Forum: Saluta comunitatea New here :)

  • AlmaAtelier
    AlmaAtelier

    Buna! Ma numesc Anca, sunt de ceva vreme pe Breslo dar numai recent am deschis si eu magazinul: www.breslo.ro/AlmaAtelier
    Cand am inceput in lumea handmade, stand acasa cu baietelul meu, am lucrat cu tehnica servetelului. Dar m-am intors la servici si timpul pentru hobby-ul meu a cam disparut... De curand insa am inceput sa ma ocup de bijuterii, mai exact de cele din sarma argintata. Avantajul esta ca pot sa "crosetez" sarma cu orice ocazie - la TV, in masina, pe bus, chiar daca primesc priviri foarte curioase din jur :) Mai am inca multe de invatat dar imi plac provocarile :)
    Ma bucur mult sa fiu aici printre voi!

    23.09.2015, 00:07:12
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Bine ai venit Anca !

    Si eu mesteresc , de obicei atunci cand merg cu baietelul meu in parc :) Doar fetitele mai indraznete vin si ma intreaba : Ce faceti acolo ?

    Foarte frumoase bijuteriile tale. Mult succes si inspiratie in tot ce faci !

    23.09.2015, 09:14:19
  • AlmaAtelier
    AlmaAtelier

    Multumesc Ramona :)
    La fel si tie.

    24.09.2015, 08:18:34
  • ArtGallerySABINA
    ArtGallerySABINA

    Superbe bijuteriile facute de tine!

    Eu nu le am cu sarma, nu suntem prieteni :) Felicitari!

    14.10.2015, 17:42:15
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Bine te-am gasit, Anca! :)

    Mult spor iti dorim sa ai, imaginatie si o evolutie constanta si rapida!
    P.S. desi esti la inceput de drum, ti se indemana tare bine sarma! :D

    14.10.2015, 18:06:25
  • blanitza
    blanitza

    Draga Anca, felicitari pentru magazinasul dichisit si creatiile originale care fura inima oricui!! Deci esti talentata si priceputa in doua directii - decoratiuni si bijuterie, eee, si de ce nu vrei sa debutezi in concursul nostru de pe forum, aici :
    www.breslo.ro/forum/concurs-toamna-zana-melopeelor-topic-16817
    Cu bratele deschise asteptam debutanti(cei care participa pentru prima data la un concurs pe forum), si ne pregatim pentru ei cu premii, plus ca este o modalitate rapida de a intra in comunicare cu ceilalti, si de-a te face cunoscuta. Avem o tema superba - Toamna, hai, adu-ne versiunea ta la concurs!!

    16.10.2015, 21:09:54
  • AlmaAtelier
    AlmaAtelier

    Va multumesc pentru incurajari! Ce mi-as dori sa am mai mult timp pentru exersatul cu sarma si pentru magazin.... :)

    @Blanitza - chiar am facut un pandantiv zilele trecute, pentru concurs :)). Cand lucram cu tehnica servetelului mi-a placut tare mult sa particip la concursuri - te scoteau din zona de confort, asa ca am sa imi pastrez obiceiul :)) Mai vreau sa incerc insa ceva la finisaje... sa vad ce iese si apoi il postez!

    20.10.2015, 07:58:05