şi pe subiectul dedicat concursului domniei sale! Poate că, într timp, se rezolvă şi problemele Silviei şi vine şi ea, cu veselia sa cunoscută şi...o să râdem şi o să povestim şi...! Uraaaaa!!!! S-a terminat un concurs (nu plânge, Andra!), dar începe acuşica altul! :) Pup pe toată lumea şi zic că tare mă bucur că am dat peste voi!:)
    Am şters şi rescriu, deoarece...am uitat(bine că am citit mesajul lui Dodo) să-i spun "condoleanţe" bietei Andra, care s-a zbătut cu numărători, statistici, premii, liste etc! Acu'...cum s-o împăca munca seacă a statisticii cu minunăţiile tale de creaţii, domnişoară, nu ştiu, da' e bine dacă ştii tu...:))

    15.05.2011, 13:39:15
  • punctG
    punctG

    Multumim pentru tot, voturi... premii...
    Felicitari tuturor, participanti si organizatori (Andra esti betonata!)
    speram sa nu fim pe podium unde cred ca v-ati plictisit sa ne tot vedeti :D de acum daca mai participam vom expune numai experimente nonconventionale, asta pentru un feedback corect din partea voastra
    Va pupam si va dorim o duminica minunata!

    15.05.2011, 13:40:16
  • punctG
    punctG

    Nu am reusit sa fim ceva mai activi deoarece crocodilii astia mici au facut varsat de vant, amandoi, si da cu mixtura... da cu alcool mentolat... si este asa de frumos afara de ne doare inima ca ii tinem in casa..

    15.05.2011, 13:42:24
  • user11913
    user11913

    Buna , multumesc tuturor pentru voturi,felicitari participantilor,castigatorilor -de pe podium si de pe langa el.Irina, te astept sa comanzi premiul din magazin,felicitari pentru locul12! Andra, vei avea un moment de respiro...spor la colier! Sanatate maxima bolnaviorilor si duminica placuta noua si voua......

    15.05.2011, 13:49:58
  • Live
    Live

    Gabriela(G Point), am impresia că e dezlănţuire de vărsat de vânt! Am auzit de o mulţime de cazuri. Grijă mare la posibile complicaţii! Că-n rest...la copii nu e chiar oribilă boala şi, oricum, bine că au făcut acum şi nu "la bătrâneţe"!

    15.05.2011, 13:56:11
  • punctG
    punctG

    Noi am adus-o cu noi de la Alba :) bine ca nu au facut vara si bine ca au facut deodata si nu la diferenta de 2 saptamani, ca sa putem merge la plaja :)

    15.05.2011, 14:12:54
  • Live
    Live

    Mereu e bine să ne dăm seama că e bine că nu-i mai rău! Da, excelez la capitolul claritate în exprimare!:))

    15.05.2011, 14:15:33
  • fairdealing
    fairdealing

    live, ai un stil nemaipomenit,pe mine cel putin,ma binedispune

    15.05.2011, 14:23:53
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ramona: merci mult!!! Mie-mi place sa organizez, sincera sa fiu :p Vara asta planuiesc sa-mi iau diploma in protocol si organizare evenimente de le Eurocor... Cursurile sunt de mult la mine...dar n-am avut timp sa ma ocup de ele.. Dar mi-am propus sa invat si sa termin cu ele hihi Poate intr-o zi imi va folosi :D

    Cristina: :)) lasa, ca e stricat bine :)))
    Si nu plang... ca sigur vor fi si urmatoarele si mai frumoase :p
    E plang ca de maine lista mea de activitati este lunga si solicitanta ! Dar ma descurc eu :p

    Gabriela: merci merci :))) Mie-mi plac experimentele :D:D:D

    Si sanatate multa la copii!!!

    Josephine: sa stii, doar astazi de fapt, ca de maine... munca pe branci :))))

    Cristina: sa stii ca excelezi!!! Mai rar persoane care sa se joace cu cuvintele asa cum faci tu!! Apreciez!!

    15.05.2011, 14:30:53
  • Laura.Lee.Lu
    Laura.Lee.Lu

    Multumesc mult pentru apreciere si premiu . Pentru mine este o mare incurajare!
    Abia astept "alte motive de bucurie" !

