Forum: Idei si sugestii Imbunatatiri Breslo necesare:

  • IGFashionDesign
    IGFashionDesign

    1. Buton pe forum .... "salt la pag x".

    E aiurea sa pierzi timpu cu next, next.
    Eu modific nr din linku de site sa sar instant unde vreau... dar pierd timp.

    PS. Inteleg .... cat mai multe clickuri = mai buna indexare in google.

    ..... dar vrem timp de creat produse, nu irosit pe "next".

    23.11.2011, 10:55:32
  • godeta
    godeta

    Si la 'cautare' ar fi bine, e complet anapoda sa click-uiesti 525 de pagini de rezultate pentru 'alb' de pilda, fara macar posibilitatea de a merge direct pe 'ultima', in felul acesta produsele de pe ultima pagina nu mai au in veci sansa de a fi vazute...

    23.11.2011, 14:49:57
  • lucashop
    lucashop

    Eu as dori sa existe o modalitate rapida de stergere a unor produse din magazin,pierd f mult timp ca sa caut un produs pe care vreau sa-l sterg sau sa-l pun la reducere de exemplu..se poate?

    26.11.2011, 00:41:25
  • Breslo
    Breslo

    - am pus peste tot pe unde exista paginatie (inclusiv cautare si forum) posibilitatea sa se ajunga direct pe ultima pagina, prin click pe ultima cifra dupa cuvantul "din";
    ex: Pagina 1 2 3 4 5 din 25 - se apasa pe 25 si se ajunge la ultima pagina

    - pana la sfarsitul zilei va exista posibilitatea de stergere a produsului din lista de produse

    Multumim pentru sugestii,
    Echipa Breslo

    26.11.2011, 13:30:20
  • Breslo
    Breslo

    Se pot sterge produse direct din "Lista mea de produse"

    26.11.2011, 17:20:10
  • choice4all
    choice4all

    Multumim pentru imbunatari. S-ar mai putea adauga una?!
    La profilul de livrare este o fereastra in care se selecteaza tarile in care se face livrarea. Mie mi-ar fi utila si optiunea UE. Se poate adauga in lista, fara a sterge nicio alta optiune?!

    26.11.2011, 18:01:24
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    in lista de produse nu pot fi mai multe produse pe pagina? la magazinele de furnituri prinde bine...merci

    26.11.2011, 18:35:09
  • basilic
    basilic

    este foarte buna modficarea aceea cu stergerea produselor, bine ca a sugerat cineva

    26.11.2011, 18:50:27
  • punctG
    punctG

    La publicitate am incercat sa fac o lista si este o eroare ceva cu java script zice ca produsul principal este obligatoriu (am refacut lista de 4 ori)

    26.11.2011, 22:08:00
  • punctG
    punctG

    si daca tot m-am apucat de scris sa o fac cum trebuie
    ar fi bine cel putin din punctul nostru de vedere sa
    - existe statitstici eventual un grafic cu 3 culori suprapuse care sa ne arate:
    - cata lume a intrat pe pagini
    - cate vizualizari au avut produsele
    - cate produse au fost adaugate la favorit

    - in loc sa scrie in dreapta sus profil sa scrie numele magazinului pe care suntem logati asta ar ajuta persoanele cu mai multe magazine

    - in magazin/produse lista mea de produse sa fie impartita in doua, lista cu produse pe stoc si lista cu produse stoc 0 este greu de ajuns la un produs de acum un an pentru dezactivare sau editare (am observat noutatile si sunt bune)

    - postarea produsului sa nu se mai faca in patru etape (dureaza destul de mult sa se incarce fiecare pagina) se poate face si din una singura

    26.11.2011, 22:19:00
  • arabela
    arabela

    Eu consider ca ar fi util daca ar primi clientii e-mail la modificarea statusului comenzii ca fiind "trimisa".

    26.11.2011, 22:47:30
  • user21
    user21

    posibilitatea stergerii mai multor mesaje, not one by one?

    27.11.2011, 11:44:00
  • Live
    Live

    În coşul de cumpărături, actualizare la mai multe produse deodată, adică modific în mai multe locuri din coş şi am un singur buton de actualizare, care-mi actualizează tot.

    27.11.2011, 12:14:02
  • punctG
    punctG

    - sa nu se mai contorizeze vizualizarile proprii la deschiderea unui produs

    27.11.2011, 13:02:06
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Da, actualizarea mai multor produse deodata in cos ar fi o super imbunatatire. Si eu sufar din cauza asta mai ales cand am multe produse in cos sau cand comand de la mai multe magazine si am ditamai lista de produse in cos si trebuie sa stau sa caut produsul nou adaugat si e o pierdere de timp.

