Forum: Orice altceva Noua zona de Produse Noi - de 17 ori mai multa vizibilitate! Tot ce trebuie sa stiti

  • Margelute
    Margelute

    In curand pe breslo se vor vinde doar furnituri, bratari de pe aliexpress si scaune baroc ca din martisoare si podoabe lucrate manual nu se poate scoate nici taxa daramite profit. Dar sunt convinsa ca toate modificarile vor face activitatea si navigarea usoara tuturor.

    09.02.2015, 10:13:07
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Asa este, schimbarile au diminuat mult vanzarile, si in cazul meu, am primit si eu feedback dar pe email, clientii sunt derutati de noua platforma, asa ca renunta de multe ori. In aceste conditii, daca nu avem vanzari sa acoperim macar taxa de magazin si materialele,de unde sa avem sa platim si aceasta minunata noua functionalitate? Imi trecea si mie prin minte sa ma reorientez spre alte platforme, dar am ezitat datorita faptului ca anul trecut au fost cat de cat vanzari... Reevaluez cand se termina bresleii din cont si asta este :(

    09.02.2015, 10:13:19
  • Arttime
    Arttime

    Margelute, cred ca nici furnituri nu prea se mai cumpara daca cei cu handmade nu prea vand. Eu personal nu am mai cumparat furnituri de ceva timp tocmai din aceasta cauza.

    09.02.2015, 11:24:03
  • Breslo
    Breslo

    Buna tuturor,

    Cateva clarificari:

    1.
    Notificarile catre toti membrii Breslo se trimit ca BONUS GRATUIT in urmatoarele situatii:

    handmade: 15 produse cu boost in aceeasi zi
    furnituri: 30 produse cu boost in aceeasi zi

    Notificarile se trimit catre TOTI membrii Breslo, deci folositi aceasta optiune de fiecare data cand vreti sa atrageti clienti noi.

    2.
    Notificarile doar care membrii care au interactionat cu voi se vor trimite zilnic, astfel:

    “Descopera X Produse Noi de la magazinele tale favorite!”, cu directionare spre o noua rubrica din Favorite. Pe aceasta pagina vor fi afisate DOAR produsele cu Boost de la:

    - magazinele pe care le urmaresti (le-ai adaugat la favorite)
    - magazinele din care ai adaugat produse la favorite
    - magazinele din care ai mai comandat.

    3.
    Noul sistem este o oportunitate pana acum inexistenta, in care avem toata increderea ca va creste vanzarile.

    Totusi, tinem sa mentionam ca daca alegeti sa nu dati Boost veti avea fix aceeasi vizibilitate ca pana acum. Zona veche de noutati nu a prezentat niciodata suficient de mult interes pentru cumparatori, deci nivelul de vizibilitate al produselor fara Boost NU s-a schimbat.

    Produsele cu Boost, in schimb, pot beneficia acum de un avantaj neegalat, inexistent inainte. Ramane alegerea fiecaruia daca doreste sau nu sa profite de acest avantaj, Boost-ul este complet optional.

    Mai multe detalii pe blog: blog.breslo.ro/boost-produs

    Saptamana frumoasa tuturor si spor la vanzari!

    09.02.2015, 12:07:02
  • Breslo
    Breslo

    Datorita discutiilor total neconstructive si in afara acestui subiect am decis inchiderea topicului si mutarea lui in categoria "Orice altceva"

    Pentru alte intrebari, va rugam continuati aici: www.breslo.ro/Forum/intrebari-despre-noile-zone-de-noutati-topic-16098

    09.02.2015, 12:16:23