    O zi minunata tuturor!

    LeeLu

    15.05.2011, 14:52:54
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    BUNA ANDRA. EU ABIA CE AM PRIMIT ULTIMUL CURS DE LA EUROCOR, ,TERAPII NATURISTE ,,SINCER AM MULTA TREABA CACI LA CIT DE ANCINTATA AM FAST CIND AM COMANDAT AM CAM LENEVIT SI ACUMA TREBUIE SA MA PUN PE TREABA CA NU AM DAT BANII DEGEABA PE EL.CE-I DREPT AM FOST SI OBOSITA DE LA SERVICI,TREABA ACASA CARE ESTE NECESARA SI MAI ORNAMENTELE MELE,AM LASAT CAIETELE DEOPARTE.ACUM SPER CA REUSESC IN TIMP UTIL SA TRIMIT TOATE TEMELE SI EXAMENUL FINAL.

    15.05.2011, 15:01:42
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    da, pai asa si la mine... Le-am rasfoit doar si atat... teme deloc...tre sa ma pun pe treaba! E in plan cat de curand, ca daca o las pe ultima suta de metri sigur nu mai fac nimic si sa nu fi dat atatia bani degeaba :p! hihi

    LeeLu: Ma bucur mult!!!

    15.05.2011, 15:06:21
  • Live
    Live

    Fair şi Andra, voi vreţi ceva de la mine, clar, de mă lăudaţi!:)) Glumesc! Zilele trecute mi-am amintit de un caiet pierdut. Eram în clasa a X-a. Am primit de la mama un caiet gen agendă, cu coperte cartonate, îmbrăcate într-un materiale textil verde pal. Nu am talent la desen, dar am reuşit să decorez destul de frumuşel copertele caietului cu creioane colorate, desenând un soi de crenguţe cu floricele. În acel caiet am scris. Mult. Un soi de jurnal. Numisem caietul, într-un mod foarte inspirat şi îndelung gândit:D, "Caietul verde". Nu am nici cea mai mică idee ce s-a întâmplat cu el. Şi îmi pare teribil de rău. de multe ori am zis că acolo, în acel caiet, se poate surprinde apogeul gândirii mele.:)) Scriam ceva versuri, vorbeam cu mine. Cel mai des, vorbeam cu mine. Aproape la propriu, căci numisem ciclul acela "Dialog cu propria persoană"(Gemenii ştiu că, la noi, este aproape la propriu chestia asta:D). Dialogul se purta, practic, între Minte şi Inimă. Aproape întotdeauna, la mine a câştigat Inima. Din păcate, de fapt...era doar inima, nu Inima. Inima cu I presupune şi ascultarea a ceea ce numim noi "intuiţie", care este un soi de raţiune ascunsă sub văl de "voci venite de niciunde". Da, am fost destul de singură! Nu am fraţi, tata s-a îmbolnăvit de nervi, pe când aveam 10 ani, mama a muncit destul de mult, pt a nu se simţi foarte mult faptul că tata avea o pensie foarte mică(a avut vechime mai deloc, căci avea 40 de ani când a fost pensionat). Caietele în care am scris mi-au fost, de multe ori, prieteni adevăraţi, nemânaţi de interese de 2 lei.
    Tot în clasa a X-a eram când am descoperit trupa Depeche Mode. Am început cu "Violator" şi am rămas să-i iubesc. Amintesc aceasta deoarece, pe când vă vorbeam despre mine, eu cea din clasa a X-a, m-a anunţat soţul că pe VH1 e Depeche Mode Weekend. Refuz să-mi aduc aminte cum s-a întâmplat de nu am reuşit să-i văd live. Încă mai sper.
    Am pornit de la folosirea de către mine a cuvintelor. Ele au fost aşternute pe paginile caietelor-prietene. M-am învăţat să le mânuiesc când eram destul de mică, adică în clasele primare. Compunerile, da, desigur! probabil că-l moştenesc pe bunicul dinspre tată, traducător din germană şi scriitor, de felul lui. Dacă nu ar fi plecat în 1989, aş fi ajuns să scriu mai mult şi mai serios, sigur de tot! Era deja încântat că, dintre toţi cei 4 nepoţi, e şi unul care-i urmează. Am fost şi publicată.:D În revista liceului, de unde mi s-a preluat o poezie de către "România literară"(nu, nu am reuşit să am numărul cu pricina). Şi am avut câteva editoriale pe un site de ştiri. A, şi bucăţi de jurnal de călătorie pe un alt site! Iubesc să scriu! Cândva...visam să trăiesc din asta. La fel cum visam să devin actriţă. Şi să joc rolurile Margăi Barbu. Dar visul ăsta era pe când aveam cu peste 20 de ani mai puţin. Visul cu scrisul nu s-a stins, încă.
    Scuze pentru momentul cinetic...asta...poetic! M-a pocnit nostalgia. Hehe, mi-a venit acum în minte un moment! Nu mai ştiu cîţi ani aveam. Cred că eram prin gimnaziu... Bunicul m-a întrebat care cred eu că e diferenţa dintre melancolie şi nostalgie. I-am spus cum văd eu lucrurile şi a fost încântat de răspunsul meu. Tata spune că eram tare drăguţă, isteaţă şi cuminte, când eram mică şi că...e păcat că nu am rămas mică.:D :))
    M-au potopit amintirile, pe fond muzical de Depeche Mode. Trebuie să găsesc modalitatea de a călători în timp! Am nişte întoarceri de făcut...