    27.11.2011, 13:04:44
  • blanitza
    blanitza

    La vizualizarea listei de produse pe care le ai in magazin, s-a pus jos o casuta in care sa scrii cate produse sa apara pe pagina, este o imbunatatire, insa nu functioneaza inca, imi da numai 5 produse per pagina, oricat incerc.

    27.11.2011, 17:45:15
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    mie imi apar 10 pe pagina....

    27.11.2011, 18:12:52
  • Breslo
    Breslo

    In primul rand multumim pentru sugestii si idei.

    O parte le-am implementat deja si sunt functionale:

    - in "Lista mea de produse" se poate cauta rapid dupa: Stoc (punctg: rezolvare la stoc=0), Nume produs si pret
    - in "Lista mea de produse" se poate selecte numarul de rezultate care sa apara pe pagina (incercati acum, problema era de la cookie-urile din browser)
    - in partea de sus a paginilor apare Username-ul langa Avatar
    - in "Cosul de cumparaturi" se poate modifica stocul fara sa se mai incarce toata pagina. Mergeti cu mouse-ul peste produsul din lista din dreapta, apasati editeaza si modificati cantitatea

    Vor mai urma o serie de imbunatatiri pe baza cererilor voastre

    Va multumim si va dorim o duminica frumoasa in continuare!

    Echipa Breslo

    27.11.2011, 18:45:20
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    am mai scris in alta parte, dar e mai bine sa apara aici:

    vreau sa reorganizez categoriile, mai precis sa modific denumirea initiata a unei categorii, fara sa fiu nevoita sa sterg si sa o iau de la inceput. multumesc

    27.11.2011, 18:52:37
  • punctG
    punctG

    - ar ajuta iar enorm daca am avea functia de a copia datele unui produs si sa putem face mici editari pentru un alt produs care este foarte asemanator. Noi alte nevoi nu cred ca mai avem.
    Nu ma asteptam sa faceti modificarile duminica, arata bine ce s-a facut deja. Spor in continuare.

    27.11.2011, 19:46:33
  • mady68
    mady68

    cand selectez ''ci ii place acest magazin'' ,apare alaturi o lista cu produse pe care nu le-am bagat la favorite,ce reprezinta?mi se sugereaza vizualizarea lor sau ce?nu snt lamurita

    27.11.2011, 21:23:57
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    @mady68 : nici nu observasem. Observ ca se reface tot sistemul de Favorites, si inca e in plin lucru.
    Cred ca apare lista de magazin/useri care plac magazinul respectiv (prima coloana stanga), iar in dreapta sunt produse pe care ei le au la favorite. (chiar in acest moment, nu pot sa vad cine a adaugat un produs la favorite, deci butonul de "vezi cui ii mai place acest produs" nu functioneaza, dar cum am zis, e santier, probabil se lucreaza la el)

    27.11.2011, 21:35:35
  • BlueSelene
    BlueSelene

    As veni si eu cu o sugestie: inainte sa cumpar dintr-un magazin ma uit si la feedback, problema e ca iti afiseaza mii de pozitiv si de obicei doar cativa de negativ, iar in cazul in care vrei sa vezi pentru ce exact s-a dat negativ nu poti decat daca o iei pagina cu pagina si este imposibil sa vizualizezi sute de pagini in cautarea negativului... Eu personal as vrea sa stiu inainte sa cumpar care a fost problema: cu livrarea, cu piesele in sine sau care? Cred ca ar ajuta si vanzatorul, adica nu m-ar deranja sa stiu ca din mii de comenzi a intarziat una de exemplu, dar daca negativul a fost dat pt ca o piesa de argint nu e tocmai de argint... asta m-ar determina sa nu mai cumpar...

    28.11.2011, 09:38:16
  • beadshop
    beadshop

    breslo a scris : - in "Lista mea de produse" se poate selecte numarul de rezultate care sa apara pe pagina (incercati acum, problema era de la cookie-urile din browser)

    La mine se afiseaza doar 10 produse.
    Jos pe pagina, unde apare "se afiseaza x rezultate pe pagina" pot modifica x cu cat vreau pana la 999 dar tot 10 produse se afiseaza. La furnituri chiar e necesar sa se afiseze macar 100 pe pagina.

    28.11.2011, 11:02:08
  • punctG
    punctG

    Si acum nu se mai poate edita stocul direct din lista mea de produse, era buna functia.

