• kiti
    kiti

    Costurile de transport sunt diferite in functie de modalitatea de plata- avans sau ramburs care nu intotdeauna este la latitudinea cumparatorului. De ex un cumparator cu comenzi neridicate la activ poate el sa bifeze ramburs dar eu in aceste situatii solicit plata anticipat sau anularea comenzii daca nu-i convine, pt a elimina orice risc.In situatia asta ce suma intra la calcul.

    03.04.2011, 21:50:22
  • mariapas
    mariapas

    eu sint cumparaor si ma bucur ca multi vanzatori cu care colaborez imi permit completari la comanda initiala... si pot spune ca majoritatea comenzilor mele sint formate din mai multe comenzi...si nu cred sa fiu un caz singular...deci, va trebui facut un calcul la final sa scazi taxa de transport la toate completarile ... tare mi-e ca-i va stresa pe multi vanzatori si nu vor mai accepta completari la comanda initiala
    dar, repet (cred ca am spus-o de vreo trei ori deja)..facilitatea aceea de baza, cea mai importanta dupa parerea mea si a altora (TRIMITERE COMANDA SEPARAT, NU SIMULTAN PT TOATE COSURILE UMPLUTE LA MAI MULTI VANZATORI) cand se va implementa?! vorba laurei, n-ar strica un sondaj inainte sa se implementeze ceva ce nu e neaparat o imbunatatire in opinia majoritatii

    02.05.2011, 22:17:57
  • queenBEAD1
    queenBEAD1

    Legat de costul transportului adaugat la comanda: ptr mine,una este aiurea tocmai ptr ca primesc multe completari la comanda si pana ajung sa ma intalnesc cu persoana respectiva se poate intampla sa aiba 10 completari (am avut caz si de mai multe). Cum se va face atunci cand transportul este zero ptr o anumita suma sau cand toate completarile vor da peste 100 lei? Este foarte ciudat. Chiar daca are astfel sistemul, la ei cand faci o comanda nu mai poti face completari deci se impune acest transport automat. Plus ca transportul este pe greutate nu pe colet ca la noi...

    03.05.2011, 10:19:46
  • handMADEina
    handMADEina

    Ca tot se cheama LOCALIZARE... Era foarte bine cand era vizibil orasul in care se afla vanzatorul/magazinul. Chiar azi m-a intrebat cineva care-mi intrase de multa vreme in magazin si-mi stia produsele, din ce oras sunt. Surprinzator, suntem din acelasi oras, dar nu si-a dat seama de la prima "intrare" in magazin. Nu toata lumea are timp si rabdare sa faca sapaturi, chiar nu inteleg de ce s-a ascuns localitatea in Profil.

    04.05.2011, 23:04:59
  • miruna.design
    miruna.design

    Cea mai mare aberatie!Astazi mi-a aparut la o comanda calculata taxa postala: 5 lei Iar eu platesc si taxa pt greutate, si taxa pt ramburs si taxa pt valoare declarata ( stiti bine ca nu se poate trimite fara valoare un colet cu ramburs)
    Ce va zice destinatarul cand eu voi trece mai mult decat suma calculata " automat?"

    16.05.2011, 21:19:48
  • CoraliaUniqueArt
    CoraliaUniqueArt

    Localizarea mi se pare o idee buna si daca se completeaza cu grija pretul transportului, cred ca si ideea cu calcul automat in cosul de cumparaturi avantajaza atat clietul cat si vanzatorul.

    16.05.2011, 23:02:01
  • darkhair04
    darkhair04

    Buna ziua! As dori sa iau si eu legatura cu cineva (din Bucuresti ) care lucreaza in rasina sintetica. Am niste insecte pe care as dori sa le pastrez cat mai mult si cred ca in rasina sintetica rezista. Nu stiu nici un atelier care prelucreaza insecte in rasina sintetica. Daca ma puteti ajuta va multumesc anticipat

    10.08.2011, 18:39:19