    15.05.2011, 15:24:19
  • kiti
    kiti

    Fetelor v-am mai spus ca este epidemie de varicela.Este sezonul.
    Cristina pt o fire romantica cum esti tu, este suficient sa inchizi ochii pt a pleca in calatorie iar forumul este un factor favorizant pt asa ceva.

    15.05.2011, 16:49:11
  • fairdealing
    fairdealing

    Eu sunt convinsa k mai sunt sperante pt.tine in lumea scrisului,Pacat k nu ai pastrat un ex.din Romania Lit.Oricum,se vede k-l mostenesti pe bunicu”,dar,te rog,spune-mi si mie ce i-ai raspuns ref.la melancolie si nostalgie(imipare rau,si tu ai avut o copilarie..)

    15.05.2011, 17:31:32
  • Live
    Live

    Psihiatrii ar numi altfel romantismul ăsta al meu.:)) Trebuie să precizez nişte trebuşoare. Ştiu că un pic cam des vorbesc despre nebunie, boli psihice, psihiatri, spitale de nebuni etc. Uneori devine deranjant şi cer scuze pentru asta! Treaba e că, pe de o parte, mulţi ani m-am temut ca boala tatălui meu să nu o fi moştenit genetic şi eu sau ca traiul alături de el să nu mă fi afectat patologic(căci aşa...comportamental, sigur că m-a afectat, că doar nu-s făcută din oţel!). Apoi...pasiunile mele, credinţele mele, comportamentul meu nu sunt tocmai încadrabile în categoria "normalitate". Nu pot spune că mi-aş dori să se încadreze. Vorbeam noi, la un moment dat, cred că la concursul Silviei, despre normalitate şi cum se defineşte ea(prin raportare la majoritate). Aşa...deci nu pot fi considerată normală. Ca oamenii să ştie că nici eu nu mă văd ca fiind normală(când te crezi cel mai sănătos dintre toţi...e semn că ai început să "pleci" cu pluta şi asta nu o spun eu, ci studiile medicale), simt nevoia să spun chiar eu că treburile nu-s tocmai în regulă, la mine. Şi mai e ceva: când oamenii sunt puşi în gardă, eşti acoperit, poţi spune orice. E adevărat că, atunci când vrei să fii luat în seamă, pe când spui sau faci ceva serios şi important, te poţi trezi că lumea râde cu poftă, ca la o glumă bună.
    Nu, nu ştiu ce m-a apucat să povestesc viaţa creierului meu, dar...câtă vreme nu urlă nimeni la mine, e ok!:))

    Nu, Kiti, vreau adevărate călătorii în timp! Cele pe care le fac, deja, povestindu-vă vouă ce lapte am supt de la mama(nu era praf:D :)) ), sunt ca o alinare, în aşteptarea celor reale.