    28.11.2011, 11:36:17
  • Breslo
    Breslo

    - din "Lista mea de produse" se poate edita: pretul, stocul si profilul de livrare.
    Pentru modificare stoc si/sau pret: se apasa cu mouse-ul pe cifra care reprezinta stocul sau pretul produsului si se deschide o casuta cu valoarea precompletata. Se introduce in casuta noua valoare si se apasa tasta "Enter"

    Pentru modificare profil de livrare: se apasa cu mouse-ul pe numele profilului de livrare si se deschide o casuta precompletata cu numele profilului de livrare. Se apasa pe acea casuta si se alege noul profil de livrare.

    - pentru numarul de produse afisate pe pagina: sub paginatie, in partea de jos a ecranului se introduce in casuta numarul si se apasa tasta "Enter". In cazul in care optiunea nu este salvata va recomandam sa stergeti toate cookie-urile din browser si sa incercati din nou. In cazul in care problema persista va rugam sa ne contactati

    28.11.2011, 13:58:25
  • Margelute
    Margelute

    Se poate usura si stergerea unui produs din lista de produse? DUpa ce sterg un produs in loc sa-mi reincarce lista de produse, ceea ce nu m-ar deranja sa n-o faca daca nu se poate, ramane o pagina alba si daca dau refresh ma duce in pagina principala breslo.

    28.11.2011, 14:19:28
  • Breslo
    Breslo

    Tinem cont de toate sugestiile voastre.

    Pana gasim solutii pentru fiecare, credem ca o sa va placa asta: www.breslo.ro/Forum/Modificari-liste-favorite_topic_6121

    Noua ne place. :)

    28.11.2011, 14:35:32
  • Breslo
    Breslo

    - margelute: multumim pentru sugestie, am implementat deja (apasa Ctrl + F5 pe pagina "Lista mea de produse" pentru a incarca toate modificaril), asteptam feedback.

    28.11.2011, 14:45:51
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    mie una nu stiu daca chiar imi place sa umblu cu lista de favorite in frunte...

    Dar sa zicem ca ar fi oarecum utila.... sa vedem ce le place celorlalti utilizatori si sa facem ceva pe placul lor poate poate or cumpara... Si uite-asa scapam de originalitate si creativitate ... pana la urma, la ce bun?

    28.11.2011, 14:51:56
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    in schimb imi place ca pot sterge, modifica si promova produsul direct din lista de produse!! Asta e foarte bine! :)

    28.11.2011, 14:52:56
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Am si eu o nelamurire si chiar nemultumire. Vi se pare in regula ca, atunci cand dau pe "vezi cui i mai place acest produs" sa-mi apara o multime de alte produse, care nu-mi apartin, bagate de persoana respectiva la favorite? In fond, e magazinul meu si nu ma prea intereseaza sa fac reclama altora pe banii mei. Nici nu ma intereseaza pe cine a mai bagat persoana la favorite, ma intereseaza doar informatia despre produsul meu. Nu inteleg,..de ce nu era bun vechiul format?

    28.11.2011, 14:53:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    perfect de acord....


    una la mana ca nu am de ce sa umblu cu lista de favorite in frunte (care o prefer totusi personala....)
    si a doua: artemiza a punctat bine, facem reclama gratuita altora....

    28.11.2011, 14:56:08
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Nu observasem comentariile anterioare, dar, imi mentin parerea. De ce atatea complicatii inutile, in loc sa se lucreze la nevoile stringente? Si, inca odata zic, imi displace total sa-mi apara acolo produsele altora, sa nu mai pomenesc de faptul ca, nici eu nu prea pricep ce-i cu ghiveciul acela, dara-mi-te un strain de breslo, care se uita acolo.

    28.11.2011, 14:59:10
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    mda


    cred ca azi m-am trezit cu fata la perna (desi eram cu fata in sus si perna sub mine...)

    ideea e ca...eu tot astept sa vad folosul cererilor de prietenie :D presimt ca se va intampla curand si acest lucru, avand in vedere noua lista de favorite, cam prea transparenta dupa gusturile mele...

    28.11.2011, 15:05:33
  • Breslo
    Breslo

    Va reamintim ca aveti optiunea de a va face favoritele private.
    Din meniul: My Breslo>Favorite>Setari

    Consideram ca acest tip de interactiune incurajeaza foarte mult cumparatorul. Ea permite un tip de promovare personalizata in interiorul comunitatii Breslo, facand posibila, in plus, si o vizibilitate selectiva, extrem de relevanta pentru client.

    Am considerat urmatorul scenariu:

    Un client vede un produs care ii place. Da click pe “cui ii mai place acest produs” si de acolo, poate vedea ce alte produse au mai adaugat la favorite oameni cu gusturi similare lui. Acest lucru il va directiona si spre alte magazine similare. UNUL DINTRE ELE POATE FI CHIAR AL VOSTRU.