    15.05.2011, 17:32:04
  • Live
    Live

    Fair, până la 10 ani, copilăria mea a fost superbă! După aceea... Mă rog, nu mai contează, acum!:)

    I-am spus că, într-un fel, nostalgia conţine melancolia. Melancolia aş considera-o sinonimă cu tristeţea, iar nostalgia cuprinde tristeţe, alături de dorinţa de a retrăi nişte momente din trecut. Ceva de genul ăsta. de felul meu, folosesc corect cuvintele, dar întâmpin dificultăţi în a defini un termen sau altul. Pe copiii mei d ela şcoală îi obişnuiesc să folosească cuvintele "noi" dintr-o lecţie în cât mai multe contexte, fără a mă interesa să-mi turuie explicaţia cuvântului. Mi s-a întâmplat, la începutul carierei mele didactice, să găsesc copii care ştiu foarte bine să-mi spună ce înseamnă...nu ştiu ce, dar să-l folosească pe post de nucă-n perete în enunţuri.:D

    Nu am avut ce păstra, practic, căci...nu am reuşit să intrăm în posesia unei reviste. Aaaaaa, mi-am amintit de poezii compuse de mine pe când aveam ceva gen 3-4 ani!!!!! Una era cu ţara. Le am înregistrate pe nişte casete audio. Le transcrisesem în computer, dar cred că pe hardul care a crăpat definitiv, de am pierdut o mulţime de chestiuni(inclusiv poze...). În aia cu ţara era ceva de genul "iar cei mai morţi şi cei mai moldoveni...nu ştiu ce. Mă rog...erau câteva exprimări pe acolo care m-au pus pe gânduri. Fie eram uşor retardată, fie eram genială. Dacă eram genială, e clar că mi-a trecut!:))

    Nu ştiu, Fair! Numai Dumnezeu ştie încotro te duce viaţa şi cum ajungi să-ţi foloseşti talentele, capacităţile. Dacă-mi spunea cineva pe...să zicem 2 februarie 2010 că am să ajung să câştig bănuţi destul de frumoşi făcând cercei, coliere şi chestii croşetate, râdeam de mă umflam. Oricum, talentul literar mi-a folosit enorm, de exemplu, atunci când am dat examen, în 2005, pentru a obţine prin detaşare un post în zonă aici(eu fiind titulară la Bucureşti). La literatură...ceva din "ion". Superb! Nu apucasem să citesc despre. Nu de alta, dar examenul l-am avut în lunea de după weekendul în care avusesem nunta.:D Ei bine, p mai bine de juma' de pagină A4, am bătut câmpii despre titlu, despre cum Ion este simbolul bărbatului român, despre cum putem anagrama Ion în "noi"...chestii din astea adânci. Se pare că le-a plăcut celor care au corectat, căci nota finală a fost 8. În condiţiile în care nu ştiu dacă am învăţat mai mult de 2 săptămâni(limba şi literatura română-programa ca pt titularizare, adică...cea de bac-, psihopedagogie şi metodică). Pupa-m-aş!

    15.05.2011, 17:44:02
  • fairdealing
    fairdealing

    Sunt convinsa k talentul tau de a pune in scris(sau a exprima)te va ajuta si in continuare,nu stiu cum-Dumnezeu stie mai bine,dar sigur, in relatiile cu oamenii-de ex.mie mi-ai intrat la inima,desi cand am vazut prima data poza ta de pe site,mi-am zis:”uite o femeie hotarata,cu care n-as vrea sa ma pun”ai un aer(dupa parerea mea)tare taios si pari greu accesibila.Nimeni dintre noi nu stie ce-i va aduce ziua de maine,eu ma straduiesc sa nu ma ingrijorez prea tare,sa las asta in grija lui Dumnezeu,crezi k eu(sunt economista)in urma cu un an juma„te,nici nu stiam ce inseamna caboshon,absolut nimic despre margelarit!

    15.05.2011, 18:11:29
  • yarn
    yarn

    Andra, toata stima!
    Ametesc numai cand ma gandesc cat ai stat la tastatura... :)
    Le multumesc si celor care m-au votat!!!

    15.05.2011, 18:12:33
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Cristina: te imbratisez!!! Ce-mi place sa te citesc!!... mi-ar placea si niste poezioare hihi
    Esti geniala si acum, numai ca nu mai stii sa vezi :p

    Simovarto: multumesc si felicitari!

    Eu am terminat colierul, acuma lucrez la poveste si apoi...ma bag o ora in pat...ca sunt franta... neuronii mei au lucrat mult prea intens in ultimele zile... agitatia a fost mare...stres nu prea din fericire, stiam eu ca o sa ma descurc cu toate :D

    Imi pare rau ca nu mai pot fi activa asa cum mi-as dori, dar de citit citesc! Chestia e ca, timpul chiar nu mai are rabdare (parafrazandu-l pe Moromete, dragul de el - a fost unul din personajele pe care chiar l-am inteles si-am luat si un minunat singur 10 din toata clasa, la o teza, asta inainte chiar de a fi terminat de citit cartea - ca de obicei nu prea citeam eu cand mi se cerea, numa' cand aveam eu chef :D- un pic rebela, ce sa mai ...)!

    15.05.2011, 18:22:29
  • Live
    Live

    Ehe, de foarte multe ori aparenţele pot înşela, Fair! De exemplu, când vezi mutriţa aia de copil tembel a Andrei, îţi poţi imagina că poate face ouă din mărgele?(:P scot limba către Andra, că-mi place s-o tachinez, d-aia am ales "la întâmplare" un astfel de exemplu:)) ). Glumesc! Nu ştie să facă ouă.:D Poza de la avatar are o poveste. Cam de la setul acela(bluză cu manşete-set pe care nu am apucat să-l potr vreodată, căci atunci când l-am făcut nu era vremea pt el, apoi m-am îmbolnăvit, apoi a venit vara, apoi...m-am făcut cât casa) s-au legat lucrurile, de am ajusn să am magazin pe Breslo şi să fac...chestii. De aceea am ales acea poză. Altfel, nici nu cred că aş fi pus poză cu mutra mea, la avatar. Atitudinea din poză nu are legătură prea mare cu firea mea. În primul rând, am căutat o poziţie în care să nu ies horror, nefiind delco fotogenică, de felul meu. În al doilea rând, am încercat, cică, să pozez, adică model, adică...nişte fiţe de 2 lei. Şi în viaţa de zi cu zi pot părea rece şi rea şi dură şi etc(cel mai des etc:D). Da' dacă te-nfigi un pic în mine, mă cauţi pe sub scaun.:)) Am foarte puţină încredere în forţele proprii, aşa că am mare nevoie de "proptele".

    Da, Dumnezeu ne poartă pe nişte drumuri, uneori, de nu mai pricepem ce se întâmplă. Pentru ca, apoi, când începi să pui cap la cap lucrurile, rămâi blocat de cum au fost legate. Hihihi, oamenii le-au botezat "coincidenţe"! Aham! Cum să nu...:D

    15.05.2011, 18:27:05
  • Live
    Live

    Andruţă, treci la somn, că urmează nişte zile mai greuţe pentru tine şi nu vreau să calc pe tine, când intru pe forum, din pricină că-n prag te-a pocnit oboseala! Lasă activa! Eşti activă când poţi! Fiecare e activ pe forum când vrea şi când poate. Iar eu...sunt atât de pornită pe scris, astăzi, că umplu de una singură paginile.:))