    Da, prin aceasta functie va veti promova si incuraja colegii. Va rugam tineti cont de faptul ca, in acelasi timp, si ei vor face acelasi lucru pentru voi.

    NU este vorba de reclama gratuita, ci de sustinere reciproca.

    Aceasta functie este foarte benefica pentru functionarea Breslo ca platforma cu vanzare si va ramane. Mai mult, in curand veti putea vedea toate favoritele unui utilizator, pentru a va putea orienta mai usor prin multitudinea de produse de pe Breslo.

    Va incurajam sa va familiarizati cu ea, si daca in final decideti ca nu vi se potriveste, din nou, va amintim ca o puteti dezactiva din meniul My Breslo>Favorite>Setari.

    Speram sa considerati ca nu va fi necesar.

    28.11.2011, 15:28:44
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    o functie de search pentru forum? :)

    28.11.2011, 16:02:17
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Multumesc pentru precizare! Nu am stiut ca exista optiunea respectiva.

    28.11.2011, 18:39:32
  • Live
    Live

    Mă declar mulţumită de noua "faţă" a coşului de cumpărături!

    28.11.2011, 21:11:03
  • blanitza
    blanitza

    Si mie mi-ar placea ca in loc de favoritele mele, sa apara in dreptul nick-name-lui meu produsele din magazinul meu, si exact la fel sa se intample si cu ceilalti, cred ca asta ar fi o reclama mult mai buna si mai productiva, si chiar am pune la favorite mult mai multe produse decat punem in momentul de fata.

    29.11.2011, 00:39:50
  • Breslo
    Breslo

    @blanitza

    Scopul acestei functii este sa ii prezentam clientului produse care chiar l-ar putea interesa, alese de alti utilizatori cu gusturi similare lui.

    In prezent, cei mai multi vizitatori nu au rabdare sa parcurga intreaga galerie de produse de pe Breslo pentru a gasi ceva care sa le placa. Din cauza asta, multe din ele sa ramana neobservate.

    Cu siguranta, o parte din aceste produse la care cumparatorii nu ajung pentru ca nu au rabdare sunt ale tale, sau ale mele, sau ale andrei, sau ale eugeniei, sau ale gabrielei, sau ale artemizei, sau, sau, sau.

    Speram sa intelegeti beneficiile acestei noi functii. Prin ea, vor fi directionati spre magazinele voastre un numar mult mai mare de clienti care chiar sunt interesati sa va cumpere produse.

    Intr-un fel, vor avea acelasi efect pe care il au galeriile de pe prima pagina.

    Speram si sa decideti sa va lasati favoritele vizibile, si sa le folositi pentru a adauga produse care chiar va sunt dragi. In acest mod, ii veti ghida pe oamenii care vi se aseamana spre lucruri si magazine pe care le vor indragi si ei.

    De cand am activat-o am descoperit o multime de produse minunate despre care nici nu stiam ca exista.

    La urma urmei, nu avem nimic de ascuns, si rau chiar n-are cum sa faca.

    Da, v-ati prins, noua chiar ne place. :)

    29.11.2011, 11:26:50
  • MariusRF
    MariusRF

    "Cele mai noi Produse Non Handmade/Handmade listate"
    Cred ca ar fi mai bine ca derularea sa fie descrescatoare (de la cele mai noi postate la cele mai vechi) si nu invers. De cate ori deschid breslo imi apar "cele mai vechi produse listate"; e adevarat ca exista butonul "vezi tot" , dar inca nu toata lumea l-a observat.

    Sper ca nu cer prea mult! Va multumesc anticipat! O zi placuta in continuare!

    29.11.2011, 17:28:34
  • katafolt
    katafolt

    Mesajul a fost mutat in www.breslo.ro/Forum/Pe-BRESLO-se-vinde-orice_topic_1720/?p=49

    29.11.2011, 20:56:39
  • katafolt
    katafolt

    Mesajul a fost mutat in www.breslo.ro/Forum/Pe-BRESLO-se-vinde-orice_topic_1720/?p=49

    29.11.2011, 20:58:37
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Mesajul a fost mutat in www.breslo.ro/Forum/Pe-BRESLO-se-vinde-orice_topic_1720/?p=49

    29.11.2011, 21:18:20
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Mesajul a fost mutat in www.breslo.ro/Forum/Pe-BRESLO-se-vinde-orice_topic_1720/?p=49

    29.11.2011, 22:03:06