    Nici bătută nu ştiu pe unde mi-.s poeziile! Pe undeva prin pod, dar unde...bunul Dumnezeu poate ştie şi poate-mi spune şi mie! Ar trebui să le iau şi să le rescriu în computer şi să le şi printez în ţ-şpe exemplare, că altfel se pierd şi ele şi e păcat de picul de inteligenţă ce străbate din ele!:)) Am fost foarte "productivă" la începutul relaţiei cu soţul meu, de exemplu. În poeziile alea e şi ceva lumină, căci altfel...ca-n visele mele obişnuite: noapte sau semiîntuneric, suferinţă, frică, monştri. O adevărată optimistă, mânca-o-ar mama pe ea de fată!:)) Io-s creativă literar atunci când trăiesc foarte intens, fie în suferinţă neagră, fie-n rozul cel mai roz de pasiune care este ea, din fericire. La începutul relaţiei cu soţul meu erau amândouă: roz pentru mine, negru pt el(numai că el încă nu ştia:D). Am scris mult şi frumos. Nuuuu, chiar nu fac risipă de laude la adresa mea proprie! Când mai citeam poezii de demult, mă gândeam "Bă, da' inteligentă eram, dom'le!". De când m-am lăsat de fumat nu am mai scris. Nici nu-mi dau seama dacă pot scrie fără ţigară. Probabil că până pe 26 mai am să mă tot gândesc la fumat. Culmea e că mi se tot întâmplă să simt miros de tutun. S-o activa de prin pereţi, de prin mobile sau...doar de prin neuronii mei ramoliţi.:))

    15.05.2011, 18:36:09
  • fairdealing
    fairdealing

    sa stii k dracu”nu doarme si ne face sa ne gandim la chestii rele k si cum ne-ar ajuta-scri f.bine si fara tigara,eu te citesc cu placere(si nu cred k sunt singura)cat despre Andra ,am placut-o de cum am intrat pe site-imi placea si ce posta si fata ei de copil inocent(desi habar nu aveam cine e)

    15.05.2011, 19:08:42
  • dana86
    dana86

    Buna seara la toata lumea , felicitari organizatorilor , participantiilor , premiantilor . A fost frumos dar s-a terminat , nu am cistigat dar mai vreau , dana

    15.05.2011, 21:05:51
  • BohemianSin
    BohemianSin

    OMG, ce munta sisifica ai purtat aici Andra...reverentele mele!

    Multumesc pt. voturi, iar cercelusii de la Miss D era printre premiile mele preferate!

    15.05.2011, 22:06:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    o munca sisifica dar tot am uitat ceva: sa scriu unde merge premiul Eugeniei! Si anume la Simovarto :D

    https://lh5.googleusercontent.com/_UwIaDCUtcAA/Tc7wEDmm_KI/AAAAAAAAE6I/DFpsKTQHXRw/s800/activitate-%20bohemianSin.jpg

    Nu stiu de ce se vad asa de mici pozele, eu abia acum am observat :(((

    Sper sa se inteleaga din print-uri....

    Va pup, am fugit ca mai am cate ceva de facut si asta seara!!

    15.05.2011, 22:27:17
  • ava12
    ava12

    Felicitări tuturori participanților au făcut niște minunății superbe le mulțumesc tuturori care m-au votat apreciez foarte mult părerile lor.Mulțumesc din suflet premiile pe care am primit ,și nu in primul rand lui Andra că ma susținut și ma invitat la concurs ,in continuare spor la treabă și succes FETELOR vă admir.

    15.05.2011, 22:29:16
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Felicitari fetelor, celor care ati castigat! Bravo Andra pentru concurs. Il asteptam cu drag pe urmatorul!

    15.05.2011, 22:36:50
  • Live
    Live

    Hai c-am apăsat aiurea şi am pierdut ceea ce scrisesem!:(
    Deci...ziceam că mai lucrez şi io câte ceva, în seara asta, anume nişte cercei şi apoi, dacă nu adorm, încep geantă pentru pălăria pe care am postat-o în magazin.

    Am de la un second-hand un pulover făcut de "Asociaţia tricotatorilor de mână din Islanda". Mi s-a părut grozavă ideea şi mă tot gândesc ce anume s-ar putea face şi la noi, la nivelul celor care mai lucrează de mână câte ceva. Acum mi-a venit ideea: s-ar putea face o fundaţie. Habar nu am care sunt condiţiile pentru aşa ceva, dar m-am gândit că e greu de făcut nu'ş ce asociaţie, SRL sau mai ştiu eu ce, iar cu fundaţie am putea să ajutăm în mod "oficial", să facem mai ştiu eu ce evenimente. Vorbesc şi eu aşa, ca prostu', da' mi-am zis că nu strică să vorbesc "cu voce tare".

    Mă duc la cercei!

    15.05.2011, 22:37:26